Zablokovanie účtu kvôli exekúxii bez varovania

kociar
31. máj 2019

Zdravím.Vie mi niekto poradiť ako postupovať neviem si rady sama....dnes som zistila že máme zablokovaný účet-dôvod exekúcia skoro ma trafilo a bez ničoho žiadny exekútor Nás nekontaktoval nič vôbec.....veď okrem manželovej výplaty nám na účet chodí materská,výživné rodinné prídavky to ako si môžu dovoliť.....bývame v podnájme tri deti z toho dve školopovinné noo neviem čo mám robiť.Ďakujem za každú radu.

stela01
31. máj 2019

@kociar ísť do banky , opýtať sa na meno exekútora a kontaktovať exekútora .

benculka
31. máj 2019

Tak ako píše stela01. Kontaktovať Vás musel, nemenili ste adresu?

sissy27
31. máj 2019

@kociar a zastaviť sa v mieste trvalého bydliska a vyzdvihnúť si poštu...

dopolbokaodrata
31. máj 2019

@kociar tak nejaký dôvod na exekúciu musí existovať, nechodili vám nejaké upomienky, nemá muž niekde niečo požičané o čom si nevedela?

benculka
31. máj 2019

@kociar a nechcem strašiť, ale dovoliť si to môže. Budete ho musieť požiadať o uvoľňovanie určitej čiastky z účtu. Poprípade sa dohodnúť na splátkovom kalendári.

pribinak
31. máj 2019

V banke si daj spraviť detsky účet na meno 1 z deti a tam si daj posielať prídavky + rodičak

Exekútor to neurobil len tak, jeden z vás ma podlžnosti, ktoré ste neriešili, on musí vykázať, ze vás ( teba či muža) kontaktoval na adrese trvalého pobytu

Treba sa na neho nakontaktovať a riešiť splátkový kalendár

Ak ty o žiadnom dlhu nevieš, je čas sa poriadne porozprávať s tvojim mužom. Niečo ti zamlčal a tu je teraz výsledok

ludmilabanasova
31. máj 2019

Dobry den
S exekuciou mam s kusenost . Brat neriesil nedoplatky za plyn a zo 200 eurovej pohladavky sa to vysplhalo na 800 eur. Cim skor to zastav aby si nemusela platit exekutorov nekrestanske eura.

i

benit
31. máj 2019

Urcite viete o nejakej podlznosti. Hadam necakas, ze ti exekutor dopredu oznami, ze ti zablokuje ucet. Aby si mala cas ho zrusit? Omedlho ti pride i papier a zacnni riedit. Vase dlhy len tak do vzduchu nevyfrcia. Na tie 3 deti si mala mysliet dopredu.

laska201
31. máj 2019

Banku poziadaj o uvolnenie aspon tej stovky co davaju.aspon nakup urobis kym nezistis vsetko ostatne.a ano ak mas rp tak bud na cudzi ucet alebo postou.my sme mali raz jeden krat tiez nam blokli ucet.a tiez chodil rp nan len my sme ho tam nechali naschval aby sa dlh znizil.o mesiac sme to cele vyplatili.muz dostaval vyplatu na ruku tak nam to vobec nechybalo.ale tiez to bol sok pre nas.sme cakali peniaze a zrovna tu sumu blokli este ze to oni neboli.

lindusss2016
31. máj 2019

Tak napr.znamy mal nejaku podlznost v zdravotke, vyplatil to a o nejaku dobu ho aj tak kontaktoval exekutor. Ale ani nvm, ako to potom doriesil 😐 no tiez bol presvedceny o tom, ze to bolo neopravnene...

vroni
31. máj 2019

@benit, nie, exekútor ti blokne účet bez toho, aby si o nejakej podlžnosti vedela. Mňa tento systém úplne privádza do vyvrtky, keď zákon automaticky predpokladá, že všetci občania sú podvodníci a štát sa musí pred nimi chrániť. Mne tak došla exekúcia z daňového úradu. Keď som stropila krik, že žiadnu dlzobu nemám a nikto po mne nič nechcel, daňový úrad zistil, že fakt. Nemám. Mohla som dávať odpor proti exekúcii a čakať tri mesiace plus, kým ju stopnu a prachy zase odblokujú. Alebo zaplatiť daň este raz a zároveň si vyžiadať preplatok od DU naspäť. Išlo o 35 euro, takže nič hrozné, ale keby som akurát chcela brat pôžičku ci hypotéku, mohlo ma poraziť. Ale hlavne, že exekútor nebude oznamovať vopred. Však snáď tu nebudú zákony pre občanov.

slapina
31. máj 2019

@kociar presne tak riešiť to s bankou, dajú kontakt na exekútora a aj v banke by vedeli zistiť, že za čo exekúcia je...

pribinak
31. máj 2019

@laska201 na rodičak, prídavky a výživné exekútor nesmia siahať, čiže kľudne môže zriadiť detsky účet a tam jej tie peniaze budú chodit

benit
31. máj 2019

@vroni no ale za to nemoze exekutor. Navrh dal danovy urad. Exekutor si plnil len svoju robotu. Schvalit to musel sud. Inak to nejde, viem co pisem.

pribinak
31. máj 2019

@vroni nechcem sa hádať do krvi, ale exekútor musí dlžníka kontaktovať na adrese TP a až potom môže zablokovať účet.

vroni
31. máj 2019

@benit, nemusel a ani neschválil. Daňový úrad, zdravotka, sociálka a možno ešte niekto ma výnimku zo zákona a ich rozhodnutie sa považuje za súdne rozhodnutie. Nedorucia ho tebe ale rovno exekútorovi a ty nevieš o ničom. Exekútor ti najprv blokne účet a až potom posiela oznámenie. Nemáš šancu sa brániť a je to úplne podľa zákona. Mne je úplne fuk, kto za to môže, občan je ten, kto to dostane "vyzrať".

vroni
31. máj 2019

@pribinak, no, evidentne nemusí. Dávno mam prachy späť a od exekútora som dodnes nedostala nič. Ani začatie ani ukončenie exekúcie. Keby mi nedala banka kópiu, tak ani neverím, že tam vôbec niečo bolo.

ludmilabanasova
31. máj 2019

Tak ako som pisala, exekutor Judr. Rudolf Krutý robi to tak,že ešte pohladavka nepresla cez sud a on uz posiela oznamenie o exekucii, naozaj je exekutor Krutý

pribinak
31. máj 2019

@ludmilabanasova ale veď zo dokážeš využiť v konečnom dôsledku vo svoj prospech. Vyplatis istinu a keď to nemá schválené sudom, nemusíš mu vyplatiť poplatky čo si účtuje, nie?

benit
31. máj 2019

@ludmilabanasova tak ale kruty je kruty. To je pojem aj medzi exekutormi

draik
31. máj 2019

@pribinak
Exekútor zásadne najskôr blokuje majetok, až následne posiela upovedomenie o exekúcii.Inak by dlžníci majetok prevádzali.

@vroni
Výkaz nedoplatkov musí byť doručený (stačí pokus o doručenie) dlžníkovi, inak nie je právoplatný, teda nemožno viesť exekúciu.

@ludmilabanasova
Úplná hlúposť, exekútor by nedostal poverenie súdu (po novom už súd vyberá aj exekútora). Ak teda ide o pohľadávku, ktorú musí priznať súd.

vroni
31. máj 2019

@draik, výkaz nedoplatkov nemohol byť doručený, lebo nedoplatok neexistoval. Išlo o ľudský, technický, neviem aký omyl, ale prešiel systémom a zastaviť ho bolo síce možné ale úplne nerentabilne. Sťažovať som sa mohla, ale pomohlo by mi to ako mŕtvemu kabát, lebo evidentne to zákon umožňuje (tvrdil právnik, nie ja, ja len opakujem). Aj z daňového potvrdili, že výkaz nedoplatkov vôbec neposielaju dlžníkovi, ak suma presiahne 1000€ (to nebol môj prípad, ale evidentne sa to bez toho výkazu dá)

kociar
autor
31. máj 2019

@pribinak on nemá nič máme pôžičku ktorú platíme a Ja nemám dispozicne právo k účtu tak nemohol blokovať manželov účet pokiaľ viem.....ale ďakujem pekne za odpoveď som zvedavá čo to bude

benit
31. máj 2019

@kociar takze peredsa len o niecom vies, len si sa spoliehala, ze je to manzelov ucet.

draik
31. máj 2019

@vroni
Ak by išlo o splatnú daň, tak samozrejme už nikto nikoho spravidla nevyzýva. Výkaz nedoplatkov posielajú poisťovne. Stane sa aj taký prípad, ako uvádzate, ale to je ľudská chyba a takýchto je minimum v celkovom počte exekúcií. Ak by Vám vznikla škoda, tak samozrejme máte nárok na jej uhradenie.

pribinak
31. máj 2019

@kociar celkom som tomu čo píšeš neporozumela, ale môže blokovať mužov účet, lebo máte spoločne aj aktíva a aj pasíva

sisky08
23. nov 2019

@benculka môžem sa opýtať ? Ak by sa s ním dohodol splátkový kalendár tak hneď odblokuje účet ? A ostanú tam peniaze čo som tam mala ?

benculka
23. nov 2019

@sisky08 ak dohodnete splátkový kalendár exekútor pošle banke žiadosť o odblokovanie. Banka účet hneď odblokuje. A áno, peniaze tam zostanú. Ak samozrejme pred tým nebola žiadosť exekútora o vykonanie exekúcie, vtedy banka musí peniaze poslať exekútorovi. Ale to by vám už boli z účtu odpísané, keďže banka robí prevod hneď ako príde žiadosť.

maialeo
21. aug 2022

Jednak ste museli dostať upovedomenie o začatí exekúcie a aj samotné poverenie k vykonaniu exekúcie... tak aké pak, že ste o tom nevedeli. Pozri si cez register exekúcii na internete ZADARMO, aké exekúcie máte a rieš to s exekútorom. Môže ti to dať na 10 splátok a po tejto dohode odblokovať bankový účet. To, že máte tri deti a bývaš v podnájme nikoho nezaujíma.

maialeo
21. aug 2022

@vroni Daňový úrad posiela sám exekučné výzvy, to cez exekútora už nejde. S touto daňovou exekúciou je následne možné ísť aj do bankrotu.