Výjde nákup v Lídli lacnejšie ako v iných reťazcoch?

erienka
22. feb 2014

Ak porovnate nakupy jedla v Lidli a inych retazcoch, mate pocit, ze vas vyjdu lacnejsie? Ak ano, tak o kolko? Prave sme totiz mali s muzom mensiu nezdhodu - ja chcem, aby tyzdnovy nakup jedla isiel nakupit do Lidlu, on chce ist do Kauflandu alebo Billy, doteraz sme nakupovali jedlo vzdy tam. Moj najvacsi argument je, ze v Lidli je to lacnejsie a pritom kvalita mnohych (nie vsetkych) vyrobkov je tam velmi dobra. Ale neviem - aku mate skusenost vy? Dakujem za postrehy 🙂

vejula
22. feb 2014

Ja kupujem najčastejšie v lidli. Podla mna je tam lacnejšie, vyššia kvalita ovocia, zeleniny aj viacero druhov ako v iných reťazcoch (napr v tescu)... PEčivo chutné. Kedže šunky nejedavame, tak mi nevadí, že tam nekrajaju salamy.

veverka24
22. feb 2014

@erienka ja som tiez za lidl.. Ma 2 vyhody- obmedzeny vyber, cize nenakupis kopec veci neplanovane a podla mna nizsie ceny za porovnatelnu kvalitu
My sme sice len 2 a prdtym sme kupovali v tescu ale za par veci sme platili 30€. Teraz fakt nakupime a aj dost ovocia a zeleniny a vacsinou som este stale milo prekvapena cenou🙂
Vyberam veci co nie su z polska, lidl ma dost z nemecka aj syry a sunky..

miku1
22. feb 2014

@erienka Ja nakupujem v Lidli, väčšinou. Majú super pečivo, napr. smotany, mlieko, maslo, ......zn. Pilos sú úplne super. Zeleninu ak mi treba, tak jedine z Lidlu. Nehovoriac o tom, že tam nakupujem aj oblečenie, veci do domácnosti, a kadejaké tie somarinky čo tam predávajú, a zatiaľ som nenašla nič, s čím by som po kúpe nebola spokojná. Snáď jedine detské pančušky neodporúčam. Ale čo sa týka potravín, tak som veľmi spokojná. Jediné čo kupujem inde sú šunky, salámy, jogurty. Nemám to porátané, koľko ušetrím oproti ostatným obchodom, takže toto ti povedať neviem, ale kvalitou určite môže Lidl konkurovať ostatným.

linda20111
22. feb 2014

@erienka Myslim ze zalezi na tovare, ktory kupujes.. Napr. tesco ma lacne veci ako napr. ryza, sosovica, mlieko, konzervy hrasok, kukurica - v tesco baleniach, ale aj Lidl ma svoje znacky ktore su cenovo velmi vyhodne, napr. jogurty, cukor. Tiez plienky, vlhcene utierky pre babatko, sa oplati kupit v Lidli. Ale to hovorim o lidl znackach, ak kupujes napr. pampersy tak je cena porovnatelna s inymi retazcami. Co sa tyka cerstveho ovocia a zeleniny, lidl nema konkurenciu. V kauflande su tiez velmi dobre akcie, ale zase ten obchod ma strasne zle usporiadanie tovaru, takze tam nerada chodim. A cokolady z lidla za 45 centov, chutovo ako figaro no nekup to 🙂

marylis
22. feb 2014

No mozno aj vyjde lacnejsie, ale co sa tam da preboha kupit??? Ved tam nieje normalny sortiment. Tam sa vyslovene da ist len na konkretne veci, ale cely nakup si teda neviem predstavit tam nakupit 😒 Ja tam nikdy nezozenie minimalne polku veci, co mam na listku a druha polovica je same Ecko. Samozrejme ovocie vyzera ok a aj pecivo, no ale tym to asi aj hasne. 😅

satanka1
22. feb 2014

@marylis Lidl sa podla mna za posledny rok,dva o dost zlepsil.Predtym som tam aj ja nerada chodila,lebo sa tam jednoducho nakupit nedalo.Teraz v pohode.

@miku1 prave sunky maju v lidli najkvalitnejsie

Pravda je,ze v lidli kupim vzdy co potrebujem,ale nenakupim kraviny pomimo

miku1
22. feb 2014

@satanka1 Ja viem, že majú dobré šunky, občas niečo kúpim, ale myslela som to hlavne tak, že keďže mi doma radi kupujeme z týchto vecí stále niečo iné, tak tie šunky väčšinou berieme z iných obchodov. Zle som to napísala 🙂 Aj jogurty napr. kúpim v lidli, ale väčšinou kupujem v milk agre tie sabinovské, tie proste milujeme.

nikawero12
22. feb 2014

@erienka keď sa s mužom neviete dohodnúť, kde vás nákup vyjde lacnejšie,tak to skúste pokusne. Jeden týždeň urobte nákup v Lidli a ďalší týždeň v inom hypermarkete, pričom kúpte rovnaké druhy potravín a v rovnakých množstvách. Potom zistíte, ktorý nákup vás vyšiel lacnejšie a podľa toho sa môžete rozhodnúť, kde budete v blízkej budúcnosti nakupovať.

cerez
22. feb 2014

Podľa mňa je lacnejší kaufland a to už len preto, že je viac výrobkov od rôznych dodávateľov, konkurenčné ceny. Aleeeeeeeeeeee, kvalitnejšie niektoré potraviny si radšej kúpim v Lídli. Nedám dopustiť na ich cestoviny, mäso hlavne vnútornosti - veľmi dobre očistené, minimálny odpad. Pre mňa je najdrahší nákup Tesco a aj Billa.

kalea
22. feb 2014

Ja tiež rada nakupujem v Lidl. Pôvodne ma tam prilákali kvalitnejšie ovocie a zelenina. A postupne som tam už začala nakupovať skoro všetko. Inde dokupujem iba to, čo v Lidl nemajú. Navyše aj ceny sú v Lidl rozhodne nižšie ako napríklad v Bille alebo aj v Tescu (neviem napísať úplne presne o koľko). S Kauflandom neviem porovnať, ten tu, žiaľ, v blízkosti nemáme.

svetluska82
22. feb 2014

pre nas najlacnejsi Kaufland. Dobrý vyber ovocia a zeleniny. Syry prevazne kupujem v Lidli, aleniekedy v Lidli nemaju zakladne potraviny, len tie polske.... Takze u nas Lidl isto nie na týždenný nákup

mima4
22. feb 2014

Billa je podla mna velmi draha

monicm
22. feb 2014

páči sa mi nápad @nikawero12 , urobte jeden týždeň nákup v lidli,druhý týždeň v tescu či kauflande,alebo kdekoľvek inde a porovnajte,prípadne si spravte jeden deň taký,že pôjdete do obchodov so zoznamom a zapíšte si len ceny,tak zistíte,kde vás to vyjde lacnejšie.ja keby som mohla tak nakupujem častejšie v lidli,nakoľko sú tam kvalitnejšie potraviny a za rozumnú cenu ale ho mám daleko.

mimik79
22. feb 2014

billa je dost draha, to je pravda

chavierka
22. feb 2014

Ja súhlasím s @cerez, Kaufland je najlacnejší (roky som sa venovala detailnému cenovému prieskumu, bola to moja funkcia), má neskutočne široký sortiment, čo sa s tescom nedá porovnať, teda v našom meste určite nie, Tesco a Billa sú najdrahšie. Lidl má tiež veľa dobrých výrobkov aj dobré ceny, len užší sortiment. Nenakúpim tam všetok tovar " z lístka", takže chodíme aj tam aj tam..našťastie to máme po jednej ceste, takže pol nákupu Lidl, pol Kaufland. V Lidli kupujeme prevažne synovi rôzne pudingy, dezerty, jogurty, má ich veľmi oblúbené a majú výhodnú cenu..objavili sme tam aj výborné syry atd, kupujeme odtial aj oblečenie prevažne detské, so všetkým spokojnosť...a do Kauflandu zas siahame prevažne po komerčných značkách, to čo nie je v Lidli.....aj plno kauflandových výrobkov je super, aj mäso tam kupujeme, keď je nejaké mäso v akcií, tak sa neoplatí ísť ani k mäsiarovi...

p3tra11
22. feb 2014

My ani inde ako do lidlu nechodíme.. možno aj sú niektoré veci drahšie, o páru centov, ale kvalitatívne asi najlepšie... v kauflande som bola naposledy pred polrokom na akciovú vlnu a v tescu na akciové plienky...

kristiii
22. feb 2014

tiež som názoru ako niektoré kočky že najlacnejší je Kaufland, aj keď je pravda že dlho som tomuto obchodu nemohla prísť na chuť tým jeho usporiadaním, ale keďže momentálne ho mám najbližšie tak som bola donútená si zvyknúť a teda keď sa teraz niekedy len tak prezmenu rozhodnem ísť do Tesca tak len krútim hlavou nad tými cenami a aj tak nakoniec skončím v kauflande. Z Lidlu mám rada niektoré veci, napr. jogurty, syry...tie sú tam výborné za dobré ceny, na ovocí a zelenine mi vadí že sú /aspoň v tom našom/ väčšinou len dosť veľké balenia, že sa nedá navážiť koľko chcem. Ale mám tam rada všelijaké tie akciové somariny, detské a dámske oblečnie, hračky, knižky, odrážadlá a pod. Billa - koniec, jednoznačne najdrahšia

katy2
22. feb 2014

U nas jednoznacne na prvom mieste Kaufland a hned za nim Lidl.... 😉

nikawero12
22. feb 2014

@erienka a ešte ma napadlo ohľadne tejto témy - cena nákupu môže byť ovplyvnená aj tým, kde sa hypermarket nachádza. Je rozdiel či mám hypermarket " pod nosom", alebo potrebujem naštartovať auto a precestovať niekoľko kilometrov za nákupom a potom toľko isto kilometrov naspäť a keďže benzín nie je zadarmo, tak sa aj nákup predraží. Toto si častokrát ľudia ani neuvedomujú. Myslia si, že nakúpili lacnejšie, ale v konečnom dôsledku ich nákup vyjde viac.

exupery
22. feb 2014

Niekedy bol lidl lacnejsi,ale uz dobehol ostatne retazce,co je vsak vyhoda-ma kvalitne potraviny,syry,mliecne vyrobky,masove vyrobky,a mnoho dalsich,cice obmedzeny vyber ale da sa.

dejka77
22. feb 2014

Ak si dobre pamatam tak Lidl ma v logu "Sme lacnejsi" a Kaufland "Najlacnejsi" 🙂 . Ale ak by si chcela nakupit co najlepsie tak treba vyuzit vsetky akcie vo vsetkych obchodoch. Napr. Billa je draha, ale niekedy ma dobre akcie.

moni244
22. feb 2014

ja by som bola najradšej, keby sme na sídlisku mali aj Kaufland aj Lidl, takto chodím len výlučne do lidla, lebo Kaufland mám na druhom konci mesta, ale cenovo sú rovnaké, len Kaufland má širší sortiment

simca06022011
22. feb 2014

@erienka ja kupujem v Lidl vsetko, ked nie tam tak v Bille.. nie len kvoli cene, ale aj kvoli tomu, ze tie veci su kvalitne. V lidl kupujeme zakladne potraviny, zeleninu, ovocie. V Bille ovocie, zelenina, jogurty, niektore druhy masa a to co v Lidl chyba, ale to su vacsinou iba take vymyslacky. Vacsinou do billy idem ked nemam cestu do Lidl. Lidl je pre mna najvyhodnejsi a najlacnejsi.. nelajdam sa hodiny po obchode, kde je aj tak furt to iste a pritom aj ked maju iba jednu znacku z niecoho, tak s tym vyrobkom som max.spokojna. Mlieko, pecivo v retazcoch nekupujeme. Pod oknom mam obchod so vzdy cerstvym pecivom, ked tak zbehnem do hypernovy... a mlieko kupujeme domace. Do kauflandu ma nik nedostane ani zeriavom a ani keby to tam bolo za polovicu ako v Lidl.... U mna je to jednoznacne dobre miesto pre potraviny 🙂)) A to nesledujem ceny, ale vidim, ked nakupim dve tasky v Bille a dve v Lidl, kolko zaplatim :P

erienka
autor
22. feb 2014

@nikawero12 presne to sa chystame urobit 🙂

janasim
22. feb 2014

Ahoj, v Lidli sa mi pacia ryby, mrazena Aljasska treska, ale aj vyrobky chladene z rybyciek,a podla mna najlacnejsi nakup, aj mlieko tam len kupujeme, syry, kedysi plienky, a zeleninka mrazena v skatulke s maslom je mnamka🙂

olinaaa
22. feb 2014

som z Martina máme tu LIDL, TESCO, KAUFLAND,JEDNOTU i CBA potraviny.Ako každá žena si všímam ceny v obchodoch.Podľa môjho pozorovania BILLA je neskutočne drahá za ňou je JEDNOTA čo je smutné lebo je to slovenský reťazec LÍDL mám najbližšie k domu tak chodím tam teraz v pohode kúpim tam všetko na bežný slovenský obed ale pravdu povediac dlhšie mi trvalo zvyknúť si nakupovať tam nevedala som si zvyknúť na tie cudzie výrobky a všetky pomerne vo veľkom balení no nejaký čas rok možno dva zmenili zrejme obchodnú politiku dostať tam kúpiť aj viac známe potraviny pre Slovákov a aj v malom balení čo sa týka ovocia zeleniny sú super aj keď najradšej by som chodila do KAUFLANDU ten je cenovo naozaj najnižší v TESCU tam keď tak kupujem len ich značku vtedy sa to ako tak oplatí... no v konečnom dôsledku ak nechcem míňať benzín alebo nemám cestu k rodičom tak vyhráva LIDL na sídlisku kde bývajú rodičia je i diskont CBA a teda majú akoby veľkoobchodné ceny aj tam sa oplatí nakupovať pričom klasické CBA je tiež dosť drahé 🙂

slaskou
22. feb 2014

@olinaaa prisiel nam letak z Billy,mlieko Laura zlacnene o 40 % na 59 centov..a 59 centov za Lauru je v Kauflande bezna cena...

katusskaa
22. feb 2014

aj ja kupujem casto v LIDL, mame to najblizsie, ale nekupujem tam vsetko. vadi mi maso z Polska, zeleninu maju prevazne zo Spanielska, to tiez nechcem, hladam stale povod SK, mavaju dost casto, ale treba pozerat. pecivo mavaju dopekane aj nedopekane, zase - kto si co vyberie, niekomu je to jedno, niekto nechce dopekane, ja to vyberam v podstate podla toho, na co mame chut. cenovo podla mna nemaju konkurenciu, aj ked, musim sa priznat, stale uvazujem, co je za tym.... vy nie?

patkobo
22. feb 2014

@miku1 ja som tiez za Lidl, nakupujem aj inde ale aj tam .. ale veru polske mlieko, polske smotany, polske maslo zn. PILOS by som veru nekupovala 😒

olinaaa
22. feb 2014

@slaskou no to je síce pekné ale chodIť do BILLY len pre jeden produkt a za ostatné zaplatiť aj prirážku no neviem ja netvrdím do BILLY z času na čas idem keď majú akciu na kávu JACOBS VELVET aj to keď nemajú rovnakú akciu v kauflande či CBA ale ja čo som zatiaľ postrehla je BILLA najdrahšia aj keď veľmi rada som v minulosti práve tam nakupovala páči sa mi ako majú usporiadané regáli a dobre sa mi tam pohybovalo no teraz keď tam zavítam vždy je tam prázno a aj to ma utvrdzuje v tom že asi mám pravdu a je najdrahšia aspoň tu u nás v MT