Záleží vám na tom, aby sa o vás partner finančne postaral?

pupavka234
27. nov 2023

Ahojte, v poslednej dobe mi na instagrame vyskakujú príspevky v duchu, že na rande by mal vždy platiť muž, mal by vedieť ženu zabezpečiť, zaplatiť celý nájom, plus názory v zmysle že načo bude žena vo vzťahu, ak jej muž ten život finančne nezlepší... rozumiem ak chce mať žena po boku chlapa, ktorý sa vie o seba postarať a nie je žiaden bezdomovec, ale pri dnešných cenách očakávať, že muž zabezpečí aj seba, aj ženu, aj deti.. nie je to príliš veľký tlak na mužov? Čo ak muž chce byť napríklad záhradník a nezarobí toľko? Nie je to voči mužom nefér, očakávať, že zabezpečí ženu a zaplatí celú hypotéku pri dnešných nákladoch na život?

thoughtfulweirdo
27. nov 2023

Ja nepoznám žiadnu ženu, ktorá by čakala, že jej muž kompletne zafinancuje celý život a ona nebude musieť pohnúť prstom 🙂 ak však muž pozýva ženu na rande, mal by to rande zaplatiť, teda vyberať aktivity a lokality do výšky svojich finančných možností.

nin12345
27. nov 2023

@pupavka234 no ja som nazoru ze pokial je zena na materskej/rodicovskom tak ano mal by sa postarat. Ak nie nech ide na matersku on a nech zaraba zena da sa aj tak. Pokial su to obaja ludia s normalnou moznostou pracovat nevidim dovod preco by sa mal len chlap starat (teda pokial to tak obaja nechcu). Je hlupe ist do vztahu s vidinou ze niekto sa bude o mna financne starat.

mamutka
27. nov 2023

@pupavka234 instagram a reálny život sú dve rôzne planéty

lindous
27. nov 2023

Ja sa tiež s takýmito názormi (mimo toho, že občas na mňa tiež také video vyskočí, hovorím o reálnom svete a pároch okolo mňa) nestretávam a ani tieto očakávania od muža nemám... tak ako ja nechcem živiť jeho, nechcem aby on živil mňa 🙂 inak mala som pár rande s mladým chalanom, ktorý si myslel, že postarať sa znamená len finančne a práveže mi to nevyhovovalo, pre mňa to znamená aj spolu reálne tráviť čas, byť si oporou a omnoho viac ako len peniaze, ktoré si viem zarobiť aj sama

dzulli1980
27. nov 2023

Treba si uvedomiť, že instagram je virtuálna realita ... na míle vzdialená od reality.

tiezjedna
27. nov 2023

tak zdravé partnerstvo/manžestvo je práve o tom, že chcete živiť jeden druhého😉 To je podstata, ktorá sa naplní v kríze, a o tom to je🌷

katka700
27. nov 2023

@pupavka234 Akoby povedala shera7 dievčatá čo takéhoto pána hľadajú sa musia zmieriť s tým že bude o 20-30 rokov starší 😂
Tento trend je ďalší výkyv do extrému. Predtým sme tu mali extrém že žena má platiť za seba od prvého rande a vo vzťahu platiť presne polovicu výdavkov aj keď má o polovicu nižší plat aby ju náhodou niekto neobvinil že je zlatokopka 😂
Ľudia proste nemajú radi normálny rozumný stred v ničom a ako šibnuti idú z extrému do extrému.

lindous
27. nov 2023

@tiezjedna toto je pekná poznámka, takže autorka, ešte doplním - áno, keď sa nebavíme o prvotnom randení, s tým aký máme vzťah dnes, keby sa stalo hocičo nepredvídateľné ako choroba napríklad, partner sa na mňa môže spoľahnúť a viem že aj ja ne neho 🙂

vroni
27. nov 2023

Nesledujem instagram, ale v reálnom živote je väčšina mladých mužov použiteľných maximálne ako biologicky odpad. O svoje zarobené peniaze sa trasu, zo svadby majú hrôzu, deti len s frajerkou a z 30 euroveho výživného určite frajerka financuje už tretiu vilu v karibiku... Akože čo majú tieto existencie "ťažké"? Ze musia sami zvládnuť ísť na WC? A áno, očakávam, ze muž zaplatí rande, ze bude schopný sa postarať o rodinu. Nepotrebujem to, kľudne si zaplatim aj sama, ale chcem sa môcť na muža spoľahnúť (napríklad keby naše dieťa bolo choré alebo by som z nejakého objektívneho dôvodu nemohla pracovať), ale zase je pre mňa samozrejme, ze ostanem sebestacna, nevyvalim sa hore bachorom a nechám sa živit.

subartic
27. nov 2023

tak ak by ma muž pozval na rande a tam by po mne chcel polovicu , tak by to bolo aj posledné rande. A ak mi nejaký mumák napíše že to je zlatokopectvo tak sa nazaj zasmejem nad jeho neschopnosťou . Ja som mala to štastie že som nikdy nič na stretnutiach s chlapcami neplatila , len to boli 90 roky, vtedy sa aj bolo jasné že spolu chodíme ( vobec sa o tom nepolemizovalo ) a chlapci bez okolkov ženy pozývali na kávu , zmrzlinu atď. Dnes aj v rámci dvorenia pomaly všetko pol na pol , polovička žien sa tu trasie aby neboli považované za vyciciavačky pomaly len čo im muž chce zaplatiť lístok do kina
Vo vzťahu som za to aby muž bol finaným leedrom a žena takou dokladačkou peňazí . V manželstve som zas za zliatie finančných prostriedkov a pojem naše , bez ohľadu kto zarobí viac. Ja som síce na to doplatila , ale názor na toto nemením .
Moje dcéry učím nech si vyberajú schopných mužov ktorí sa vedia postarať o rodinu , ktorí budú mať ostatočný potenciál zarobiť, zároveň ich učím aby boli ambiciozne , kreatívne , aby nebrali prvého hlupáka čo sa im pripletie do cesty a aby vedeli aj ony tie peniaze zarobiť.

vanilkovazmrzka
27. nov 2023

Ja som absolutne sebestacna, a nikdy by som neprijala byt na niekom financne alebo akokolvek zavisla. Zaroven beriem ako samozrejmost, ze napriklad pri prvom rande zaplati muz, ja som samozrejme ochotna bud sa zlozit alebo zaplatit nabuduce, ale ide o to prvotne gesto. No a v zivote partnerskom som za to, ze kazdy prispieva takym dielom, aky si moze dovolit, a ze sa partner musi starat v case materskej.

h2
27. nov 2023

Od muža očakávam, že sa bude vedieť finančne postarať sám o seba, ako sa ja viem postarať sama o seba. Nie je dobré, keď je jeden závislý od druhého, bez ohľadu na pohlavie.

majka99999
27. nov 2023

A dovod 25, preco nemam IG, ale aspon vidim, ze ta toxicka kultura 6 feet, 6 figures, 6pack, 6 inches, uz ide aj sem. Ano, chlap ma vsetko platit a obletovat dotycnu v Mercedese minimalne, kdezto dotycna je vyjazdena ako Oktavka 1 a s umelymi mihalnicami a nechtami ma 10 % jej vahy alebo v sebe tolko plastu ako cely Atlanticky ocean. Ale nie, ani kavu mu neurobi rano, lebo vsak to nie jej praca.

Nie som ani ziadna radikalna feministka, ani nejaka zienka domaca. Takze starame sa spolocne, sme obaja zamestnani ako na zaciatku vztahu. Platil prve rande, pizzeria. Druhe bolo kino, on listky a ja popcorn, tretie rande 0 eur, ak neratam caj a nejake chrumky, stvrte som mu varila, takze potraviny som kupila ja. To bolo 2010. Zarabali sme rovnako, ked som sla na matersku, nevidim dovod, preco by mi mal platit moj najom, ked randime. Ked, tak, tak nas najom a ked, tak preto, ze som na rodicaku s jeho detmi (alias stare casy, ked 2 deti = 250 euro plus jemu bonus 50 eur).

zuzanka.zuzu
27. nov 2023

mňa pobavila hláška že čo ak chce byť záhradník a nezarobí toľko 😂😂😂 ty asi nevieš koľko si takí záhradníci pýtajú však?

nwnw
28. nov 2023

@pupavka234 je to vzdy o tom co danemu paru vyhovuje. Treba sa dohodnut ako dospeli ludia. V okoli mam asi vsetko od muza ktory doma vari, perie a vozi deti vsade, lebo zena zivi celu rodinu, az po zodrateho chlapa na zmenach a zena doma dobrovolne nezamestnana a nepretrhne sa ani v domacnosti.

duratlicka
28. nov 2023

@pupavka234 Môj muž pracuje na 1 smenu v slaboplatenej práci iba preto, že chceme byť spolu. Ja pracujem v slaboplatenej práci, lebo chcem byť s ním a deťmi. Niekedy mi je ľúto, že sa nedokážem tak postarať o domácnosť. Najradšej by som bola žena v domácnosti, ale nie za cenu toho, že môj muž bude pracovať v zahraničí, na týždňovky a pod. Žijeme skromne už 14 rokov a nikdy nám nič nechýbalo.

melanta
28. nov 2023

Pár príspevkov nižšie je diskusia, kde žena rieši že potrebuje opustiť priateľa, ale nemá kam s dieťaťom ísť. Tak skôr keby riešili na IG osvetu, že najprv má byť človek schopný postarať sa sám o seba, až potom mať deti. A áno, pre mňa je dôležité, aby sa o mňa muž vedel poriadne postarať, ak by sa mi niečo stalo. Ale rovnako tak som ja schopná sa postarať o neho, ak by sa niečo stalo jemu.

babulkomale
28. nov 2023

@pupavka234 my sme zacinali spolu od nuly, takze to, ze sa mame dobre je vysledkom toho, ze kym on budoval karieru, ja som sa dokazala postarat o tie "male"veci aj ked bol na sluzobkach aj dlho v praci.
Zarabam tiez, aj ked nie tak vela, zarabala som roky pred nasim zoznamenim takze pre rozne pripady mame rozne poistky, kedze mame deti a uz nie som sama za seba, keby sa nieco stalo.
Vsetko mame spolocne, sme manzelia.
Keby som hladala teraz z nejakeho dovodu noveho chlapa, ano, bolo by to pre mna dolezite aby mal vysoky prijem. Nie som zvyknuta ratat fazulky do polievky a nerada by sim to uz menila. S peniazmi sa lahsie zije a kto hovori ze nie, klame sam seba.
Ale parazitovat na niekom, to nie, to si myslim ze je cesta do pekla.

hugger
28. nov 2023

Poďme v čase späť o 1000 generácii:

Muž musí byť schopný sa postarať o ženu a o dieťa počas niekoľkých rokov kedy je žena primárnym opatrovateľom dieťaťa a nemôže loviť a zberať. Ak nevie, jeho dieťa neprežije a ďalšie generácie budú niesť gény mužov ktorí toho schopní boli. Je tomu podriadený aj spôsob akým ženy vyberajú partnera na párenie - prednosť majú takí ktorí sú schopní zabezpečiť zdroje.

Späť do dnešnej doby:

Ona tá rovnoprávnosť je fajn, určite by za rovnakú prácu mali dostať muži a ženy zaplatené rovnako ale úplne negovať milióny rokov evolúcie sa nedá. Lebo potom budeme vychovávať rodiny závislé od sociálneho systému a ženy budú fňukať že muži zženštelí.

Takže za mňa áno, muži musia byť schopní ukázať určitú mieru dominancie v schopnosti zabezpečiť rodinu.

daniela2202
28. nov 2023

@pupavka234 každý sa má zaezpečiť sám... a keď tvoria pár, rovnakým dielom

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
subartic
28. nov 2023

@daniela2202 myslíš pol na pol za každých okolností okrem materksej a rodičáku ?

daniela2202
28. nov 2023

@subartic za okolnosti normálne pracujúcich ľudí

syslik81
28. nov 2023

uz davno neplati ze muz zaraba viac ako zena .. hlavne ma rovnake vydavky plus tu zenu ... muz ma byt pozorny ale inak su si rovny .. az kym nepridu deti a vtedy by sa mal vediet postarat-ale aj zena o neho ... nie ze on vezme 2 prace a zena doma s jednym dietatom nenavarene neupratane

subartic
28. nov 2023

@daniela2202 takže ak muž zarobí 4000 eur a žena 1000 , všetko majú hradiť presne na polovičku ? Samozrejme to platí aj naopak .

korylan
28. nov 2023

Láska je úplne o niečom inom.

daniela2202
28. nov 2023

@subartic áno, zvyšné peniaze použijú spolu na spoločný účel

lenicka999
28. nov 2023

Nečakám že bude úplne všetko financovať, ale napr. keby som stratila prácu tak čakám že to potiahne on a napriklad ked sa ideme najesť tak platí on. Nie že by som ja na to nemala, ale proste chce ma pozvať. Inak ideme s domacnostou 50/50.

sense
28. nov 2023

Nie nezáleží, ani by mi nevadilo keby zarobí menej pokiaľ by nelezal celý deň na gauči a neprelozil krížom slamy

betulinka1
28. nov 2023

@pupavka234 Ano zalezi mi na tom aby sa chlap financne postaral o rodinu. Pre mna je to podstatne. Ale zarábam si od 17 rokov, mam VS a makala a makám som na tom aby som mala co mam. Zarobím tolko co muz. Ale je pre mna podstatne aby ked vypadol moj prijem, som spokojne spala, ze muz to financne utiahne. Nepotrebujem drahe dovolenky, kabelky ale proste chlap ma vediet uzivit rodinu aj keby zena nerobila.