Výdaje v manželstve, keď je žena na materskej

lela867
9. aug 2023

Ahojte ako mate poriesene vydavky ked muz zarába a zena je na MD? Moj manzel mi to vyhodil na oci pri hádke ze on vsetko plati (coz je pravda). Ja urobim asi 3 nákupy za mesiac. Vravi ze som márnotratná. Mame teraz vacsiu hypoteku a splátku. Predtym ked sme byvali v byte (presťahovali sme ss do domu) tak sme vsetko usli na polovicu ja som aj zo 400€ davala polovicu na vydavky. A mala som popritom este mini zárobok aby som si mohla nieco kupit. Teraz si uzivam od marca ze konecne mozem nieco viac. Nasetrili som peniaze a idem z toho NAM kupit novy gauc. Este aj toto mi vyčítal pri hádke. Bavila som ss s nim ze kludne mu budem davat polovicu on ze nie nie netreba bavila som sa s nim o gauci tak Ano schválil ho a teraz toto a este mna uráža a pyta odo mna peniaze. Sle to ze on si kupuje kosačky a neviem co som ticho.

tosomja
9. aug 2023

@lela867 že kým ste sa vzali, mali ste si toto všetko vysvetliť, dohodnúť. Nie ja kúpim gauč a ty natankuješ. Ale MY kúpime gauč, aj natankujeme.
Asi toľko k tomu.

lela867
autor
9. aug 2023

@tosomja my sme predtym takto fungovali. Uz sme 3 roky manzelia ja som mala svoje financie on svoje ale teraz odkedy sme presťahovaní a ja neplatim hypo elektrinu nic (dovtedy to bolo na mna napisane) tak mi vyhadzuje ns oci a ked sa ho opytam ze ok ved ti budem posielat resp podme si povedat co kto olati tak Niee netreba

lela867
autor
9. aug 2023

@tosomja asi to je chyba ze to delíme moje a tvoje a nie nase a je to chore

princess59
9. aug 2023

@lela867 u nás ja mám rodičák iba pre seba 😁 a prístup k manželovmu účtu (aj on k môjmu), z rodicaku si platím telefón, poistku, účty idú z mužovho účtu, nákupy podľa toho kto je v obchode a podľa potreby si prehodím z jeho účtu peniaze na svoj, prípadne platím rovno z jeho účtu 🤷 kto čo zaplatí sme neriešili už pred tým ako som ostala tehotná, proste kto je v obchode platí, a je jedno či z môjho alebo jeho účtu, lebo peniaze sú naše

viestta
9. aug 2023

Nasetrili SME peniaze, ideME kupit gauc, MAME SPOLOCNE peniaze, z ktorych financujeme chod domacnosti..,
Vidis ten rozdiel?

mikadooo
9. aug 2023

@lela867 máme spoločný účet. Manžel mi nikdy nevyčítal, koľko míňam. Ak by mi to vyčítal, poslala by som ho na nákup, nech teda nakupuje on - dostane odomňa zoznam a viac sa nestarám. Je možné, že naozaj míňaš na sprostosti a je možné, že nie. Nevidím tie nákupy 🤷.

tamky123
9. aug 2023

Mame spoločne peniaze od začiatku ako sme začali spolu žiť a to ste este neboli zobratí.

denkabemommy
9. aug 2023

@lela867 u nás manžel všetko platí, plus mi posiela peniaze navyše, kým som na rodičáku. 🙂

vikiki29
9. aug 2023

Tvoj manžel je hlupák. Navrhni mu nech ostane na MD on a ty pôjdeš do práce a budeš platiť. Či mu treba pripomínať, že si na MD s jeho dieťaťom? Status manželstvo v súvislosti s príjmami mu nehovorí nič? Načo ste sa brali keď máte všetko moje - tvoje?

eikenella
9. aug 2023

no, neriesime to, financie su spolocne. v inom pripade asi by som mu povedala napriek, ze na to som sa vydavala, aby sa muz postaral a ja som nemala starosti o financie, ja sa staram o dieta. tak nech pohne zadkom. ako v arabskom svete, tam je to povinnosti muza. co si ti muzi myslia, taketo somariny vykrikovat.

petronellla87
9. aug 2023

@lela867 tiez mame spolocny ucet kam chodi jeho vyplata aj moja materska

zuzkaa1991
9. aug 2023

@lela867 tak.ak ste manzelia mate vsetko napoly ;) ja som na RD manzel zaraba od hypo co mame spolocny ucet.nase.stare.ucty sme.zrusili tiez pocuvam ze on zaraba co je pravda robi kazdy den od 6do18hod ale comsa.tyka.nakupov atd riesim vsetko sama ohladom domácnosti ano tiez párkrát ze minam vela...ja ze.ok párkrát bol na nakup.on resp so mnou a zistil ze sa nic navyše nekupuje a je ticho ....co sa.tyka vyšších vydajov stale sa.rozpravame o tom ja si neviem predstaviť zo.400eur platit vsetko napoly kedze som pocitala fixne náklady co je.najom hypo benzin tv mobil vsetko bez stravy mame naklady okolo 900eur plus strava takze nerealne jedze aj tak kazdee euro pocitam ved ste.manzelia ale obdivujem zeny ktore maju stale svoj prijem.400eur rodicak a vsetko napoly muz 2000eur a da 500eur do domácnosti. A zvysok rodzube 🙈a to.este my vlastne kazdy.mesiac sa.snazime.poslat na sporiaci ucet

nikdenikto
9. aug 2023

Teraz keď som na rodičáku, posiela mi muž na môj účet 1000€ mesačne, z dôvodu že z môjho účtu sa platí hypo, elektrina, mesačne poistky, voda a takéto pravidelné výdavky. Inak nakupuje ten kto je v obchode, tankuje ten kto chytí auto s prázdnou nádržou. Ak prídu väčšie výdavky napríklad polročne máme poistku na auto+havarijnu, to ide z jeho účtu. Keď som pracovala tiež mi posielal mesačne peniaze ale o 300€ menej.
Inak keď hocikedy poviem že ešte potrebujem peniaze tak mi dá jeho mobil nech si pošlem koľko potrebujem. Spoločny účet ale nechcem zase nepotrebuje vedieť koľko hovadin naobjednavam 😅

0silvia0
9. aug 2023

@lela867 tak daj na seba prepisat aspon plyn, akoze ho platis. Ked ho takato kravina upokoji

doriiis
9. aug 2023

Mne sa ľúbi že tankujeme😂.Hlavne tie,čo nejazdite,netankujete...keď natankujem mužove auto tak mu poviem že som natankovala jeho auto a nabudúce natankuje on moje.

javiemneviem
9. aug 2023

@lela867 my máme financie tiež oddelene a som zato vďačná. Ja som z rozvedeneho manželstva a zle skúsenosti so spoločným účtom tam boli. Chcela som oddelene účty, aj keď to kopec ľudom príde choré. Nezažiješ, nepochopíš. Aktuálne som na MD. Manzel platí všetko okrem veci pre dieťa. Ja kupujem oblečenie, obuv a kozmetiku. Pripadne hračky, aktivity a podobne. Plus platím nám obom pausal s manželom. Ostatné sú moje výdavky. Manzel platí hypotéku, benzín na oboch autách, postiky, nákupy….všetko.

kvietok173
9. aug 2023

@lela867 A detom kto kupuje oblecenie a stravu? To sa ako delite? To je chore. My mame vsetko spolocne.

euka210
9. aug 2023

@lela867 pre mna je divne v manzelstve delit na moje a tvoje...kazdy mame sice svoj ucet, ale absolutne neriesime kto co plati. Ano, kym som bola doma s detmi, tak vacsinu platil manzel, inkaso a take stale plati on, nakupy zase robim vacsinou ja, velke veci sa dohodneme. Absolutne neriesime toto som kupila ja a toto ty...toto do manzelstva nepatri. Ked som potrebovala, dal mi na ucet alebo vybral hotovost.

lela867
autor
9. aug 2023

@javiemneviem to iste ako my. Ja detom atd a plus este posielam na stravu coz je cca 200€ messcne

dankanka
9. aug 2023

@lela867 ono to je tak...ze problem s oddelenymi uctami nastava zvycajne vtedy, ked jeden ma maly prijem, nedostacujuci na to, aby denne neriesil to, ze nema dost penazi na polovicnu reziu domacnosti. Tiez ale nedokazem mat spolocny ucet, preto som si zvysila prijem na rodicovskej dovolenke. Mam rada svoju slobodu.

zdenkak87
9. aug 2023

@lela867 nemame spolocny ucet ale vobec neriesime kto co kedy a kolko zaplatil. Z vyplaty mi posle 600€ stale lebo z mojho uctu odchadza hypo a platby za byt, poistky, mobily. Natankuje obe auta. Mam jeho kartu, nakupy vacsinou robim ja, platim raz jeho kartou, raz mobilom, on ked nakupuje plati mobilom ale tiez ma aj moju kartu. Ked dojdu na jeho karte peniaze nahodou miname z mojej, alebo kedykolvek ked ja nieco objednam napr zaplatim zo svojho a pod. Nepocitame kto kolko na co minul "pre seba", proste mame vsetko nase. O vacsich vydavkoch sa bavime a dohodneme, mensie neriesim, len mi povie ze objednal som si to a to 😁

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joannita
9. aug 2023

Kym som mala matersku (cize vysoku ako moj plat), fungovali sme ako ako predtym, ze sme si vydavky delili. Ked som presla na rodicak, vsetko plati on a RP mam cely pre seba. Platim z toho moje potreby, drogeriu pre mna a deti (plienky nie) , oblecenie pre mna a deti (z bazarov vacsinou), a klasicke vreckove na zmrtku, hernicku atd.

ropucha6
9. aug 2023

@lela867 a aky ma problem? Ze mu nestaci plat ci co? Ved nech zaplati opatrovatelku a mozes ist pracovat. Spytaj sa ho, co konkretne mu vadi.

javiemneviem
9. aug 2023

@lela867 no ja neviem ako to dáš teda 🙂 veď oblečenie, drogeria a paušály, hry, aktivity, farbičky a obdobne veci mi vezmú 150-200€. Neviem si predstaviť posielať ešte manželovi na stavu. Veď som cele dni s malým. Ideme aj na výlet, aj vonku, aj na zmrzku. To ti neostane nič na ziadne výdavky…?

kris_tin257
9. aug 2023

U nás manžel platí byt a faktúry (nemáme hypo čiže byt a faktúry sú tak 200€), a každý týždeň platí väčší nákup v obchode čo je cca 70€ 1 nákup + dovolenky, ja kupujem pre deti všetko čo potrebujú oblečenie hračky rôzne pomôcky a menšie nákupy počas týždňa 😊 každý máme svoj účet ale nikdy sme nemali problém žeby niekto vyčítal financie tomu druhému 🤷

lela867
autor
10. aug 2023

este mi vyčítal pri hádke ze som si kupila plavky (stali 40€) ktore som an tak predala lebo mi nesadli vyčítal mi ze naco kupujem gauc (2000€) a pritom naposledy s tym súhlasil len predtym nie a myslela som ze ked som vybrala uz konkretny ze som ho zlomila ale vyčítal mi to taze ho to zerie. Vyčítal mi ze naco ja zavesy chcem kupovat ked mame (chcela som doladiť ku gaucu a su tam od pôvodných majiteľov) mne toto uz pride chore. Ze toto on mne vyčíta ze nemozem sa z nicoho tesit lebo som marnontratna ako mi povedal.

marcellka32
10. aug 2023

@lela867 vzala si si lakomca a už ho neprerobis

martul
10. aug 2023

@viestta presn, fungujeme takti 25 rokov, nikdy sme nemali debatu o peniazoch, prečo a načo.
My máme aj účet jeden, dve karty a proste je všetko naše. Spolu rozhodujeme čo kúpime, lebo sú to naše peniaze.

janka1011
10. aug 2023

@lela867 žijete ako spolubývajúci, nie ako manželia. Smutné, nič viac sa k tomu nedá.