Životné poistenie, úrazové poistenie

20. sep 2024

Ahojte. Momentalne mám poistku kvôli hypotéke z metlife - úverová asistencia premium. A životná poistka na 5000€ ale premýšľam že by sme sa k tomu dopoistili. Keď sa ozvem finančákovi, podľa neho je potrebné všetko. Tak sa pýtam kto má skúsenosti.. čo všetko je dobre poistiť. Ďakujem

tundra
20. sep 2024

Nechyba ti jedna nula v tej poistnej sume?Zivotka na 5000€?A uver mas kolko?

melanta
20. sep 2024

Životná poistka 5000? 5000 na čo? Ja mám poistené to, čo mi pomôže uhrádzať mesačné výdavky ak mi vypadne dlhodobo príjem.
- denná dávka pri PN a denná dávka pri hospitalizácii - sumu mám nastavenú tak, aby mi to za mesiac dalo toľko, že mi to uhradí všetky mesačné náklady
- kritické choroby - tu mám nastavenú sumu tak, aby mi to pokrylo náklady na niekoľko rokov v prípade choroby, kvôli ktorej nebude môcť pracovať - toto som aj reálne využila pri onko ochorení
- trvalé následky - platí to, čo pri kritických chorobách.

Ak by si ostala na vozíku po uraze, t.j. trvalé následky, ako dlho by ti pokrylo 5000 mesačne náklady? Koľko rokov? Mohla by si z toho platiť rehabilitácie a pod.? Ani nie. Všetky pripoistenia je potrebné nastaviť na tvoje príjmy/náklady.

autor
20. sep 2024

@melanta to mám obsiahnuté v úverovej asistencií premium. Tam sú onkologicke ochorenia, kritické choroby ako napríklad cukrovka, smrť, invalidita od 40% atd.. to som si dala úplne najvyšší balík aký sa dal dať. To znamená že ak sa z toho niečo stane bude mi vyplatená celá hypotéka. Tých 5000 € je čisto smrť. Čiže ak sa mne niečo stane mužovi bude vyplatených tých 5000€ + splatená hypotéka.

autor
20. sep 2024

@tundra vyššie som vysvetlila

zic
20. sep 2024

Kazda poistka ma pokryvat vzniknute naklady (preplatenie skody) v pripade jej vzniku. Pri zivotnej je to vcelku jednoduche... Ak nosis do rodinneho rozpoctu najviac penazi a ked zomries, zbytok rodiny (manzel/ka + deti) by neutiahli z jeho/jej platu/rodicaku domacnost + hypo, tak poistka by mala pokryt minimalne hypo + nieco navyse. Mozes znizit tuto ciastku o peniaze, ktore mas v 2. a 3. pilieri, kedze tieto vies pouzit ako zivotnu poistku. Dokonca ked uvedies manzela/manzelku ako "beneficiary" (opravnena osoba?), tak to vedia dostat velmi rychlo pred samotnym dedicskym konanim.
Samotna zivotna je podla mna ale aj tak vcelku lacna (asi najlacnejsia cast z poistneho).
Mozno este dolezitejsie ako zivotna poistka je urazova+ choroby. Kedze z praktickeho hladiska je smrt vcelku lacna. Financne narocnejsie je ak ostane zivitel na voziku alebo "lezat" alebo sa bude dlhodobo liecit za drahe peniaze apod. Tam by som uz vobec nesetril (na poistke sa nema vobec setrit)...
Na druhej strane tu ludia castokrat poistuju deti na urazy (bolestne) a co ja viem co este. To mi pride ako blbost (dokial dieta neprinasa teda podstatnu cast financi do rodinneho rozpoctu. Tak isto preplacania pn a pod by skor mala pokryvat rezerva. Viem si predstavit mozno preplatenie pn nad dajme tomu 30 alebo 60 dni do 1 roka (to asi bude lacne a pokryje to asi malo pravdepodobny, ale o to zavaznejsi pripad)...

zic
20. sep 2024

V principe, ak napriklad nemate deti a/alebo tvoj muz ma taky prijem, ze zvladne splacat poistku sam v pripade tvojej smrti, zivotnu vobec nepotrebujete... a vice versa...

amonet
20. sep 2024

zalezi ake mas zamestnanie a ake konicky ci uz mate deti a ci mas zvysene riziko kritickych chorob

autor
20. sep 2024

@amonet deti máme. Koníčky nemám nebezpečné. Prácu 2. stupeň náročnosti .. nič rizikové ale samozrejme úrazy sa dejú všade. Pracujem aj s vysokozdvižnym vozikom. Palety sú vo veľkej výške. Z našej rodiny mal onkologicke ochorenie len starý otec aj to v 73 rokoch. Takže premýšľam čo by bolo úplne to naj.. samozrejmosť je úverová asistencia. To je jasné keďže máme hypo, potom som rozmýšľala nad nejakym urazovym. Jasné deti neprinášajú nič do rozpočtu ale keď si môj 6 ročný zlomí ruku napríklad tak musí s ním niekto ostať doma. Určite .. no pre prípad smrti máme teda tých 5000€ čo pokryje výdavky na pohreb + v úverovej asistencií máme teda že hypo bude vyplatená.

amonet
20. sep 2024

metlife ma super pre deti maxisidlo k tomu davam detske kriticke choroby. a ak robis aj s vysokozdvizny. tak kludne denne odskodne urazu, pripadne chirurgicky zakrok

martinbud
20. sep 2024

Záleží od toho či máte rezervy , v akej výške , ako vám mesačne vychádza cash flow, koľko dokážeš investovať mesačne a samozrejme aj ostatné parametre ktoré spomínali vyššie. A potom môžete rozmýšľať čo treba a čo nie . Pretože čím je viac v poistení tým menej môžete investovať ale treba sa zamyslieť nad všetkým čo som písal . Je potrebné hlbšia analýza a viac informácii pre korektnú odpoveď , toto je všetko len vo všeobecnosti