Za aký čas exekútor zistí, že mám otvorený nový účet?

martinna25
18. feb 2021

Zdravím, chcem sa opýtať ci nevie niekto ako to je keď si otvorím účet nad seba že keď mám nejakú exekúciu tak za aký čas zisti exekútor že mám otvorený nový účet, ďakujem

alenah31
18. feb 2021

@martinna25 prakticky hneď. Ja mám takého exota zamestnanca - otváral si účty ako na bežiacom páse kým nepochopil, že lepšie bude posielať mzdu na účet niekomu komu verí - čiže mu strhnem len ex. zrážku zo mzdy a zvyšok ide na účet jeho otcovi - na ten exekútor siahnuť nemôže. Ale blbec si neuvedomil, že takýto účet sa zrušiť nedá - ak je na ňom exekučné bremeno - a tak platí 7x poplatok za vedenie účtu.

martinna25
autor
18. feb 2021

@alenah31 čiže keby ho otvorím napr pondelok tak hneď v ten deň mi ho aj blokne?

janka_23
18. feb 2021

@martinna25 záleží od toho ako často exekútor lustruje účty v bankách. Nie každý to robí denne lebo to stojí peniaze. Kedysi sa automaticky posielali príkazy poštou do všetkých bánk ktoré to evidovali a keď ste do otvorili účet hneď ho blokli. Teraz to funguje elektronicky a za každú lustraciu exekutor platí. My sme na našom úrade lustrovali raz za 3 mesiaca až pol roka. Ale ak to nie je nutné neriskujte lebo sa môže stať že vám ho blokne hned

martinna25
autor
18. feb 2021

@janka_23 čiže keby som v pondelok otvorila účet tak mam šancu že keby mi do piatku tam nabehli peniaze a hneď by som ich vybrala alebo preposlala na iný účte tak ze do vtedy nezablokuje účet myslím za ten týždeň

alenah31
18. feb 2021

@martinna25 v ten deň určite nie....ono to zasa nejakú dobu trvá. Ale načo ho otváraš keď vieš, že ti ho blokne? Budeš si potom platiť poplatky? To sa ti oplatí?

malinoismum
18. feb 2021

@martinna25 A čo keby sa posnazis dlh uhradiť pripadne sa s exekútorom dohodnúť na splácaní?
Však to aj tebe musí byt nepríjemne takéto obmedzovanie...
A to že si neotvoris účet je len malinke obmedzenie, ale myslím aj do budúcna, keď bude treba úver alebo dačo...
neposuvaj to pred sebou, len toľko poradím, samozrejme myslím to v dobrom...

martinna25
autor
18. feb 2021

@alenah31 potrebujem mat účet na svoje meno aby som mohla dostať peniaze z výhry,, keď nebudem mat účet nedostanem sa k peniazom

alenah31
18. feb 2021

@martinna25 po prvý krát počujem, že si výhru musím dať vyplatiť na vlastný účet. To mi príde ako dobrá blbosť.

janka_23
18. feb 2021

@martinna25 šancu máš, ale nezaručujem ti ze na 100% pretože môže nastať blbá zhoda okolností ze práve vtedy bude exekútor preverovať účty a ty sa tam akurát trafis 🤷🏼‍♀️

martinna25
autor
18. feb 2021

@martinna25 znie to asi hlúpo ale z tých peňazí chcem zaplatiť časť dlhú a časť chcem zase použiť na svoje zuby, s ktorými sa už dlho trápim,

martinna25
autor
18. feb 2021

@alenah31 no to aj ja som nevedela ze to je tak,, mam detský účet som disponentom a to vraj nestačí lebo nie som majiteľom účtu ja ale môj syn

malinoismum
18. feb 2021

@martinna25 No to znie blbo prepac...

malinoismum
18. feb 2021

@martinna25 Akože máš šancu vyplatiť si exekútora - nie každý take šťastie ma! Potom budeš plakat prídeš o strechu nad hlavou - ale zuby mat budeš...
NA HLAVU PREPÁČ

alenah31
18. feb 2021

@malinoismum aj ja si myslím, že je to sprostosť. Bežne sa výhry zasielajú na účet, nikdy som nepočula, že ten účet musím vlastniť @martinna25 ak ide o výhru z akejkoľvek štátnej lotérie tam podmienka vlastného účtu nie je.

alenah31
18. feb 2021

@malinoismum mne to skôr príde, že ona nechce, aby ktokoľvek z blízkych vedel, že niečo vyhrala.

malinoismum
18. feb 2021

@alenah31 Kamoska mala podobný prípad radšej šla za vyhraté na dovolenku, aj tak dopadla... na ubytovni - a bez deti...
Ale na dovolenke bola no 🙂))

alenah31
18. feb 2021

@malinoismum tak vieš....priority🙈

majusikk
18. feb 2021

@martinna25 skus na dieta

martinna25
autor
18. feb 2021

@alenah31 nie nie sú to priority,, exekúciu mam kvôli svojmu bývalému ex manzelovi kedze on sa na platenie s prepáčením vy... A ako jeho vtedajšia manželka som bola automatici spoludlzik tak tým pádom to prešlo na mňa a nechcem teraz prísť o všetko a on bude tak čistí... Áno aj ja by som už tak bola ale potrebujem aj niečo tie peniaze a platila som koľko som vedela, raz toľko raz toľko ale im to nestačilo tak preto som teraz v takej situácii

malinoismum
18. feb 2021

@martinna25 byt tebou vycistim si štít a na zuby si našetrím.
- Zuby počkajú..
Ale takto sa ti bude suma len zvyšovať - a NEUJDEŠ predtým....
Aby si raz neľutovala.

janne318
18. feb 2021

@malinoismum Prepáč, viem že to myslíš v dobrom, ale autorka mi príde dosť uvedomelá na to, aby si hierarchiu svojich finančných priorít dokázala optimálne zmenežovať sama. Nevieš, aký vysoký má dlh, ani nakoľko vážne sú jej problémy so zubami. Osobne si nemyslím, že exekúcia je dôležitejšia, ako zdravie. Zuby nie sú vždy len otázkou krásy.
@martinna25 ak by bol pre Tvoje účely vhodný a druhou stranou akceptovateľný zahraničný účet, otvor si ho v zahraničí.

malinoismum
18. feb 2021

@janne318 Jasne že to nemyslím v zlom len my potom ľudí ako ona praceme z domov, bytov práve za účasti exekútorov. A fakt sa mi chce miestami plakat.

3009
18. feb 2021

@martinna25 tak ťa bude exekútor naháňať a dlh ti bude narastať. Až sa môže stať, že ti zoberie strechu nad hlavou, ale niektorým ľuďom tak treba, lebo nerozmýšľajú ako dlh splatiť, ale ako s niekým vybabrať. V konečnom dôsledku vybabreš sama so sebou. Potom tu budeš vypisovať, že ti exekútor siahol na byt a si na ulici.

sasa1310
18. feb 2021

@janne318 uvedomelý človek to nenechá zájsť tak ďaleko, aby mal exekúcie. Nie všetci majú na splácanie svojích dlhov, ale riešení je vždy niekoľko ešte predtým ako vec prevezme exekútor.

janka_23
18. feb 2021

@3009 súhlasím, a potom všetci nadávajú na exekútorov.

lienocka2808
18. feb 2021

@martinna25 co spekulujes? Necitala si prispevok od alenah31? Ze takyto ucet potom nejde zrusit a budes platit este dalsie poplatky za ucet? Stoji ti to za to?

janne318
18. feb 2021

@sasa1310 Nedovolím si súdiť, keď nepoznám človeka ani okolnosti.