Výpočet ročného zúčtovania preddavkov na daň

majulka0509
21. apr 2020

Ahojte, chcela by som opýtať, neviete mi niekto poradiť, ako je možné, že máme zaplatiť s kolegyňami rovnaké sumy ( rozdiel 1,2, centy) v ročnom zúčtovaní a pritom máme rozdielne platy ? Z čoho sa to počíta? Ďakujem 🙂

suve99
21. apr 2020

Záleží na tom, či si uplatňujú mesačne NČND, DB a podobne...ak si uplatňujú, tak pri RZD takéto centové rozdiely vznikajú, ak si už ďalej v RZD neuplatňujú ďalšie úľavy.....
RZD = hrubá mzda - odvody - ročná NČND, ďalšie položky /napr. dobrovoľné poistenie, DB, bonus pri hypotéke/ = vznikne základ dane a z toho zvyčajne z toho zaplatíš 19% daň... Rozdiel medzi daňou a preddavkami na daň Ti spraví takýto minimálny rozdiel.... Neviem, či som to napísala tak, aby si pochopila....

majulka0509
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majulka0509
autor
21. apr 2020

@suve99 ďakujem, ani moc nie ☹ ide o to, , že nám prišlo od zamestnávateľa ročné zúčtovanie a nejako sa nám nezdá. Prvú položku - úhrn zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných príjmov , máme rozdielnu (to je samozrejmé) - rozdiel je väčšia suma, ja mám aj daňový bonus, kolegyne nie, a aj tak je tam rozdiel 1,2, centy. Tak nás zaujímalo, že od čoho to závisí. Ale aj tak ďakujem 🙂

suve99
21. apr 2020

@majulka0509 ak chceš, šupni mi to do IP - samozrejme bez údajov ako meno, RČ a pod... pozriem Ti to...

qetka
21. apr 2020

a kolko tam mate tie sumy co mate doplatit / alebo sa vam vratia?

majulka0509
autor
21. apr 2020

@suve99 ďakujem preposlala som 🙂

majulka0509
autor
21. apr 2020

@qetka akože tie sumy nie sú vysoké 8,98 eur doplácame, ale nezdá sa nám, že to vyšlo rovnako. Netvrdíme, že je to zle, len nám to príde také divné 😀 Tak sme chceli pre zaujímavosť vedieť, v čom to celé spočíva.

demi13
5. máj 2020
demi13
5. máj 2020

@suve99 ahoj, manzel priniesol tiez domov rocne zuctovanie...a pozeram, ze nie je uplatnena nezdanitelna cast zakladu dane na manzelku))),,, mozme podat opravne danove priznanie sami, ci musime poziadat o to zamestnavatela???

suve99
5. máj 2020

@demi13 ak mal nárok na NČ na Teba a neuplatnili mu ju v RZD, tak na základe RZD môžete podať DP typ A vy, ale už ako dodatočné....