Životné poistenie

lienkara
6. sep 2024

Ahojte zvažujem nad životným poistením ktorá pobočka je najlepšia máte skúsenosti ? A chcem sa opýtať ako dlho treba platiť . Napr chceme bábätko bola by som na PN alebo v nemocnci a akú dobu treba platiť tu poistku aby som dostávala peniaze.

amonet
6. sep 2024

na toto pozor, treba si pozriet vyluky a cakacie doby. ci pojde o prirodzene pocatie alebo o umele. tu ti toto nikto neporadi potrebujes skuseneho sprostredkovatela ktory pozrie podrobne analyzy

martinbud
6. sep 2024

@lienkara ahoj neviem čo myslíš pod pobočkou, dobre je mať prepočty z viacerých poisťovní , kvôli cene , jednotlivým pripoistenia aj zdravotnému stavu. Aby bolo plnenie z pn poistenie musí bežať minimálne 9 mesiacov. Ak treba niečo bližšie kľudne napíš

opica_skorica
6. sep 2024

Vacsinou aj tak viacej zaplatis ty na mesacnych platbach do poistky, než čo ti reálne dajú, ak splnis xy podmienok.

martinbud
6. sep 2024

@opica_skorica ale predsa o tom poistenie je . platíš preto ak sa niečo stane aby platila poisťovňa.

biba_18
6. sep 2024

@martinbud ja som bola pn po úraze po prvej platbe poistného ... zaplatený aj úraz, aj pn ... reálne som do toho dala ani nie 20€, dostala som dosť veľa 🙂

opica_skorica
6. sep 2024

@biba_18 kolko je dost vela? Iba zvedavost. Kludne ip

martinbud
6. sep 2024

@biba_18 PN po úraze je samozrejme úplne niečo iné ako on z dôvodu tehotenstva. Úraz je plnený aj v deň kedy poistenie vznikne . A " veľa" si dostala lebo sa scitali plnenia z dvoch pripoistení . A záleží aj aký úraz to bol...

biba_18
6. sep 2024

@martinbud isteže, to viem, brala som to všeobecne. ale pn pri tehotenstve až po 9 mesiacoch je total úlet. ja predsa nemusím vedieť že budem mať rizikové tehotenstvo ...

biba_18
6. sep 2024

@opica_skorica teraz pozerám do papierov - platba poistného 21,42€ ... vyplatené z poistky 1262€

martinbud
6. sep 2024

@biba_18 vieš to vtedy ak máš rizikové povolanie , to je automaticky, inak samozrejme nevieš , nie som zamestnanec poisťovne ale aj ony sa kryjú od podvodov . A čakacie doby sú bežné

lienkara
autor
12. sep 2024

Ahojte vedel by mi niekto poslať životné poistenie z viacerých poisťovní pre ktorú by som sa rozhodla .

animus
12. sep 2024

@lienkara treba si nájsť dobrého poradcu a nie takto cez diskusiu to riešiť

martinbud
12. sep 2024

@lienkara viem