Výber poisťovne pre novorodenca

canis_lupus
22. aug 2023

Ahojte, práve som zistila, že novorodenec ide automaticky pod zdravotnú poisťovňu, ktorú má matka (ešte v 2019 som synovi vyberala, tak som v šoku 😃). Ja som vo VŠZP, ale dieťa tam mať určite nechcem, to sa dá nejak požiadať o poistenie do inej poisťovne, alebo proste musí byť automaticky vo VŠZP? TP mám 29.9., ak sa narodí ešte koncom septembra, môžem mu v tom druhom prípade hneď podať žiadosť o zmenu poisťovne? Prípadne ak ja ešte teraz požiadam o zmenu poisťovne, bude dieťa vo VŠZP, ak ja budem reálne prepoistená až od nového roka, alebo v tej druhej? 🤦😁

sweet20
22. aug 2023

@canis_lupus a nechces prejst aj ty do inej? je to pre teba vyhodne? lebo mi neide do hlavy, ze ty tam chces ostat ale dieta nie

sweet20
22. aug 2023

@canis_lupus dieta aj ty budes v novej od 1.1

canis_lupus
autor
22. aug 2023

@sweet20 práveže tiež premýšľam, že prejdem, musím zaklopať že zdravotne som ok, takže v zásade mi je jedno, v akej som poisťovni... zatiaľ. Ale pre deti mi príde VŠZP najmenej výhodná, čo sa týka benefitov, prvý syn je v Dôvere.

sasa1310
22. aug 2023

@canis_lupus pri výbere poisťovne netreba pozerať na benefity. Tie ti budú na dve veci, keď budeš potrebovať objednať na skoršie termíny na akékoľvek vyšetrenia. Tam sa treba rozhodovať, že ktorá poisťovna toto lepšie pokrýva a nie benefity.

methexis
22. aug 2023

Dieťa je automaticky prihlásené v poisťovni pod matkou prvých tuším 30 dní, dovtedy ho treba prihlásiť v poisťovni, v ktorej chcete, aby bolo.

drake122
22. aug 2023

Je to úplne jedno. Kým ste zdravé, každá poisťovňa je dobrá, ak však ide o choré dieťa a preplácanie vecí, všetky poisťovne vám budú robiť napriek.

euka210
22. aug 2023

@canis_lupus no ja neviem, ci automaticky...ved sa musi vypisat nejaka prihlaska nie? Prve dni je tam kde ty a potom si vyberies...podla mna. My sme mali este prihlasenie do tusim 8dni.

e1i
22. aug 2023

@canis_lupus dieta je automaticky poistene v poistovni matky. Ak podas prihlasku do 30.9 budete od 1.1. V novej. Ak sa narodi po 30.9 tak az od 1.1. Dalsieho roku