Zdravotná poisťovňa - zmena pred alebo počas tehotenstva

heltova9
26. jún 2023

Ahojte dievčatá, prosím Vás chcem sa opýtať či ste menili poisťovňu , keď ste otehotneli, prípadne pred plánovaním, ktorá je najlepšia čo sa týka výhod, keď uz budem tehotna, porodim, ďakujem

e1i
26. jún 2023

@heltova9 som od zaciatku v unione,spokojna nadovsetko. Dcera isla tiez,bola predcasniatko nikdy ziadny problem u ziadnych dr,aj mlieko na predpis. Lieky uhradzaju do 18r. Syn uz isiel automaticky a muz presiel ked sa dcera narodila. Vyuzili sme hlavne polovicne prispevky na nepovinne doplnkove ockovania (meningokoky,zltacka A, kliestova encefalitida-to mame aj my dospeli). Nemam co vytknut. Rocne cestovne poistenie pre 4 os 48 e,benefit na inych poisteniach(byt,auto...) aj ivf v zahranici bez problemov schvalene aj 2x operacia u mna v zahranici preplatena
Teraz je to tak ze ked sa dieta narodi ma automaticky ZP po mame.
Ak by ste chceli zmenit,muselo by sa narodit do 30.9 a hned podat ziadost do inej

Zp sq da menit raz rocne do 30.9 s tym ze zacina potom platit od noveho roka

cyberk
26. jún 2023

aj za mna je naj union.. ja som bola vo vszp, dcerku som dala do union, uz som aj niektore benefity vyuzila a nikdy nebol problem s preplatenim 🙂 mna prehodia v januari az zial :D kedze zmena poistovne je platna vzdy na zaciatku roka.. 🙂 takze ak chces zmenit daj si ziadost cim skor nech to stihnes

petamich
26. jún 2023

tak ono si to treba naplanovat, kedze poistovna sa da zmenit iba k 1.1. a ziadost sa da podat do 30.9. takze ak ti ide o nejake specialne benefity pre teba, treba zmenit skor, inak to mozes aj nestihnut

kazdopadne menila som po porode a maleho sme dali rovno poistit do Unionu ale vtedy este neplatilo, ze ma automaticky po matke a Union preto, lebo maju najviac benefitov pre babatka (napr. aj co sa preplacania ockovania tyka atd.)

98
27. jún 2023

@heltova9 ja mám tiež union mne sa ráta, že prepláca rozšírenejšiu citológiu u gyn a viem, že ešte jednu vec od teen veku dievčaťa u gyn ( nepamätám si čo to bolo) u ortopéda po úraze kolena som tiež počula vetu vy máte union tak ušetríte, injekcie čo stoja 80€ som nedoplácala ani centom.
Avšak nemám pocit, že okrem ivf by preplácala reprodukčnú imunológiu, urológa, spermiogram...