Vyplatenie poistky

7. máj 2023

Prosím viete mi niekto poradiť, ocina niekto zrazil na elektrickej kolobežke. Zobrala ho sanitka, bola tam aj polícia - správu z pohotovosti máme, pomliaždené 3 rebrá, lakeť a mierny otras mozgu- teraz ide o to, v správe sa píše, že mal v sebe alkohol čo je aj pravda, vypil dve pivá. A teraz je ten problém, pani čo nám robila poistky povedala, že keďže mal v sebe alkohol neuznaju mu to. Myslíte, že má nárok na nejaké odškodné ? Alebo ako postupovať ďalej.

sasa1310
7. máj 2023

odškodné chcete od koho?

birika
7. máj 2023

dolezite je aj to, aky zapis urobila policia - kto bol na vine

petamich
7. máj 2023

no neviem ale kvoli alkoholu by to snad mali pravo neuznat, ak by on tu nehodu sposobil v opacnom pripade, ked si dam vecer vino a zrazi ma auto na prechode, tak mi je poistka na dve veci, co je podla mna hovadina 🤷‍♀️

autor
7. máj 2023

@sasa1310 od poisťovne, ocino je poistený aj v takomto prípade

autor
7. máj 2023

@birika ja som prítomná nebola, chceme sa ísť zajtra opýtať na políciu či nemajú kamerové záznamy náhodou. Ten čo ho zrazil vraj ušiel, a policajti sa rozprávali s jeho kamarátmi. Ocina ošetrovali v sanitke hlavne kvôli tomu pádu na hlavu.

sasa1310
7. máj 2023

otec bol na kolobežke na vozovke?

autor
7. máj 2023

Ocino bol chodec na chodníku a zrazil ho nejaký mladý chalan na elektrickej kolobežke.

autor
7. máj 2023

Prepáčte asi som sa zle vyjadrila v príspevku.

birika
7. máj 2023

ocinovi drzim palce, nech sa rychlo zotavi a pri rieseni prajem vela stastia

autor
7. máj 2023

@birika ďakujem 🙂

petamich
7. máj 2023

podla mna v tom pripade by ten alkohol mohol zavazit u toho co to sposobil a nie u tvojho ocina, drzim moc paste! nech sa cim skor uzdravi a nech aj dobre pochodite v poistovni 🤞🏻

janush
7. máj 2023

ak je alkohol v krvi aj u poskodeneho, poistka vacsinou nevyplaca ... (iba jednu poznam, ktora to ma v podmienkach)... ulohou poistovni je vyplacat poistky co najmenej ...

sasa1310
7. máj 2023

treba poriadne prečítať poisťovaciu zmluvu a keď tam nebude žiadna klauzula ohľadne alkoholu, poprípade či nemá otec výluku na úrazy (že si napr. poistil iba choroby a invaliditu či smrť). Potom ísť normálne na pobočku so všetkými papiermi od doktorov a žiadať o vyplatenie poistky. Aj na políciu by bolo vhodné ísť ohľadne vyšetrovania. Tatino nech sa uzdraví čím skôr.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
7. máj 2023

@mamula20 tiež riešim všetko klientovi ja🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biem22
7. máj 2023

Žiaľ pravdepodobne nič nedostane, alkohol býva vo vylukach aj keď je poškodený. Skóre uzdravenie prajem ocovi.

aduskatt
7. máj 2023

@mamula20 vždy hovorím každému klientovi, aby ma kontaktoval pri akomkoľvek prúsere🙂 aspoň som si istá, že je všetko spravené tak ako treba a mám prehľad o dianí

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
7. máj 2023

@mamula20 to je aj moja filozofia🙂

amonet
7. máj 2023

zalezi od poistovne, niektore vyplatia ine kratia

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenja123
7. máj 2023

Ja neviem, ale to aj chodcom zisťujú alkohol v krvi? Na aute, alebo motorke je to jasné. Možno ešte pochopím, keby bol on na kolobežke, aj to si nie som istá, či je tam nejaká toleramcia v promile. Ale chodcovi na chodníku?!
Viete mi to niekto vysvetliť?

erika5025
8. máj 2023

Manžel mal úraz.
Pád zo schodov jasne bol opitý.
Riešil po roku trvalé následky uznali mu ale stiahli 10%zo sumy.
Poistky mal 2 a z oboch stiahli 10%
Tak isto mu aj uznali dobu liečenia následkom úrazu a tam si už nepamätám ci mal nejaké krátenie zo sumy.

amonet
8. máj 2023

@lenja123 pokial su volany policajti fukaju obaja. aj ten chodec sa mohol potacať a padnuť pod kolobezku🤷‍♀️