Životné poistenie

26. jún 2024

Ahojte. Začali sme doma riešiť životné poistenie. Sme manželia, 35 rokov, nič rizikové nerobíme, sme zdraví a máme dve deti. Dali sme si urobiť kalkuláciu v jednej poisťovni a vyšlo nám to na 280€ mesačne. Dávali sme si poistiť smrť, invaliditu a niektoré choroby. Mne to príde ako astronomická suma za poistku.
Prosím, kde máte uzavreté životné poistenie a koľko platíte? A čo je dobré mať poistené v životnej poistke?

sweet20
26. jún 2024

do 100€.. to kto vam toto robil.. paanecku..

sweet20
26. jún 2024

a na posledne otazky sa neda odpovedat, lebo je to individualne

melanta
26. jún 2024

Mám Allianz, bola som rozhodnutá vtedy, že inú poisťovňu nechcem. Tiež som nikdy nič rizikové nerobila, smrť som v životke neriešila, ale ak má rodina hypotéku, tak asi je to dôležité hlavne pre toho, kto finančne rodinu ťahá. Invalidita, trvalé následky a kritické choroby sú podstatné. Podľa mňa. Aj som poistenie využila - pri onko ochorení som využila denné dávky pri PN, denné dávky pri hospitalizácii a potom jednorázové odškodné alebo ako sa to nazýva po vyliečení.

gubcikova
26. jún 2024

Tak to je sakra veľa. Ja mám za 32€ . Mám poistenu hypo, úrazy, kritické choroby, rakovinu, hospitalizáciu. Muž platí 52€ on má hypo,úrazy,kriticke choroby, invaliditu, hospitalizáciu, má tam pripoistene deti tie majú úrazy,kritické choroby, hospitalizáciu

autor
26. jún 2024

@melanta a koľko platíte mesačne poistku?
@gubcikova a kde ste poistená?

janai1
26. jún 2024

A nemas to nahodou IŽP?
Ja mám v NN, 80€/mesiac

melanta
26. jún 2024

Cca 100 eur. To, čo píše gubcikova, že 32 eur, tam moc vysoké poistné sumy nebudú. Zase je potrebné si uvedomiť, že nízka platba, nízke plnenie. Priama úmera pri nízkych sumách. Ak je tá suma taká vysoká, nie je to investičná životka? Aj so sporením?

louise
26. jún 2024

Mám Allianz, platím 54 mesačne. Mám poistenú dlhodobú PN, hospitalizáciu, úraz z trvalými následkami, smrť, stratu zamestnania... Životné poistenie mám odkedy máme hypotéku, mne sa to zdá rozumné. 280 mesačne je priveľa. Ja mám smrť a trvalé následky nastavené na výšku zostatku hypotéky, ktorá nie je nízka, ale takúto sumu neplatím.

gubcikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
26. jún 2024

@gubcikova ako som si myslela, nízke sumy. Rakovina či kritické choroby máš 5000 resp. 7000, hospitalizácia 10 eur. Predstav si, že len na rok vypadneš kvôli onkoochoreniu. Ja som to zažila, nielenže som nezarábala, ale mala som vyššie náklady kvôli doplnkovej liečbe. Tieto sumy, čo máš, ti nepokryjú ani výpadok tvojho príjmu, nieto ešte vyššie výdavky.

gubcikova
26. jún 2024

@melanta Ja nehovorím že mám veľké sumy.ale teda v prípade onko mám nárok aj s kritických chorôb aj s rakoviny čiže 5000€+7000€. Nakoľko v rodine máme rakovinu dala som si ju takto ešte pripoistiť. + Teda tam mám ešte pripoistenie že v prípade autonehody dostanú pozostalý 40 000€ ,a v prípade že by to bolo na diaľnici 90 000€.

85miska
26. jún 2024

Tak keď ste si dali napríklad ze v prípade smeti vyplatiť 250 000€ tak možno preto taká suma. My máme po 80 000 v prípade smrti,plus keď smrť úrazom tak 2x toľko a bežne PN,hospitalizácia na deň po 20€ a choroby a plus deti tam sú ale oni majú nižšie sumy a platíme 160€ mesačne. V Metlife

zic
26. jún 2024

Skor sem napis co tam mate nacenene a v akych sumach...
1, mozno sa odtial nieco da vyhodit, co je nepodstatne / zbytocne
2, ak mate naozaj vysoke sumy plnenia, tak to moze ist vyssie... neviem, ci az tak, ale urcite nad 100 eur vpohode

sashabb
26. jún 2024

Fúúúha "šikovný" obchodník, to bude mať krásnu províziu 😀 to je aká poisťovňa?

dadka1997
26. jún 2024

Fuuu to co za poistku ? 280€ mesacne 🤣 ten chce mat krasnu províziu 🤣

gubcikova
26. jún 2024

@dadka1997
@sashabb keď rátam províziu niektory majú 80% , niektorý 120% z ročného fíha ten zarobí

marhulka13
26. jún 2024

Ja platím 69 a manzel 85, mame v tom poistené aj deti. Ide mi hlavne o tie kritické choroby, hospitalizáciu a PN. Mame to v kooperative.

matus_ik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fodorka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonkazga
26. jún 2024

@gubcikova nehnevaj sa, táto poistka je výhodná akurát tak pre toho NN agenta, čo ti to dal podpísať. Fatálne riziká nepodchytené, zato plno zbytočností.

jarka_black
27. jún 2024

to je individuálne... ja 45 rokov, mesačne 62 eur, aj úver tam je, úrazy, kritické choroby...
sama som si navrhla, aby som mala pokryté všetko, čo sa dalo, ale aby som neplatila blbosti