Vyplácanie invalidného dôchodku

29. júl 2024

Ahojte ,, invalidný dôchodok chodí nejak na 2 casti na účet?
Alebo jedna suma ?

aurelia2000
29. júl 2024

Jedna suma. Čiže raz mesačne.

lakebabe
29. júl 2024

Jedna suma raz mesačne v ten istý termin

autor
29. júl 2024

@aurelia2000 áno ale či nepríde na 2 časti po sebe lebo priateľovi tak niečo prišlo zo sociálnej poisťovne napr v jednom riadku ma v pohyboch 200 a v druhom 300

lakebabe
29. júl 2024

Nedoplacali mu spätné? A bolo to teraz? Nebolo to este v zime keď chodili 13 té dôchodky?

autor
29. júl 2024

@lakebabe jemu schválili pred 2 mesiacmi cca.. poslali to na vypočitanie ale papier mu neprišiel.. pred týždňom mu prišla dosť vysoká čiastka na účet to sme usúdili že to je vyplatenie odkedy mu schválili dôchodok a dnes mu prišlo ešte 400€ na 2 časti rozdelené - 200€ a hneď potom 200€ ( príklad )a nevieme že čo sú to za peniaze.. vyplatenie mu už prišlo.. a normálne mesačný dôchodok to nesedí lebo to je malo
Ale papier mu stále neprišiel

lakebabe
29. júl 2024

No a od kedy to ma schválené spätné?
Mne takto schválili tri roky spätné, prvá čiastka bola vysoká za tie tri roky. Potom mi v jednej platbe doplatili všetky 13 té dôchodky za ten čas a v tretej platbe mi už prišiel normalny dôchodok
Tak ak to ma späť od minulého roka 300 eur je 13 ty dôchodok co dávali v decembri
Alebo to bude alikvot za prvú časť tohto mesiaca. Počkajte kým vám dôjdu papiere