Žiadosť o dotáciu na obnovu rodinného domu

m_gajd
6. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa opýtať. Ak niekto z Vás žiadal o dotáciu na obnovu rodinného domu z tej výzvy z minulého roka, prišlo Vám už aspoň nejaké vyjadrenie? Ja som žiadosť odosielala pár dní po spustení výzvy a do dnešného dňa mi neprišlo žiadne vyjadrenie či je vôbec žiadosť v poriadku. Pokúšala som sa zistiť aj nejaké informácie telefonicky, ale bolo mi povedané, že mi nie sú povinní poskytnúť žiadne informácie v akom stave je žiadosť. Tak ma zaujíma či už niekto dostal aspoň nejaké vyjadrenie, alebo nie. Viem, že to riešili už aj v médiách (niekedy v Decembri), ale odvtedy je o tom ticho.

Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

vafinka
6. feb 2023

@m_gajd dávali sme aj my žiadosť a to isté ako vy.nic absolútne doteraz

slniecko5
6. feb 2023

Tak toto ma úprimne vytočilo.
To snáď nie je pravda.
Pamätám si minimálne 2 tlačovky, kde svatosvete sľúbili jednoduchosť a dostupnosť tejto dotácie.
A Vám ani nedali vedieť, čo dostali žiadosť.
Už by ste mali mať peniaze na účte.
Zlý sen...
(Dúfam, že toto bude čítať niekto z parlamentu).

annm81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janjatu
6. feb 2023

@m_gajd My sme tiez podávali žiadosť, zatiaľ bez odozvy.

mihula
6. feb 2023

My sme davali žiadost aj s celou vypracovanou dokumentaciou /zateplenie domu/ a zatial nic

januska997
3. mar 2023

A kedy ste prosím podavali žiadosti?

m_gajd
autor
3. mar 2023

@januska997 V Októbri 2022. A prišlo mi od nich včera vyjadrenie, že mám zle spravený energetický certifikát, resp. nie sú tam tabuľky podľa ich vzorov. Mám to opraviť/dodať, ale netuším ako keďže do certifikátu sa nedá nič dopĺňať ani meniť. Kontaktovala som spoločnosť, ktorá mi certifikát robila a čakám na odpoveď. Ak mám pravdu povedať, ľutujem, že som si vôbec dávala námahu nejakú žiadosť na dotácie riešiť. Kopa strateného času a očividne aj peňazí za certifikát keďže im nevyhovuje...

jojinko
22. máj 2023

@mihula
Zdravim, prosím kedy ste podavali žiadosť? Ozvali sa?
Ďakujem za odpoveď .

kramisha
22. máj 2023

Ahojte, Tí čo ste posielali žiadosť koncom októbra tak vám už prišla nejaká odpoved? Voláme tam ale nikto nám nedvíha.

vafinka
22. máj 2023

@kramisha ahoj my sme podávali hneď 17,10 a doteraz nic

kramisha
22. máj 2023

@vafinka nemám slov. Mňa najviac frustruje tá ignorancia. Neviem čo sa deje s mojou žiadosťou, neviem sa tam dovolať, celé zle...každopádne ďakujem za odpoveď

vafinka
22. máj 2023

@kramisha ani my , lebo či vybaviť pôžičku či čo,ako je to už x mesiacov a hovby

kramisha
22. máj 2023

@vafinka ved toto, že to nie je jeden mesiac ani dva ale vyše pol roka. Spúšťajú ďalšie výzvy a naše ani ešte neposúdili a nevieme na čom sme

vafinka
22. máj 2023

@kramisha presne aj my tak,to je jeden problém.a druhý zohnat robotníkov,veď ich len tak človek nezozenie

bounties
14. jún 2023

Prosím vás, ako to momentálne vyzerá s ďalšou výzvou? Do predchádzajúcej sme sa nestihli zapojit. Informácie neviem nikde nájsť, ani na stránke obnovdom.

m_gajd
autor
14. jún 2023

@bounties V médiách prebehla informácia, že ďalšia výzva by mala byť zverejnená koncom leta. Tiež na to čakám, nakoľko som požiadala o späťvzatie prvej žiadosti. Nestíhajú vyhodnocovať nič, veľmi veľa ľudí nemá vyjadrenia ešte ani z tej prvej výzvy. Toľko k úžasnému systému s ich dotáciami...

sesesese3003
2. mar 2024

@slniecko5 ahoj prosim ti to vyplatili a kedy prosim ta ?

slniecko5
3. mar 2024

@sesesese3003 nežiadala som, máme
novostavbu, len som sa veľmi potešila, zw vláda staršie domy takto
Podporí a mrzí ma, zw to takto dopadlo :(