Zálohové platby za môj neobývaný byt

3. apr 2022

Ahojte,
prosím koľko platíte zálohové platby za 2 izbovy byt, ak v ňom nikto nebýva?

jaroe
3. apr 2022

Zavolaj si na bytový podnik. Info od iných ti bude nanič. Iná rozloha, výťah, upratovanie, úver na dom, kotolňa v dome....to všetko ovplyvňuje zalohovy predpis.

autor
3. apr 2022

@jaroe len chcem vedieť či ostatní museli platiť plnú sumu aj keď v byte nebývali.

majkabambulik
3. apr 2022

To, ze nikto v nom nebyva nie je dovod na neplatenie preddavkovych zalohovych platieb za vsetko to, co platia aj ostatni. Ak sa rozpocitavaju osobo-mesiace, napriklad upratovanie a pod. tak spravca tam zvycajne da minimalne 1 osobu aj ked v byte nema nikto trvale ani prechodne bydlisko a nikto sa v nom nezdrziava.

patka06
3. apr 2022

čo znamená plnú sumu? Aj keď v byte nikto nebýva platíš zálohové platby /môžeš sa so správcom dohodnúť na minimálnej sume/

autor
3. apr 2022

Dajme tomu 160 €. Keď v byte nik nebýva je mu divné to takto platiť v plnej sume. Je tam ohrev teplej vody, voda, kúrenie.. fond opráv, spoločné priestory.

patka06
3. apr 2022

zájdi za správcom, komu platíš a dohodni sa na nižších zálohách, môžu ich upraviť. /plne bez zálohových platieb to ale nepôjde
160 eur je celá platba správcovi / vrátane zálohových platieb. Fond opráv, poistenie, výťah a poddobné platíš stále rovnako

majkabambulik
3. apr 2022

Podla mojich skusenosti spravcovia nebudu davat len tak minimalne zalohove platby, skor daju vyssie zalohove platby a potom pri vyuctovani daju preplatok. Nechcu riesit nedoplatky. 160 eur je dost nizka platba. My nevieme, ci sa v bytovom dome po odhlasovani nenavysuje fond oprav a podobne.

zuzanaete
3. apr 2022

Zvycajne byva, ze sa na byt rata 1 osoba, aj ak tam nikto nebyva. Polozky podla realnej spotreby si mozes znizit, ale ostatne sa rozrata ci uz podla m2 alebo osobomesiacov. A kurenie nebyva iba podla realnej spotreby. Zalezi, ako mate nastavene %.

patka06
3. apr 2022

@majkabambulik No neviem či je nízka platba, my máme teraz po zvýšení 116 Eur za 70m2 / 3 osoby
So správcom sa vždy dá jednať.

moninah
3. apr 2022

Riesili sme to so spravcom. Platby nastavil tak, akoby bol v byte jeden clovek. Za energie potom prisli samozrejme preplatky po zuctovani.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. apr 2022

@patka06 je to veľa veru, na dve osoby ešte. A plus elektina sólo no veľa. Fond opráv sa nezvyšoval, tam he našetrené dosť. Výťah nemáme.

autor
3. apr 2022

Ďakujem za odpovede.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella2015
3. apr 2022

My máme byt v ktorom nebýva nikto a zálohy sa platia v plnej výške, správca bytov nám povedal, že je to rozrátane na byty a či tam niekto je alebo nie je, je naša vec
Plyn, voda, elektrina platíš podla spotreby, ostatné sa platí spoločenstvu s tým veľa asi neurobíš

lopka1313
8. apr 2022

Ja platim za 1 osobu. A elektrinu a plyn som nechala ako bolo. Chodia mi preplatky.

erikavesela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz