Vysoký nedoplatok na vode

1. jún 2024

Peknú sobotu zelam dievčatá, prosím vás tie čo žijete na Slovensku. Aj vám prišiel obrovský nedoplatok na teplej vode? Čítala som že s tým má problém viac ľudí vraj údajne prišlo k nejakej chybe v systéme, ale neviem čo je na tom pravdy a či to je aj nás pripad. Sme s mužom s podnajme kde sme sa nasťahovali v septembri minulého roka, nemáme deti. Celé dni sme v práci, muž navyše chodi aj na týždňové turnusy do zahraničia, Takze ani nie je doma. Ja sa sprchujem raz denne večer po práci čo sprcha trvá asi do 10 min, žiadne dlhe sprchovanie na plnom prúde. Muž si občas spraví vaňu, ale to ani nenapusti plnú vaňu, inak sa tiež raz denne sprchuje. Podotknem že navyše mame umývačku riadu, čiže teplu vodu z kohútika ani nepúšťam, iba keď si umývam tvar. Včera nám volala majiteľka bytu, že prišiel obrovský nedoplatok za minuly rok (pred nami v byte nikto nebýval, keďže sa jedna o novostavbu) to znamená že to je nedoplatok od septembra do decembra. Je to vyše 300€. Nešlo jej to do hlavy lebo oni sú v domácnosti 5 a nikdy nemali takýto nedoplatok. Podľa mna nas asi aj upodozrieva že tu s nami niekto byva, no nepovedala to napriamo. No to nie je pravda, pozná všetkých susedov v našej bytovke, Takze si môže ľahko zistiť že sem nikto nechodí. Ja neviem čo teraz robiť, nemáme na to to zaplatiť, mali sme nečakane výdavky ktoré trebalo uhradiť a nemáme teraz navyše skoro 400€. Muž je názoru že nebudeme nič platiť pokial sa to nepreverí lebo to nie je možné. Ste v podobnom prípade ? Dajte mi vedieť keď tak

sissy27
1. jún 2024

Tiez nam vyrazne stupli vydavky na teplu vodu, pritom v pocte osob a ani v hygienickych navykoch sa nic nemenilo. Byvame vo vlastnom, teda vyuctovanie som dostala priamo ja. Jednak teda stupla cena, ale co ma zarazilo, tak spotreba stupla takmer o tretinu, co sa mi nezda.

autor
1. jún 2024

@sissy27 no mne to príde až veľmi veľa, my sme dvaja a takýto nedoplatok nemajú ani mnohocetne rodiny…ja som aj muzovi vravela nech jej povie aby to preverila, no keďže vtedy bol v práci nemohol moc s ňou volať a dohadovať to, no v pondelok jej budeme musieť zavolať. Zabudla som ešte napisat že aj na tej umývacke riadu, ktorú mame, tak tá u nás ide raz za 2 dni na šetriacom krátkom programe. Čiže neumývam kým nie je zaplnená. O to viac mi to nejde do hlavy

lukbe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurita285
1. jún 2024

Nam prišiel nedoplatok za teplu vodu 1000 EUR a preddavky sme mali cca 700. Tiež nechápem 😁😁😁

laurita285
1. jún 2024

3 osoby v dvojizbaku

mamina7070
1. jún 2024

v prvom rade si zisti ake platila majitelka preddavky ci neplatila za jednu osobu len a nech ti da rozpis vyuctovania ten sem priloz a potom sa da poradit

erikavesela
1. jún 2024

@mamina7070 preboha, co ma lju osobomesiace so spotrebou teplej vody???🙈

sissy27
1. jún 2024

@lukbe nespominam si, ze som sa pytala na tvoje vyuctovanie alebo radu 🙃

mamina7070
1. jún 2024

@erikavesela niektore preddavky (tj zalohove platby) sa urcuju podla poctu osob v byte (ako je aj spotreba teplej vody ta stupa s poctom osob) a niektore podla plochy

anabel2341
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
1. jún 2024

@sissy27 nemali ste poruchu, a únik vody ako bytovka? Vtedy zvyknú straty rozpocitat medzi všetkých.

Autorka, ja mám taký neblahý pocit, že štát pozabudol pri tom všetkom zvyšovaní na výrobu teplej vody. Snívali kúrenie a zabudli na výrobu vody a tam zrejme kotolne platili normálne komerčné ceny za energie a nie dotované.
Ale u teba je čudné to, že bývaš v novostavbe lebo mám pocit že novostavby sa nepripadajú už na centrálne kotolne ale majú vlastné buď v bytoch alebo pre celú novostavbu.

sissy27
1. jún 2024

@zalka ja asi tusim kde je problem, uz to riesim so spravcom, tak uvidim.

lilli77
1. jún 2024

No to nebude nedoplatok od septembra do decembra, ale za cely rok, prave preto ze tam nikto nebyval je nedoplatok vyssi...a tyka sa to aj tych co nekuria, teda naschval maju vypnute radiatory a musia ich vykurovat ostatni susedia. Suvisi to s vyhlaskou z roku 2022, kde tieto domacnosti boli "osetrene" ze sa naklady odzrkadlia z vacsej casti na podlahovej ploche a nie na skutocnej spotrebe.

beata_k
1. jún 2024

@lilli77 ten clanok je zamknuty

lilli77
1. jún 2024

@beata_k tak bud si zaplatis a zobrazi sa ti, alebo si najdes iny, podstata tam je. https://mylevice.sme.sk/c/23337035/na-zmenu-vyh...

autor
1. jún 2024

@zalka normálne sme napojený na centrálnu kotolnu. Nemáme vlastnú

autor
1. jún 2024

@lilli77 to čo je za blbosť, xy ľudí okolo mna čo byva takisto v novostavbách nemajú nedoplatky.

autor
1. jún 2024

@lilli77 v tom prípade nevidím dôvod aby sme to uhrádzali my s manželom. My sme tu nastahovany od septembra, nezaujíma má čo bolo predtým.

autor
1. jún 2024

@mamina7070 no to si od nej určite pýtať budem keď tu bude niekde v okoli, ale veď od začiatku sme tu nahlásený dvaja, vedela že tu zijeme dvaja. Takze nerozumiem prečo by bola nahlásená 1 osoba

autor
1. jún 2024

@laurita285 toto je choré.

beata_k
1. jún 2024

@lilli77 Byva dobrym zvykom dat odoknuty clanok ked nejaky davas aby si ho ludia mohli aj precitat a hned podiskutovat.

slniecko5
1. jún 2024

Riešila som to iste s našimi podnájomníkmi a odpoved nemám, mali dvaja 2nasobnu spotrebu proti nám, rok predtým, mami dispozícii graf v appke. Tiež ma napadlo, či netečie wc. Kurili však o polovicu menej, tak sa to vykrylo a nakoniec vyšiel maly preplatok. Ale divne to je, studena voda je len pranie a splachovanie…nemali šancu toľko minút.

zalka
1. jún 2024

Autorka tam to mohla spraviť aj tá nová vyhláška a tiež aj možno pozabudnutie na dotovanie cien. Ani ty ale ani majiteľka za to nemôžete, no bývaš ty tak to treba zaplatiť.
Už som čítala vyjadrenie tejto vlády, že budú opravovať tu vyhlášku od minulej vlády aby ľudia nedoplacali za to, že šetria teplom.

autor
1. jún 2024

@slniecko5 ale my to mame na teplej vode, nie studenej.

autor
1. jún 2024

@zalka ale my tam bývame od septembra, sme ochotný zaplatiť keď tak iba časť toho, odkedy tam bývame. Určite nebudeme platiť za cely rok. Keby sme tam žili od januára nič nepoviem

taynee
1. jún 2024

@laurita285 kolko platite mesacne spravcovi?

zalka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taynee
1. jún 2024

@lilli77 ja som mala byt neobyvany cely rok, platim najnizsiu platbu, mala som preplatok..

slavomira236
1. jún 2024

Ak je to za vodu a nikto tam nebyval tak nu sni nikto nepustal takze ,a tie mesiace to bude nula vycerpanej vody..kolko platis za vodu? Kolko mate spotrebu mesacne kolko stoji tepla voda??ako tu pisali vysie daj tu vyuctovanie vtedy ti skor poradia..jaked som sa prestahovala do domu a byt som mala prazdny cca rok tak som nemala minutu ziadnu teplu vodu..a za byt som platila minimum.