Životné poistenie v Kooperatíve

kristinagabi
27. apr 2016

Viem,ze uz to nie je aktualne,ale velmi ma hneva. Este v roku 2005 som uzatvorila zivotne poistenie v Kooperative s pripoistenim v pripade PN. Samozrejme zmluvu som uzatvarala u pribuznej,lebo kedze mi je rodina,tak urcite mi pomoze 😅
V roku 2010 som otehotnela,volam jej,ze aky je postup,co mam robit a ona mi povedala :" tehotenstvo nie je choroba" a nic nedostanem .. ☹ Velmi ma nahnevala,ale som to neriesila,mala som vtedy dost problemov... Teraz som precitala ich podmienky a nic take tam nevidim...
Pomohol by mi niekto,ako je to vlastne?

mondolina
27. apr 2016

A si Pn alebo nie si pn?

mondolina
27. apr 2016

@kristinagabi 2010? ....aha

leilac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharmana
27. apr 2016

@kristinagabi tak ale to už máš dávno po PN ke nie? to teraz riešiš čo bolo v 2010? ako dlho si bola na PN a kedy ti skončila?

Je možné, že ked si prečítaš podmienky poistenia, ktoré choroby a diagnozy uznávajú ako PN, tak tam nájdeš niečo ako PN- diagnoza ochorenie spojené s tehotenstvom, a to majú pravdepodobne vyňaté z poistenia. NIečo také možno mala na mysli tvoja "dobrá známa".
Inak prvá chyba, mala si ísť priamo do poisťovne, písomne žiadať a nie sa raz spýtať známej. Teraz ti už aj tak nič nepreplatia, ak je to premlčané.

kristinagabi
autor
27. apr 2016

Ja som sa spytala znamej,u ktorej som uzatvarala poistenie... Velmi ma to hneva,ze ma takto oklamala... Teraz som citala o tomto poisteni a preto ma to teraz napadlo... Neviem,ci je to uz premlcane... Na PN som bola az do konca tehu...

sharmana
27. apr 2016

@kristinagabi http://www.ja-sr.sk/files/Osobitne_pripady_prem...
poistné plnenie sa tu píše premlčacia doba 4 roky, takže určite premlčané je to. Máme rok 2016. Proste po vzniku nároku /rozumej podla zmluvných podmienok pistnej zmluvy/ máš 4 roky na to, aby si to dala na súd, pokial ti odmietnu poistné plniť. Ale ráta sa to tak, že od prvého dňa vzniku nároku. T.j. od prvého dňa PN (respektíve od ktorého dna PN ti nabieha plnenie, podla zmluvných podmienok/. Inak sa ti kráti každý den o ktorý to neskôr na súd dáš a ktorý už podlahol premlčacej dobe. V tomto prípade je už všetko premlčané. Ak by si bola PN aj do konca roka 2011, tak koncom 2015 ubehla premlčacia doba.
Pri žalobe je dôležitý dátum podania žaloby, alebo dátum na pečiatke na pošte.

kristinagabi
autor
28. apr 2016

@sharmana Dakujem pekne za pomoc 🙂