Životná poistka?

koga
12. okt 2011

Ahojte, majú Vaše detičky životnú poistku a ak áno, kde ste ju uzatvorili? Lebo mám dilemu. 😉 Ďakujem pekne za každú odpoveď !

bobocka
12. okt 2011

ano,moj maly ma cez ing.neviem presne co poistka zahrna.zaviedla to malemu svokra,kedze my nemame peniazky navyse,tak to plati ona.mala som stastie na rodinu do ktorej som sa vydala.podla mna je to dobra vec. 😉

nibiru
12. okt 2011

zaplat si dobre urazove poistenie a zvisok odkladaj na vkladnu knizku s dobrym urokom mozes ju zalozit na malej ucet ...zivotne poistky su aj tak dobry ....ja som mala 2 a na oboch som prerobila jednu som zrusila po 7r. nedostala som spat ani to co som tam vlozila a druhu som tiez zrusila do 2r. takze som o vsetko prisla nevratili mi spat nic viem moja chyba ale bohuzial som to nezvladala platit !teraz sme si zalozili urazove poistenie ktore pokriva aj smrt a zvisok pekne na vkladnu knizku a viem ze to tam bude nedojdem o ne a ak by sa nieco stalo su tam nemusim sa s poistovnou o ne natahovat!

lucadra
12. okt 2011

@koga Ahoj, ja som malej založila poistenie hneď keď sa narodila, vkladám tam 30 eur mesačne a keď bude mať 20 rokov dostane vyše 8 000 eur......
Poistenie ked zruším do ôsmych rokov, tak nedostanem naspäť nič, no po ôsmych rokoch sú tam už sumy, ktoré vracaju naspäť. No ani len nebudem uvažovať o rušení poistky, pretože to je zanedbateľná suma pre nás a verím, že to aj tak nadalej ostane. Taktiež mám aj vkladnú knižku, no normálnu a ked sa tam nazbiera nejaká pekná suma tak to hodím na termínovaný vklad.
Môj muž chce ešte uzavrieť nejaké urazové poistenie v kooperative.
Myslím si, že je dobré a potrebné uvažovať nad buducnostou detí. Momentálne je dosť dobrý a veľký výber, treba si len porovnať a porozmýšlat pre a proti.

opicamartyna
12. okt 2011

ahoj neviem či ti to moc pomôže, lebo to nemam na babo ale na seba, ale tak dala som si taku, že keby sa mi niečo stalo, aby dostala peniaze zatial mama moja, neskor dam na manžela (ked sa zoberieme) a potom na bábo....proste ak zomriem, aby bolo dieta zabezpečené, takisto aj ak budem trvalo invalid alebo podobne veci, tak dostaneme peniaze. Vyzeralo to dobre a je to 20 eury mesačne, je to zatial na 10 rokov, ak už potom nebudem chciet, vyplatia mi okrem nejakej odpočítanej, nie príliš vysokej čiastky všetko, alebo môžem predlžit.....no uvidíme či to nie je žiadny další "odžub" ale tak človek nikdy nevie, a ak by sa mi nebodaj ozaj niečo stalo, aspon bude bábo trošku na začiatok zabezpečené......tak ja mám len tolko, nebolo to moc k veci, ale tak iny nazor sa vždy zíde, nie? 😀 vela štastia

kisska
12. okt 2011

Moje deti maju poistku tiez v Kooperative - Dukatik, nieco im nasetrim, maju v tom aj urazove poistenie a k Dukatiku sa daju pripoistit obaja rodicia, keby sa nieco stalo. Urocene su lepsie ako vkladne knizky (min. 2,5% rocne), len to na nich nie je tak pekne vidiet, kedze cast toho, co tam vkladas je urazove poistenie a to sa spotrebovava.
Zivotne poistky su fajn, pokial mas napr. hypoteku alebo ine dlhy, tak aby bola zabezpecena rodina, keby sa ti daco stalo. Pripadne ak malo zarabas a chces mat lepsi dochodok, tak treti pilier do dochodku. Ak by si chcela viac info (napr. poistky pre mlade rodiny, kt. maju na prvych 5 rokov poistne znizene na polovicu a pri narodeni dietata dostanes bonus 350€...a pod.), kludne sa ozvi 😉

martinex
12. okt 2011

my mame zivotne a urazove poistenie cela rodina. odporucam riesit to cez financneho poradcu,ktory sa v tom vyzna a usije vam positku na mieru. predsa kazda rodina je ina a ma ine potreby. ale my mame v Axa

nelicefo
12. okt 2011

Allianz 😉

estterka
12. okt 2011

ING,s urazovym poistenim samozrejme. vsetci sme v ING poisteni.

mamavera
16. okt 2011

Allianz

barca127
16. okt 2011

Allianz farbicka 🙂

titkovamiriam
16. okt 2011

alianz,Milan už druhu 😉

meusicka
16. okt 2011

ahoj nasa mala nema, ale mame my s manzelom. ak uvazujes a ZP tak dat rizikove a bez sporenia, lebo na tych so sporenim len prerobis. 😠

ginger_fox
16. okt 2011

Syna som poistila v AXA. Platim to 1x rocne cca 160€.

ivka30
16. okt 2011

Dcerke som teraz založila poistku v Amslicu. Prodkut sa tuším volá Amslico doctor, aj ja ho mám a som max
spokojná. Pri chirurgických zákrokoch, či už len pri vyšetreniach ako napr. gastroskopia, laparoskopia som z tej poistky dostala pekné prachy a to na seba platím ročne 86€.

gumkacka1
16. okt 2011

my sme dali dcerke zivotnu poistku so sporenim. 5 Eur poistka + 25 Eur sporenie. Za dva roky sme tam vlastne nasporili 600 Eur s tym, ze momentalny zostatok je tam 250 Eur. 😒 Takze sme pekne krasne celu poistku zrusili, dostaneme 30% zo zostatkovej sumy, takze nejakych 75 Eur. To sa oplati! 😠

andreah25
16. okt 2011

Musíš si najskôr odpovedať na základné otázky? Chceš dieťa len poistiť (napr. úraz, smrť,...) alebo mu chceš aj šetriť? Ak aj šetriť, chceš mať peniaze garantované ale s minimálnym zárobkom, alebo chceš zarobiť čo najviac? V akej sume môžeš mesačne platiť? Na akú dlhú dobu chceš poistenie? Tieto otázky sú dôležité, pretože ako tu bolo uvedené, ak si dáš poistku aj so šetrením a ak by si ju zrušila v prvých troch rokov, nedostaneš vôbec nič, ak ju zrušíš v prvých 12 rokoch, dostaneš alikvótnu časť našetrených peňazí, ale nikdy nie všetko čo si do nej dala. Aby si dostala minimálne toľko, koľko si do nej vložila, tak sa oplatí jej zrušenie najskôr po 13-15 roku šetrenia. Ak Ti stačí minimálny výnos - tak kapitálové poistenie, ak chceš čo najviac zarobiť - tak investičné poistenie (toto však minimálne na 15 rokov, kvôli výkyvom na trhu). Ak sa bojíš obdobia, že by si nemohla poistku platiť, ale nechceš ju zrušiť, treba si do nej dať aj oslobodenie od platenia poistného na isté obdobie. Ako tu niektoré radili, že len urázovka a ostatné na knižky s dobrým úrokom - ukážte mi prosím knižku s dobrým úrokom?! Dobrý úrok je podľa mňa min. 5% aby to bolo viac ako inflácia a to bolo tak pred 15-20 rokmi. Na bežnej knižke dnes úroky nedosahujú ani zďaleka na infláciu. Ďalšie, neodporúčam poistenie na rodiča, ale priamo na dieťa. Dieťa má predsa len viac úrazov, ktoré treba v prípade potreby zaplatiť. Neviem ako to riešia mamičky, ktoré majú poistku na seba. Jedine, že majú čiste životku bez úrazovky. No pre dieťa čistá životka s poistením len na úmrtie je podľa mňa zbytočná. Tam treba hlavne úrazovku, nemusí byť vysoká, ide len o to, aby mala vykryté všetky úrazy, možno i choroby (pozor ale, poisťujú sa len závažné ochorenia, nie bežné). Takže aby som to zhrnula, poistenie pre dieťa áno - životné spolu s úrazovým a spolu aj so šetrením. Uzatvorené a platené nech je minimálne do 18 veku dieťaťa, prípadne viac. Neodporúčam finančných poradcov, pretože tí radia poisťovne, kde majú najvyššiu províziu. Obehaj si poisťovne, zober z každej ponuku tak, že všade Ti ju urobia na tie isté Tvoje požiadavky (suma platby, doba platenie, poistné sumy, ....všetko rovnaké) a porovnaj si celkovú našetrenú sumu napr. po 10 rokoch pri rovnakom predpokladanom ročnom výnose, a tam kde bude táto suma najvyššia, tá poisťovňa je najlacnejšia, t.j. najmenej Ti strháva za poistné krytia. Over si referencie na danú poisťovňu, teda ako rieši poistné plnenia, či robí/nerobí caviky a pokiaľ nie, poisti si dieťa tam. Obchodné podmienky majú všetky rovnaké, takže tam nič moc nezistíš. Snáď som poradila a dĺžkou príspevku neodradila. 😀

siusinocka
16. okt 2011

my sme s mužom v kooperative, ale len preto, že mame rizikové povolanie teda ani nie tak ja ako manžel a predsa keby sa niečo stalo, tak aby sme potom vyžili. a na deti sme ešte nič nedávali... ale poučili sme sa, lebo ked sme životku uzatvárali povedali že ak budeme chcieť zrušiť, tak nam po 10 rokoch vyplatia čo sme tam naskladali... ale teraz ked už ubehlo 2, rokov, tak je pravda niekde inde.. vyplatili by nam len 25%... tak zatial platíme a uvidíme. ja možno zruším ale mužovu isto nechávame....

renab
16. okt 2011

Ja mám trošku iné zmýšľanie. ak chceš naozaj niekoho v rodine poistiť, poisti seba príp. manžela a dieťatku šetri. keď sa niečo stane tvojmu dieťaťu, tvoj rozpočet to až tak nenaštrbí, keď sa niečo stane živiteľovi rodiny, tak tie peniažky potom naozaj budeš potrebovať. načo ti je životná poistka pre dieťa - keby hypoteticky prišlo o život, tie peniažky ti ho aj tak nenahradia. poistky sú len žráč peňazí.

renatka100
16. okt 2011

je dobré, ak je poistený ten, čo nosí domov príjem. Teda predpokládam že tvoj manžel. Najlepšie však je rizikové životné poistenie a úrazové poistenie všetko bez šetrenia. Ostatné je veľmi drahé a ak nemáte peniaze nazvyš určite nedoporučujem. Dieťa by som nepoistila - určite nie žiadne detské kapitálové poistenia - radšej peniaze na dobrom a spoľahlivom účte, garantovanom štátom.

vefi89
16. okt 2011

ja som dala v Generali- Slniečko .... má sporiacu čať (na 1600 eur), úrazové malý, ja a manželovy som dala rizikové (za neho mi vyplatia dvojnásobok)... a platím kvartádlne 76 eur 😅

sharmana
16. okt 2011

Poistky sú vo všeobecnosti ak ide o životné poistenie kapitálové a investičné. Kapitálové poistky kryjú hned od začiatku (samozrejme si treba prečítat obchodné podmienky) poistné udalosti v plnej výške, a je tam vopred dohodnutá určitá čiastka, ktorá bude dieťaťu vyplatená pri dožití. Investičné sú zamerané na postupné investovanie, u niektorých je spočiatku nulové krytie poistných udalostí, na to si treba dávať pozor, prípadne len velmi mizerné.
Podľa mňa u dieťaťa je najdôležitejšie úrazové krytie, krytie "kritických chorôb" a trvalé následky, pretože asi žiadny rodič nepotrebuje peniaze z poistky v prípade smrti svojho dieťaťa, že áno.
A ešte čo sa týka kritických chorôb, poriadne si preštudovať, ktoré konkrétne a ktorá poisťovňa má čo najviac v ponuke, v prípade, že by dieťaťu prepukla nejaká choroba a potrebovali by ste liečbu, ktorá nie je na SK, tak by vám ju mali hradiť aj v zahraničí.
A osobne si myslím, že žiadne dieťa sa z týchto investičných poistiek milionárom nestane...
Ked sme si dávali pre manžela vyrátať, koľko ide z mesačného poistného na krytie a kolko do investovania, plus priemerné percentá čo sa týka budúceho zisku, tak sa aj tá pracovníčka zahambila, lebo sa ukázalo, že zisk by musel byť aspoň 8%, aby sa vrátilo vôbec to, čo sa do toho vložilo. Totižto pri investičnom poistení ide cca 75% poistného na krytie pre poistovnu. (v tom je zahrnutá samozrejme aj odmena pre poistovnu a rôzne poplatky).
My máme pre dcéru úrazové poistenie a ako investíciu splácame nehnuteľnosť, ktorú jej ako dospelej darujeme, pričom tá sa teraz bude prenajímať, t.j. sama platiť 😉

martina2001
16. okt 2011

jediný kto mal ako tak ok detské poistky bola Axa, ale 2x by som si to prepočítala, ja sama som dala synovi zamraziť, robila som ju lebo som potrebovala splniť plán v práci, robila som v poisťovni 😎 a teraz som študovala jeden produkt vo Vub, detská vkladná knižka, skús to nájsť, je to celkom zaujímave, za splnenie určitých podmienok máš úrazové poistenie zdarma, a aj úrok navýšený

jenniferrepka
20. apr 2014

dobry den mam uzavretu poistku rodicia sa rozviedli a poistka sa uz dalej neplatila dostanem teraz po dovrseni 18 to co mi nasporili ci ako to vlastne je dakujem

zuzka1008
20. apr 2014

Poistka na dieta je iba zrut penazi, lepsie je urazovka na zivitela rodiny 😉

simonkos
28. apr 2014

Ahojte aj môjmu priatelovi chceme teraz uzavrieť životne poistenie, pretože sme si brali úver. Kamarátka nám vybavuje Amslico, máte s tým niekto skúsenosti?...mesačne nám vypočítala platbu 53,- v prípade straty života by som dostala 40 000,- má to uzavreté na 100 rokov....nevyznám sa do toho ale chcela by som, aby sme platili menej ak by sa to dalo a hlavne nechcem tiež prispievať do tích nevýhodných finančných fondov, ved aj tak nechceme to ako sporenie ale ako poistku...Dakujem vám vopred za radu!! 🙂

nikolienka28
28. apr 2014

My máme všetci traja v Alianz, malý má životnú kombinovanú s úrazovkou a sporením, v 25 dostane 7000 eur prípadne ich môže vybrať skôr v 18 ak sa ožení, alebo ide na vysokú, alebo si bude chcieť založiť živnosť a platím za ňu 27,20, máme preplatení každý deň v nemocnici každý úraz, za každý chirurgický úkon dostaneme peniaze, ja som spokojná, ja tam mám tiež životnú so sporením a úrazovkou a prietel tiež, v prípade smrti nás oboch dostane malý 120 000 eur. 🙂

aduska654
29. apr 2014

My sme mali poistky a nikdy viac. Vlastne, keď sme konečne prišli to celé funguje, tak už nechceme vidieť žiadne poistky a ani poisťovacích poradcov. Poistenie je vlastne služba, za ktorú sa platí - každá poisťovňa si účtuje dosť vysoké skryté poplatky, ktoré si pravidelne sťahujú z vkladu klienta (to samozrejme pri podpise zmluvy žiadny poisťovák klientovi nepovie) a viac sa o tom dočítaš tu:
http://hnporadna.hnonline.sk/osobne-financie-64...
http://www.opoisteni.sk/poistne-produkty/zivotn...
http://charta.transparency.sk/charta.sk/monitor...
http://luky.blog.pravda.sk/2012/01/19/metlife-a...
http://vas.cas.sk/clanok/9038/zvlastne-praktiky...

+ treba vedieť aj skutočnosť, že z čisto úrazovej poistky po zrušení zmluvy a to bez ohľadu na to kedy zmluva skončí, nedostane klient naspäť od poisťovne ani cent, nakoľko tam nie je zahrnutá sporiaca zložka (pri úrazovom ti poisťovne vyplatia niečo vtedy, ak sa stane poistná udalosť, inač nie).

tinytina
30. apr 2014

Baby, precitajte si http://cmorej.blog.sme.sk/c/327767/Poistenie-di... a myslim ze odpoved je jasna - poistit treba toho, kto nosi domov peniaze. Koho choroba/uraz je pre rodinu problem. Detom treba sporit...ale ja to beriem tak ze ked mam urok na hypoteke 4% a urok na sporeni 1% tak sa viac oplati splatit radsej tu hypoteku. Ved aj to je "sporenie" pre deti, ze budu mat jedneho dna co zdedit, napriklad.

es2008
13. máj 2014

Ahojte, treba vedieť aj rozdiel medzi kapitálovým životným poistením a investičným. Farbička je čisto kapitálové ŽP ktoré môže byť bez sporiacej zložky- čiste úrazové poistenie, poisťovňa vyplatí len v prípade poistnej udalosti, inak klient nič nedostane, pri farbičke so sporením tam bude mať dieťa čosi našetrené ale len to čo ste tam vložili poprípade aj o niečo menej. Pri investičnom ŽP je výhoda v tom, že šetriaca zložka sa investuje a tak dieťaťu na účte vedia peniažky veľmi pekne narásť. Mali sme kapitálové poistenie v Allianzi, no proste nic moc. Tak sme zrušili a dali sme deťom už spomínané Amslico Snoopy Kamarát, je to naozaj super produkt, je tam vynikajúce krytie, benefity, viacnásobné krytia aj v zahraničí,oslobodenie od platenia v prospech detí a pod...čo je na tom super je to že poistka je variabilná, je možné ju meniť a peniažky, ktoré sú tam našetrené sú vašim vlastníctvom, čiže keď chcete zrušiť zmluvu alebo na konci poistenia dostanete to čo na účte máte a neodkupujete si poistku ako je to v iných konkurenčných poisťovniach, ktoré si ešte posťahujú nejaké tie percentá. Všetko je o tom ako je poistka nastavená. Je pravda, že aj dobrý produkt môže byť zle nastavený, to je však závislé skôr od sprostredkovateľa, ako mu na tom záleží a koľko má skúsenosti.
Ak sa neviete rozhodnúť aspoň si overte viacero možnosti a tak zakladajte poistku pre svoje dieťa aby ste zbytočne nehádzali peniažky do vetra a každú chvíľu menili poisťovňu. To nemá význam.