Vymáhanie dlhu

30. jún 2021

Ahojte, vymaham si svoje peniaze ktore som poziciala istej osobe pred par rokmi. Doteraz platila mesacne aspon nejaku ciastku potom prestala a 4mesiace neplati. Je podpisana zmluva v ktorej sa priznava k dlhu atd atd. Zaloba ma vyjde dost draho podotykam nejde o pozicianu malu ciastku. Ale co je najhorsie osoba je v osobnom bankrote po konkurze. Vie mi taka osoba rucit niecim ak nema ziaden majetok? Na sude vyhram vobec nieco? Osoba je zamestnana.

draik
30. jún 2021

Zmluva o pôžičke bola podpísaná a peniaze poskytnuté pred osobným bankrotom dlžníka?

moonka1
30. jún 2021

uf toto je podla mna dost nepravdepodobne, normalne ste si to neskusali vyrozpravat? preco neplati?

jm1988
30. jún 2021

Súdny poplatok za podanie návrhu na vydanie platobného rozkazu je 3% z dlžnej sumy ak sa navrh poda na upominacie konanie do BB. Ak dlžník je v konkurze, mali ste si pohľadávku prihlásiť do konkurzu, inak už dlh nevymozes

autor
30. jún 2021

@draik ano

autor
30. jún 2021

@jm1988 z konkurzu by mi nevyplatili tolko kolko ma vyplatit a zatajila mi konkurz

autor
30. jún 2021

@jm1988 nie nahodou 2% ?

jm1988
30. jún 2021

Platí co som napísala. A nie 2, sudny poplatok je 3% ak na upominacie konanie ide žaloba.ale v tvojom prípade pokiaľ bol konkurz vyhlásený potom ako si požičala peniaze a neprihlásila si si pohľadávku, máš smolu

loginexistuje
30. jún 2021

ak ta ako fyzicku osobu neuviedla v zozname pohladavok pri osobnommbankrote treba proste nakontaktovat jej spravcu a bankrot jej bude zrusene a dlhy zosplatnene

draik
30. jún 2021

Jediná Vaša šanca je, že Vás ako veriteľku v rámci konkurzu dlžníčka neuviedla (ak Vás už kontaktoval jej správca, tak Vás uviedla). Inak je Vaša pohľadávka nevymáhateľná.

autor
1. júl 2021

@loginexistuje jej spravcu ? To ako zistim ?

autor
1. júl 2021

@draik neuviedla ma to viem na 100% no ale vef ona ma somnou spisanu zmluvu tak nemoze dlh len tak zaniknut.. aj ja si naberiem kade tade peniaze a urobim si bankrot a vsetko budem mat na haku nebudem nikomu nic platit to len take jednoduche?

loginexistuje
1. júl 2021

tu si ho vyhladaj podla osoby dlznika https://ru.justice.sk/ru-verejnost-web/pages/se...

autor
1. júl 2021

@loginexistuje dakujem a co znamena ak ma zruseny konkurz?

loginexistuje
1. júl 2021

posli linku na ten zaznam ked tak aj do IP to je verejne dostupna informacia

draik
1. júl 2021

Áno, prakticky to také jednoduché, ako ste napísali. Samozrejme dlžník spravidla príde o majetok, ak nejaký má.
Konkurz sa končí vtedy, ak niet majetku ani úhradu trov konania resp. po rozdelení výťažku z predaja dlžníkovho majetku.
Ak Vás neuviedla ako veriteľa, museli by ste podať žalobu na zrušenie oddlženia pre nepoctivý zámer dlžníka.