Zdravotná poisťovňa Dôvera a moja veľmi zlá skúsenosť

oliverka
5. nov 2012

Viem, že mi nepomôžete, ale aj tak sa chcem s vami podeliť o svoju skúsenosť.
Môj syn má vrodený (závažný) zdravotný problém. Ako 2-mesačnému mu v DFN stanovili termín operácie o 6 týždňov. Sme poistení v Dôvere, pričom nám hneď doktorka povedala, že máme (citujem doslovne) "poisťovňu naho*o. Vtedy som ešte nechápala. Termín bol stanovený a čakali sme na schválenie od ZP. Každý týždeň som volala do poisťovne, ako na tom syn je. Začínal na poradovom čísle 1, potom nejakých 60, o mesiac postúpil až na 124... Vytočila som sa, ako je to možné 😠 Potom mi volala späť nejaká pani, že to preverila a vraj informácia o poradovom čísle 1 bola chybná a ospravedlňujú sa mi 😠 😠 😠 .
Termín operácie mal mať uplynulý piatok - samozrejme poisťovňa zatiaľ nič neschválila, vraj máme čakať. 😒
Podotýkam, že sa nejedná o žiadnu kozmetický zákrok... Operácia má teraz už 4-mesačnému synovi zachrániť jeden vnútorný orgán, ktorý mu pomaly a isto prestáva fungovať. Pre Dôveru to ale nie je akútny zákrok, tak máme čakať a čakať a čakať...

V posledný možný termín som sa s oboma deťmi prehlásila do VŠZP - kašlem na celú Dôveru. Marketing majú parádny, ale je to len pozlátko. 😠 Keď majú plniť to, čo je ich úlohou, tak robia problémy. Naša rodina nestála Dôveru takmer nič, len za nás dlhé roky inkasovali. A keď raz potrebujeme od nich niečo, tak mám smolu. 😠 Pritom sa jedná o maličké bábätko...
Čo dodať? Pre mňa je Dôvera jedna chrapúnska inštitúcia a utekám od nej preč!

monika2606
5. nov 2012

@oliverka no to ti veru nepomôžeme, ale je mi to veľmi ľúto že to takto chodí ☹ je to veľmi smutné že to nevedia vybaviť skôr keď ide o niečo takéto a ešte aj o malé bábätko ☹
Dúfam že vám všetko dobre dopadne držte sa

barbyes
5. nov 2012

@oliverka a to som rozmýšľala práve nad prechodom zo Všzp do Dôvery, ešteže som nešla :-/ držím palce aby Vám to dobre dopadlo 🙂 už Vám to táto aspoň schválila?

oliverka
autor
5. nov 2012

@barbyes Neschválili, ale od januára sme vo VšZP a tam problémy nerobia. Druhý termín operácie máme 8. januára, takže sa na celú Dôveru a ich "schvaľovanie" môžeme akurát tak viete čo.
Doteraz som s Dôverou nemala žiadne problémy, lebo som bola zdravá ako repa. Až teraz vidím, čo sú zač.

moon1979
5. nov 2012

@oliverka od januára to ešte neschválili? veď už plynie 11ty mesiac ... ako dlho to riešila dôvera, keď všzp to rieši už 11ty mesiac a to nereklamuješ? no nemám slov ... a teda ste v nezávideniahodnej situácii ....

oliverka
autor
5. nov 2012

@moon1979
Nie, zle sme sa pochopili. V septembri sme dostali termín na november. Termín uplynul a schválenie nikde. Do konca septembra sa dalo zmeniť poisťovňu a to som aj urobila. Lenže zmena platí až od nasledujúceho januára 2013 - a vtedy máme druhý termín na operáciu, keďže prvý sme vďaka Dôvere prešvihli.

korenbaba
5. nov 2012

@oliverka
Dôvera je nah..vno. Asi preto tá velká marketingová reklama.
Mužova stará mama je v nej poistená a ako asi každý starý človek chodí po rôznych vyšetreniach s rôznymi "stareckými" problémami. Už dvakrát sa jej stalo, že po niekolko hodinovom čakaní v čakárni na vyšetrenie, ked prišla dnu a dala kartičku povedali, že jej vyšetrenie neurobia, pretože jej poistovna u nich už vyčerpala limity. Dovidenia. Nehovoriac o tom či to vyšetrenie potrebuje viac či menej akútne. Ide o princíp a prístup : 83-ročná žena, ktorá celý život pracovala do svojich 70 rokov, teraz už má značné problémy z pohybom sa doterigá k lekárovi na vyšetrenie. Odsedí si tam doslava hodiny a potom ju z ordinácie vyhodia ako posledného somráka. Chúda, to si neviem predstavit ten smutný pohlad a ako tažko to niesla.
Nedávam to za vinu lekárom, peniaze ma poistovna

jojci29
5. nov 2012

ved sukromne institucie musia vykazovat zisk pre seba tak na ludi se..u.V zdravotnej poistovni by malo platit co sa vyberie od ludi a statu ,by sa malo ludom vratit ,ked to budu potrebovat v podobe zdravotnej starostlivosti na urovni.Esteze minaju peniaze na stupidnu propagandu v mediach (niesom ovca 😠 )

julietta246
5. nov 2012

Ja mam tiez s Doverou velmi zle skusenosti, sice som ich nepotrebovala na nieco take zavazne ako oliverka, ale stalo sa mi ako mi klamali do oci a tvrdili, ze na nieco nemam narok, napriek tomu, ze je to sucastou kazdeho poistenia... Po par mesiacoch diskutovania a ukazovania smernic EU mi nakoniec dali zapravdu....

deninka
5. nov 2012

Hmm, to mi je luto :( Ja zatial s Doverou nastastie problem nemam, dnes som bola akurat u lekara, nariadil mi operaciu na riesenie mojho problemu, hned posielal nieco do poistovne a o par minut som mala potvrdeny termin operacie na 20.11.2012. A minuly rok zas operovali dcerku, operacia mala stat 160 €, no Dovera (ako jedina z poistovni) na tuto operaciu prispela 60 €, takze sme platili "len" sto.. Asi je to individualne..

suzzi_
5. nov 2012

mam cerstvu skusenost ze na jeden usg som musela cakat 6 tyzdnov pretoze nemocnica precerpala limit pacientov ktory im Dovera preplaca. slo len o preventivny usg, ale nechcem si predstavit ludi co potrebuju vysetrenia urgentne...

bamb27
6. nov 2012

@oliverka smutne, ze sa jedna o takeho maleho cloviecika a nic s tym neboli schopni robit, vynimky predsa existuju vzdy a vsade, vacsinou pomoze osobne nabehnut na pobocku, po telefone neni problem cloveka odpinkat,, mne sa stalo take podobne, nejak som nevedela ze maju taketo procedury a pred zakrokom som sa neinformovala ci mam schvalene, nachystana psychicky a fyzicky som sa dostavila na zakrok a ze nie, ze neni schvalene,, ale odporucili mi sestricky zbehnut tam, ze mozno cosi vybavim, aj som vybavila, v hodine 12tej ale hned sa dalo,,, bez akychkolvek znamosti ci vsimneho,,, samzrejme ze potom som bola nastvana na cely system ze eko teraz k tomu pridu ti co su za mnou, ked sa to da aj takto, ale vidis da sa,, preto si myslim ze aspon babatka s vaznym problemom by mali byt posuvane bezpodmienecne ,,,inak pred 2 rokmi som bola na operacii aj so synom, mal vtedy 3 mesiace, nic vazne, ale schvalili to ltt na poslednu chvilku, tiez tam clovek vyvolava ako somar kazdu chvilu, principialne cele zle,,,

maznacik007
6. nov 2012

no ja mam tiez zlu skusenost s Doverou... tiez cakanie na operaciu u dietata a schvalovanie.. ja som vyvolavala vypisovala takze nas po polroku cakania zoperovali... takze asi tak... osobne si myslim ze je to poistovna len pre zdravych co nic nechcu...
ono na pobocke nic neporiesite ja som bola aj na ustredi...

inak je pravda ze ja som pri mojich operaciach nemala problem, ale s detmi ano a viac krat...

bis
6. nov 2012

podobne,otras skúsenosť s dôverou,ale finančného charakteru...celá rodina sme prešli do všeobecnej a je klud..a jednanie s ludmi v dôvere...ani nekomentujem..

raza
6. nov 2012

tak to mi je lúto. prejem malinkému vela zdravíčka, nech sa konečne dočkáte operácie a už ste zdravučkí 😉
inak sa čudujem, lebo ja som práveže odišla zo všeobecnej do dôvery, lebo keď som bola vo všeobecnej, nikde ma nechceli ani len vyšetriť, lebo poisťovňa mala vždy prečerpaný limit 😠 všade mi vraveli, aby som sa dal prehlásiť do hocijakej inej poisťovne, len nech nie som vo všeobecnej...

yukki
6. nov 2012

@oliverka blahoželám, že ste to stihli...ja som nejako popritom všetkom nestihla. mám rakovinu, pred mesiacom onkologička posielala do poisťovne žiadosť o schválenie časti chemoterapie, minulý pondelok som sa dozvedela, že moju žiadosť v Dôvere vôbec nemajú evidovanú. Volala som doktorke-ona mi potvrdila, že ju posielala, a ja jej aj verím. Každý deň minulého týždňa som volala do dôvery o informácie, každý deň počúvam to isté, na moje meno a rodné číslo žiadnu žiadosť nemajú evidovanú, keď budú vedieť niečo nové, tak mi zavolajú, od zaevidovania žiadosti totiž majú nejakých 30-60 dní na schválenie-ale ako to, že ju ešte nemajú evidovanú? To čo mám ja akože robiť????? čo mám robiť-ja ani neviem, koľko času na také fóriky mám,dúfam, že ešte dosť, snažím sa aspoň jesť nejako zdravšie a žiť zdravšie a dúfam, že sa ich schválenia dožijem v stave, kedy ešte bude mať tá chemoterapia význam.....

maznacik007
6. nov 2012

@yukki okamzite posli podnet na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou lubica.sajankova@udzs-sk.sk predseda@udzs-sk.sk na kopiu sem info@dovera.sk

a daj tam normalne info o celej situacii aby sa aj oni k tomu vyjadrili... ty kono normalne mam chut im tam zavolat a stazovat sa... alebo ak chces dam ti to do IP...

yukki
6. nov 2012

@maznacik007 vďaka!

oliverka
autor
6. nov 2012

@yukki
Držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Evidentne nie sme jediné stakou skúsenosťou:
http://michalkova.blog.sme.sk/c/301180/Operacia...

oliverka
autor
6. nov 2012

Opravujem: s takou, nie stakou 😉

yukki
6. nov 2012

@oliverka ja Vám držím palce, nech to dobre dopadne a už nech nemusíte dlho žiadnu poisťovňu vôbec o nič žiadať...

Mne by nevadilo, že to ešte neschválili, ale keby aspoň mi vedeli niečo k tomu bližšie povedať, že si viem zariadiť život - ale nie, my Vás neevidujeme.

00matula
6. nov 2012

nooooo sila...co dodat..tie som rozmyslala nad prestupom do dovery az kym som mailom tu zdravotku neoslovila,z e co mi ake vyhody mozu ponuknut oproti vszp...pan bol laskavy a poslal mi tabulky zliav na niektore vakciny pre deti..a vida....ja som malu dala ockovat proti hepe typu A a platila som za 1 vakcinu cca 17e aj daco + 5e u dr za zaockovanie..u dovery vychadzala 1 vakcina na cca 33e ...tak som radsej zostala vo vseobecke..no ak by malo ublizit tvojmu malemu to vecne cakanie na schvalenie oeracie, tak asi podam na nich zalobu..toto je neludske...a je mi luto kazdeho, kto si taketo daco musi pretrpiet...nieje mi ficova polika po srsti ale ten napad s 1 poistovnou sa mi pozdava..

maznacik007
6. nov 2012

fuuu no citala som si tu diskusiu pod tym clankom a ta pani lekarka co sa tam vyjadruje ze poistovna DOvera nepreplaca chemoterapiu hocikedy... resp. neschvaluje tak ona tusim robi na detskej onko v ba... no moje nervy... tak keby sa toto stalo mne ako rodicovi dietata s onko diagnozou tak nabehnem do tej centraly a ....

majkabagi
6. nov 2012

fúúúha...no to ma podrž...a ja som syna prehlásila do Dôvery

anika11
6. nov 2012

@yukki ahoj,neviem coho rakovinu mate,ale odporucam vam zistit si nieco o konzumacii mladeho jacmena a chlorely.manzel sa nedavno spoznal s jednym panom,ktory sa tomu venuje a vraj to dost pomaha,dokonca sa stretol aj s pripadmi ked uz zacali metastazy a tymto sposobom sa to podarilo vyliecit..ze ani lekar neveril vlastnym ociam. mne mamina zomrela na rakovinu pred vyse rokom a strasne strasne lutujem,ze sme vtedy o tejto moznosti nevedeli..urcite by sme vyskusali.drzim palce a vela sil 🙂

yukki
6. nov 2012

@anika11 vďaka, aj to som už skúšala, vyskúšala som rôzne alternatívy ale vyzará to tak, že -ak teda poisťovňa uzná, že ešte tu mám ostať-tak že len tá chemoterapia...

metlonka
6. nov 2012

inak aby bolo jasne... Union na tom nie je o nic lepsie 😒 Tiez nam lekarka povedala ze mame najhorsiu poistovnu co sa tyka schvalovania zakrokov a liecby ☹ Tieto komercne poistovne su dobre naozaj len pre zdravych ludi..

veve39
6. nov 2012

dolezite nie su kadejake lakadla typu pocet preplatenych ockovani , preplacanie ci nepreplacanie CRP a ine, skutocne nepodstatne veci, ale postoj poistovne pri preplacani operacnych zakrokov ci dolezitej nakladnej liecby - mate tu prosim niekto informaciu/skusenost, ci je VšZP v tomto skutocne bezproblemova ? Po tom co tu citam, ak to tak je, v dalsom najblizsom moznom termine (september 2013) prehlasujem seba aj dieta z Dovery tam

simimi
6. nov 2012

Našastie som vo VsZP, keď som mala ísť na laparoskopickú operáciu myómu, pýtali sa ma na poisťovňu, a ja že prečo? Lebo s Dôverou majú problémy, pán doktor si ma zapísal do diárika a o pár týždňov som bola po zákroku

nkem
6. nov 2012

Ja som poistená v dôvere tiež a nedala som sa prepoistiť, nakoľko žijem v zahraničí a chcem si dať všetko tam, ale tiež mám zlú skúsenosť s dôverou...keď som bola tehotná, tak mi gynekologička povedala, že odbery si musím platiť, lebo oni im dávajú malé kvóty, ktoré hneď prečerpajú...keď som bola osobne platiť poistné tam, veľa ľudí sa tam bolo sťažovať. NIe je sa čomu čudovať, keď ju vlastný finančná skupina... Držím palečky, nech bábetko je v poriadku, verím, že operáciu zvládne na jednotku. Veľa šťastia prajem

anika11
6. nov 2012

@yukki to je najhorsie s tymi poistovnami a niekedy aj lekarmi,ze ludia su uz pomaly len obchod.ked ja pridem k lekarovi s niecim,tak ma zjazdi,ze kde som tak dlho,ake je dolezite prist cim skor,ale hlavne ze poistovna ma 60 dni (ci kolko) na vyjadrenie 🙄 ..drzim palce,nech vsetko dobre dopadne