Výber peňazí v obchode

bety43
7. nov 2014

Má niekto skúsenosť s výberom peňiažkov v obchodoch pri platení za tovar, potraviny atď? Funguje to? Je to rýchlejšie a lepšie ako z bankomatu? Ďakujem 🙂

marylis
7. nov 2014

@bety43 No tuto to nefunguje bohuzial. Ale zila som roky v Norsku a tam je to bezne 🙂 Snad sa dockame aj tu.

mirkamirko0809
7. nov 2014

@bety43 funguje to asi ako kde,ale da sa vybrat len 50e max pri platbe 5e a banka v bankomate mi stiahne 20 cent a pri vybere v obchode 10 cent.takze ked surne potrebujem vyberiem si v obchode.

kikush1811
7. nov 2014

Ak mas na mysli cashback, tak funguje uz dost dlho. Napr. v sieti coop jednota. Ak si nakupis za viac ako 5€ a platis kartou, tak si mozes zaroven vybrat hotovost do vysky 50€. Velmi prakticke v dedinach, kde nepoznaju bankomaty 😀
@bety43

marylis
7. nov 2014

@mirkamirko0809 ano? Lebo na mna pozerali jak keby som z neba spadla 😀 Tak super, budem skusat castejsie a snad narazim na predajnu, kde sa to da 😀

mirkamirko0809
7. nov 2014

@marylis my tu mame cba a funguje to normalne,viackrat som to uz vyuzila ,skusaj snad to niekde vyjde. 😉

liebling98
7. nov 2014

@kikush1811 len v jednote to funguje len s kartou sporiteľne. Možno aj s inými, ale iste nie so všetkými.

@bety43 bohužiaľ u nás to nie je také bežné, ako napr v USA.

kikush1811
7. nov 2014

@liebling98 no neviem, ja som pred 3 rokmi pracovala v jednote a fungovalo to... aj sama to praktizujem s csob kartou...
Len niektore pokladnicky su podla mojich skusenosti menej ochotne...mna sa minule snazili presvedcit, ze kartou sa neda dobit kredit 🙂 hoci som to sama robila a pouzivaju ten isty terminal.

simca06022011
7. nov 2014

Ak to nie je ako prezentovana sluzba, napr. COOPky, tak to funguje iba pre vybrane osoby 🙂 Je s tym viac roboty, urcite to nie je rychlejsie ako z bankomatu.. a vela pokladnicok o tom ani netusi a mozno to nemaju ani povolene, za transakcie kartou sa totiz platia nemale poplatky na strane obchodnika (teda nie len to co vy zaplatite za vyber/platbu kartou atd)... Robi sa to odjakziva... (my sme to robili v obchode uz pred cca 12 rokmi ale ako hovorim, len pre vybrane osoby 🙂)) ).

liebling98
7. nov 2014

Našla som toto. Musím znova skúsiť.
http://www.coop.sk/sk/zakaznik/o-nas/sluzby/cas...
@kikush1811

veverka24
7. nov 2014