Vyplácanie poistky na dieťa

marketa1111
27. sep 2016

Ahojte, chcela som sa spýátať či máte skúsenosti. Mám synčeka poisteného v Metlife a má poistenie aj na chirurgické zákroky a práve čo čert nechcel sa nám prihodila.Ide na operáciu s pipíkom.Bude v celkovej anestéze a chcela som sa informovať či nemáte skúsenosti ako vyplácujú poistovňe peniaze za operácie.

Ďakujem za odpovede.🙂

hettinka
27. sep 2016

na dieťa nie, ale na dospelého bez problémov, mala som aj ja, aj manžel a peniaze prišli po zaslaní papierov naozaj veľmi rýchlo. Ale musíš mať to poistenie na hospitalizáciu a operačný zákrok aj v prípade choroby, nielen úrazu (kedysi sa značilo H/S). Napr. manžel dostal aj za vyšetrenie na gastro, čo mu dávali tú hadičku do žalúdka a to sme ani nevedeli, že sa to vzťahuje.
Syn si rozbil hlavu, šili mu to a za to dostal tiež od Kooperatívy, do mesiaca.

tanja111
27. sep 2016

@marketa1111 nam vyberali nosnu mandlu a preplatili...teraz nam zmensovali krcne tak sa chystam ci nam nieco daju....az budete po zober lekarsku spravu a chod na pobocku..

marketa1111
autor
29. sep 2016

Ďakujem, hospitalizáciu nemám ale aj tak mi sľúbili, že keď sa po narkóze preberie a nebudú komplikácie tak mi ho pustia do domácej liečby.a mám tam chirurgický zákrok z dôvodu úrazu alebo choroby..
ďakujem za pomoc..🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tanja111
29. sep 2016

@marketa1111 neni zac...my tiez sme neboli hospitalizovane...boli sme na jednodnovej...

bocianka123
29. sep 2016

@marketa1111 môjmu synovi presne táto istá poisťovňa vyplatila výber nosných mandlí, a tuším aj tento zákrok preplatila...

marketa1111
autor
30. sep 2016

Ďakujem Vám kočky..Ešte som zvedavá , že ako sa už teda oplatí platiť toľké poistné..Som zvedavá koľko z cieľovej sumy na operácie dajú..🙂

janjochmann
30. sep 2016

@marketa1111 Osobne si myslím že pri poistení by sme nemali hovoriť o tom či sa oplatí. Ja sa na poistenie pozerám tak, že platím poistku (bez sporenia) a kryjem veľké rizika ktoré finančne vážne zasiahnu rodinu, ale zároveň dúfam že z poistky nič nikdy nedostanem ja alebo rodina, pretože to znamená že sme všetci v poriadku.

Veci ako drobné úrazy detí alebo hospitalizáciu by som si osobne nepoisťoval, pretože tie peniaze za takéto pripoistenia ak dlhodobo sporím/investujem, budem na tom lepšie. Tieto malé riziká nevplyvnia vo väčšine prípadov financie rodiny a ak by napríklad syn mal malý úraz, nijako by ma netušilo že za to dostanem pár eur.

Ale samozrejme platí, koľko ľudí toľko chutí... 😃

bocianka123
30. sep 2016

@marketa1111 tuším ja mám u syna poistenie aj na pobyt v nemocnici, tak aj to mi preplatili..

marketa1111
autor
4. okt 2016

@janjochmann ja nemám poistené ani drobné úrazy ani hospitalizáciu..Nič také. Ja mám v synčekovej poistke poistené tri základné veci.Ako si napísal ty..
Nemám poistene dieťa ani nás na to aby som z toho niečo mala, ale keď mám platiť 400€ ročne poistku a už sa bohužiaľ niečo stane tak chcem vidieť, že to má zmysel platiť.
Keď mám prísť o polovicu platu tak naozaj čakám, že z toho niečo uvidím.
Samozrejme , že by som bola radšej ak by som to nikdy nevyužila, ale keď bohužiaľ po to príde tak na to mám nárok.
A nikoho tu neteší, že dostane za to peniaze , ale keď ich tam na to dávam tak v tejto situácií ich chcem.
Si myslím , že na tom nie je nič zlé a nechápem ako môže z tejto situácie niekto chápať , že mi ide len o poistku.Ďakujem

janjochmann
6. okt 2016

@marketa1111 zdá sa mi že sme sa úplne neporozumeli, v prvej časti píšeš že máš len tie tri veci a v druhej že z toho niečo chceš uvidieť keď tam platíš 400 eur ročne. Ja som vo svojom príspevku myslel to, že chcem radšej vyššie plnenie vo vážnych prípadoch, než pár eur pri malých udalostiach.

Pre istotu dám ukážku čo som mal na mysli vo svojom príspevku - 2 príklady toho čo sa dá poistiť za 35 eur mesačne (2 osoby vo veku 30 rokov):

Možnosť 1:
- smrť na 5000 eur
- trvalé následky úrazu s progresiou 12000
- závažné ochorenia 5000
- denné odškodné pri úrazoch 7 eur
- denná dávka pri PN 7 eur
- denná dávka hospitalizácia 5 eur

alebo možnosť 2:
- smrť na 10000 eur
- trvalé následky úrazu s progresiou 20000
- závažné ochorenia 8000
- denná dávka pri PN 7 eur

Podľa mňa možnosť 2 lepšie kryje veľké riziká, drobné úrazy a hospitalizácia neohrozia rozpočet, ak má rodina nejakú rezervu.

Dal som príklad dospelých osôb, ale pri deťoch je to podobné - v tomto prípade namiesto hospitalizácie alebo odškodného pri úrazoch lepšie poistiť rodičov, alebo viac sporiť.

miska843
9. júl 2019

@tanja111 kolko vam vyplatili za nosne mandle prosim

miska843
9. júl 2019

@bocianka123 kolko vam preplatili mandle

bocianka123
9. júl 2019

@miska843 nepamätám si bolo to dávno už ...

timea2605
20. aug 2019

@tanja111 ahoj, chcem sa ta opytat, nasej 7rocnej dcere idú v pondelok vyberať nosnú mandlu. Aký je postup pre poisťovne? Máme Allianz Farbicka
Ďakujem

marketa1111
autor
21. aug 2019

@timea2605 stiahnuť si tlačivá zo stránky poisťovne na hlasenie, vypísať, ak treba potvrdiť lekarom, doložiť kopie lekárskych správ. 🌹

tanja111
21. aug 2019

@timea2605 už si to presne nepamätám.. Nejaky papier sa mi zdá ze nám dávali v nemocnici ale až na kontrole... A potom som to niesla do poisťovne..tam som vyplnovala tlaciva. Ale určite majú infolinku a presne poradia..