Výplata sirotského v 8/2023

taja567
3. aug 2023

Sirotský dôchodok chodí 7.deň v mesiaci, chcem sa opýtať, kedy príde tento mesiac, keďže 7.vychádza na pondelok. Ďakujem

kacena4
3. aug 2023

ze by 7ho??

taja567
autor
3. aug 2023

@kacena4 keď vychádza 7 na víkend, príde vzdy piatok, ale známa mi tvrdila, že v pondelok o 00.01 už musím mať peniaze na účte... A poprosím nekomentoval v rámci nudy....

kacena4
3. aug 2023

@taja567 7ho ti pride. mne tak chodi invalidny, so/ne v piatok, po vzdy v po a nekomentujem z nudy...

taja567
autor
3. aug 2023

@kacena4 tak si mi to mala napísať hneď tak pre vysvetlenie, chápeš, ja som to brala ako sarkazmus, sú informácie, ktoré sú pre mňa dôležité a ku ktorým sa žiaľ neviem občas dostať, ale dik za odpoveď.

alica_z_lesa
3. aug 2023

Výplatné termíny dôchodkov sú iba v párne dni. Takže výplatný termín máte predpokladám 8 (viď Oznámenie o výplate zo SP). 7. deň v mesiaci Vám dôchodok príde na účet v prípade, ak 8. vychádza na víkend/sviatok.

rikarika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taja567
autor
3. aug 2023

@rikarika presne, doteraz chodili sirotske 7 deň v mesiaci, okrem tých víkendov ako píšeš. Keď ti vychádza 19.den na pondelok, príde ti v piatok alebo pondelok? Ešte mi pondelok nevyšiel ani raz, no a známa ma presviedča ze zajtra, ved uvidím, dám vedieť, ďakujem za názory.

rikarika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
3. aug 2023

@taja567 dochodky vyplacaju tak, ze ak dany datum vyjde na sobotu-vyplatia v piatok, ak na nedelu-vyplatia v pondelok. Pokial to SP posiela na ucet, tak vtedy pridu aj skor peniaze, aj "nedelne" v piatok

taja567
autor
3. aug 2023

@rikarika dakujem

taja567
autor
3. aug 2023

@venusa85 dakujem

alica_z_lesa
4. aug 2023

@rikarika som si 100% istá tými párnymi dňami ako výplatnými dňami. Výplatný deň máte uvedený v Oznámení o výplate dôchodku. Ako už bolo spomínané, ak máte zasielanie dôchodku na účet, tak sa Vám € pripíšu skôr.

venusa85
4. aug 2023

@rikarika súhlasím s @alica_z_lesa dôchodky sa vyplácajú v parne dní, posledný výplatný deň je 24.v mesiaci

rikarika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
4. aug 2023

@rikarika a ja som vyssie písala, ze parne dni je vyplatny termin! A ked to je na ucet, tam pridu peniaze aj skôr, hoci na rozhodnuti je uvedeny parny den. Ak dochodok dorucuje pošta a parny den vyjde na vikend, vyplatia ho bud v piatok za sobotu alebo v pondelok za nedelu. A za tym si stojim, lebo som robila na pošte.

rikarika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
4. aug 2023

@rikarika ved ja som jej odpisala, este vcera 😉

veverickav
4. aug 2023

No co autorka, prisiel dnes?

taja567
autor
4. aug 2023

@veverickav nie, neprišiel, takže v pondelok. Ale ďakujem za všetky Vaše príspevky dievčatá.

dabid
5. sep 2024

@taja567 mne vichadza sobotu tak mi pride asik zajtra