Výber dodávateľa elektriny

zuzkaa1991
8. jan 2018

Ahojte, rozmýšľam o zmene dodávateľa elektriny (Košice - okolie), keďže sme začali vykurovať v dome, takže hľadám čo najlacnejšieho, s akými spoločnosťami máte skúsenosti vy? zatiaľ sme vo VSE ale rozmýšľala som už aj nad Slovakia Energy ďakujem za rady 🙂

lenkaam_1
8. jan 2018

SE je velky bordel....pracovala som pre ZSE (zapadoslov.energia) tj klasika spolu zo sse a vse..tolko ludi co odchadzalo prave od SE...treba si uvedomit ze distributor je rovnaky aj pre vse aj pre se....pisu ze zlava z dodavky elektriky cena elektriky sa sklada z distribucie (ta je stanovena a nepohne s nou vse ani se ani nik iny) a dodavky ee...takze jedine n dodavke mozes usetrit...a vacsinou je to otazka naozaj par centov...

natally33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dedeline
8. jan 2018

Riesim nieco podobne ale v Ba :( chcem odist zo ZSE. Neskutocne co si dovoluju.

dominika6
8. jan 2018

ved stačí prečítať skúsenosti so spoločnosťou a budeš mať dosť..nehovoriac o témach aj tu na MK..vyhladaj si,nič sa nezmenilo

monika2012
8. jan 2018

Baby, my máme trochu inú situáciu. Ide o rodinný dom, kde odoberáme el. energiu od SSE. Nedávno od nich prišla ponuka, aby sme od nich odoberali aj zemný plyn (ktorým sa v zimnom období okrem iného aj kúri v celom dome). Momentálne odoberáme plyn od SPP (Slovenský plynárenský priemysel). Ponúkajú, citujem: "zľavu až do výšky 16 % z ceny dodávky plynu v porovnaní s cenami dominantného dodávateľa (v závislosti od tarify a trvania zmluvy)".

Neviem, nie som právnik, tak či nemá niektorá z vás aj takúto skúsenosť, ak áno, či ste spokojné alebo neodporúčate. Keďže ide o rodinný dom, tam je tá spotreba na kúrenie skutočne enormne vysoká.

Ďakujem.

natally33
8. jan 2018

@monika2012 najviac sa oplati elektrina od VSE, SSE a ZSE a plyn od SPP, plati to iste, cenu ti daju mozno lepsiu len z dodavky elektriny - ziadaj, nech ti poslu kompletne porovnanie ceny, ktore ponukaju za jednotku plynu oproti dominantnemu dodavatelovi a nech ti to poslu emailom, pisomne, uvidis, ze to lepsie nebude (cenu pytaj spolu dodavka + distribucia)