Zálohové platby energií

4. feb 2024

Ahojte, planujeme kupit dom. Momentalne v nom byva 7 ludi a maju zalohove platby cca 250-300 eur (plyn, elektrika). To nie je az tak podstatne. Zaujima ma, akym sposobom sa vypocitaju nam zalohove platby (budeme dvaja). Ci si ich vieme “urcit” alebo je to prisposobene podla predosleho odberu napriek tomu ze to bolo ratane na inu rodinu a vacsiu

viestta
4. feb 2024

Pojdes uzavriet zmluvu s dodavatelom a tam si nastavis aj tarifu vhodne pre vasu predpokladanu spotrebu a aj zalohy. Ked zadas vsetky parametre, tak vam ponuknu pre vas najvhodnejsiu aj tarifu aj navrhnu primeranu zalohu, ktore vies dohodnut aj inec ako vam odporucia.

deti95060810
4. feb 2024

nám doporučili zál. platbu pani zo SSE - el. , aj SPP - plyn
po roku príde faktúra a podľa nedoplatku - preplatku sa upravuje zálohová platba na další rok..

lenuska9999
4. feb 2024

Pri uzatvorení zmluvy si určis aj výšku platby. My sme napr povedali , že chceme platiť vyššie zálohové platby keďže predchádzajúci majitelia tu žili vo dvojici a my sme dvaja + 2 deti. Veď vráti sa ti to potom v preplatku ak náhodou nespotrebujete. Takže ty si vieš určiť . Ak by už prišiel veľký nedoplatok neviem či by ti na základe toho nezvýšili

autor
4. feb 2024

dakujem tomuto vsetkemu rozumiem, len ma zaskocilo ze zalohove platby sa vypocitavaju podla predoslej spotreby… lenze 7 ludi ma vyssiu spotrebu ako 2, tak mi nepride logicke mat nastavene zalohove platby podla toho

skeblicka777
4. feb 2024

V dome si nastavuješ zálohy sama. Áno po vyúčtovaní ti pošlú nejaký predpis na ďalšie obdobie, ale to sa dá zmeniť.

autor
4. feb 2024

@skeblicka777 dakujem toto som chcela vediet, uistit sa