Ženy, koľko EUR mesačne miniete čisto na seba?

5. mar 2024

Ahojte. Zaujímalo by ma, ako to máte vy. Koľko eur miniete na veci len pre seba (kozmetika, oblečenie, kávička vonku, nejaká kniha,…). Či ste si na to nastavovali nejaký limit, že max toľko a viac nie a radšej čo mám nazvyš odložím do úspor, alebo si doprajete čo môžete.

natall113
5. mar 2024

Neviem to presne povedať ani to nepočítam, čo sa mi páči si kúpim, tento mesiac napríklad sa mi páčil aj kabát aj šaty aj rifle tak som si kúpila, čo má zaujme a chcem kúpim si. Na kávu tiež niekedy idem 2x niekedy 8x podľa času a všetkého. Ale myslím že 50€ určite každý mesiac, niekedy viac niekedy menej
Mám stanovenú presnú sumu ktorú každý mesiac odkladam

babulkomale
5. mar 2024

Kupim si co chcem, zaplatim si kozmetiku a pod., neviem za kolko.

jesenzima
5. mar 2024

Nemám vyhradené špeciálne peniaze na "svoje" veci ... keď niečo chcem/potrebujem, tak si to kúpim, nie je to ale na pravidelnej báze...

hipuska
5. mar 2024

@natall113 ty si aká dobrá, keď si si za 50e kúpila kabát, rifle a saty.

natall113
5. mar 2024

@hipuska kde som napísala že tieto tri veci stali 50€?

laurita285
5. mar 2024

V priemere to bude vysoké číslo, lebo občas nastane mesiac kedy sa "urvem" 😀 ale klasický mesiac max 150€

kiki68
5. mar 2024

Hmm… to je rozne, lebo mam napr mesiace ked mozno 20 eur, nic mi netreba, nic nevidim take, ze toto musim mat. A su mesiace ked je to aj 250eur a viac. Lebo zase nieco vidim, nieco treba a stoji to viac penazi naraz. Zase musim do toho ratat aj hobbies, ze napr si kupim koraliky na vytvaranie alebo nieco. To tiez ide po 10 eurach taketo nakupy

zuzubb007
5. mar 2024

Podľa mňa to je individuálne, a tak isto niektorý mesiac potrebujem kadečo takže to môže byť aj od 30 po 300 mesačne podľa toho čo chcem, nepreratavala som to v zivote, to až keď budem na tom veľmi zle

ibatanecnica
5. mar 2024

ako kedy , niekedy 15 eur niekedy aj 150,- ak si niečo kupujem - vetrovka, kabát, topánky, a ak náhodou vtedy víde aj kaderníčka, farbenie vlasov, tak sa toho nazbiera.

sense
5. mar 2024

Neviem niekedy nič niekedy veľa. Kým nie som kvôli tomu nútená siahať na úspory tak je to v norme

h2
5. mar 2024

Nestanovujem si žiadny limit, ktorý by som nemohla prekročiť. Kúpim si, čo chcem a kedy chcem.

hederamonstera
5. mar 2024

Cca 100-150eur, vela miniem na knihy alebo napr teraz som si kupila 2 Fabini panvice, to bolo samo o sebe 130eur, limitku od jednej umelkyne za 70eur, knihy asi za 50, kozmeticka, kadernicke, umelecky kurz a s tym spojena navsteva eurovei, kde som objavila Lindt obchod😂, nejake veci do kuchyne. Takze februar bol drahsi. Ale v marci sa snad nic nevyskytne😂

crazy_cat_lady
5. mar 2024

vyslovene limit nemam. niekedy je mesiac, ked si kupim zakladne veci za par eur - odlicova/spirala ... potom pride mesiac, ked mam nutkanie si trosku vynovit satnik a vtedy sa to pohybuje vo vyssich sumach :D vtedy zvyknem pozriet na pohyby v IB - aby som to zase uplne neprepiskla :D

h2
5. mar 2024

@hederamonstera Panvice do toho nerátaj, prosím ťa. Ani veci do kuchyne.

basulaak
5. mar 2024

Kazdomesacne mi idu peniaze do investovania, to mam pevne dane -300€. Zvysok podla potreby. Viem, ze kadernicka je u mna -200€ cca raz za 3-4 mesiace. manikura -30€, pedikura podla potreby -30€. Kazdy mesiac si planujem dopriat sminky alebo skincare alebo parfem -100€. Oblecenie podla potreby alebo co mi padne do oka k tomu. Zaklad je pravidelne odkladat/investovat. Zvysok povinne vydavky a ked je pekna rezerva tak si doprajem alebo odlozim na drahsie zakroky do buducna🙂👍

janai1
5. mar 2024

@hederamonstera v eurovei majú aj pralinky na váhu rôzne príchute?

nikiki29
5. mar 2024

Ja to radšej nepočítam 😅

jaskolka
5. mar 2024

Neviem to presne povedať, pretože jeden mesiac trebárs idem ku kaderníčke, a kúpim si novú špirálu alebo lak na nechty, ďalší si kúpim trebárs dve knihy, potom potrebujem nové topánky, alebo kúpim si šaty, ďalší mesiac vôbec nič, a takto dookola.
Pravidelne ale každý mesiac chodím na masáž, čiže toto je jediná "kazdomesacna investícia" 😊

klarissa25
5. mar 2024

Presne tak. Keď niečo potrebujem kúpim si.. neviem koľko je to mesačne. Každopádne nechodím von na "kávičku" 🤣

nyusika
5. mar 2024

kolko sa len da 😀

jamimo
5. mar 2024

fyzioterapeut, akupunktúra, klasická čínska medicína, kaderníčka, vitamíny (nekupujem každý mesiac) aj cez 500 € (niekedy aj viac, záleží od návštev lekára, zubára...) Stravu, oblečenie, sem-tam objednám knihy za 100 €, kozmetiku, nepočítam... =tak priebežne a podľa potreby.

misiatko81
5. mar 2024

@janai1 anoo

lakebabe
5. mar 2024

Radšej to nenapíšem, lebo niektoré mesiace ako napríklad tento sú v takých číslach, že dovi dopo😄
tento mesiac sa mi stretla kaderníčka 350, pery botox 420, permanentka na masáže, plus dokúpenia kozmetiky, veci na gélové nechty, , kontakt šošovky atd 🙈 ale niekedy do sto eur raz za cas je to takýto extrem.
Ale samozrejme hypo už neplatím, bývanie zastrešené, auto nesplacam a mam nasporenu slušnú rezervu keby čosi. To je pre mňa priorita.

candii
5. mar 2024

Ja som skromný človek. Kozmetiku kupujem priebežne čo mi treba, keď si kúpim nejaký krém alebo spiralu alebo cistiace krémy to nespotrebujem za mesiac. Mám to 2-3 mesiace. Oblečenie tiež nekupujem každý mesiac ale väčšinou sezónne ale tiež nie hordy len čo mi treba. Nechty si robím sama, tam kupujem veci pár krát do roka niečo prikúpim. Vlasy si nefarbim, podstrihujem sa sama 🤷🏼‍♀️ parfém tiež nekupujem každý mesiac , kávička a také veci veľmi zriedkavo.. na masáže nechodím.. nič mi nechýba. Mám všetko čo potrebujem ..ja na seba veľa neminiem

janai1
5. mar 2024

@misiatko81 toto som radšej ani nemala vedieť 🤣🤣🤣
Ďakujem 😊

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lakebabe
5. mar 2024

@nyusika oblečenie a kabelky radšej nerátam 😄
operácie tiež radšej nie ,čoskoro idem na prsia tak to radšej nepriratam 😁Toto bol tak tento mesiac ale keď tak rozmýšľam, ze každý mesiac čosi treba 😄
Na budúci idem zas na tetovanie obočia do toho kozmeticka, pedikúra fakt radšej nechcem vedieť 🙈

hellwant
5. mar 2024

nyusika a lake babe...no na toto asi väčšina žien na modroňovi nemíňa, a aj na Svk. Aby vás zas niektoré neoznačili, že sa chcete ukázať, na Slovači je bohužiaľ istá nepekná vlastnosť bežnou vecou. 🤷

nyusika
5. mar 2024

@hellwant jasne, ze sa chcem ukazat, preco inak by som to pisala 😀 😀 😀

P.S. na kadernicku miniem rocne NULA eur, na sminky maximalne 50 (rocne), ku kozmeticke nechodim, nefajcim, na alkohol minimum

babulkomale
5. mar 2024

@nyusika esteticka operacia? Si si si istá?
Lebo moja teta ma 60, bezdetna, dobre vyspata a nema ziadne zakroky a vyzera lepsie...