Vybavovanie čiastočného invalidného dôchodku

ewka10
13. mar 2024

Ahojte prosim poradte, mam problem s chrbticou Krčna aj Driekova…riešim a som sledovana na neurologii, algeziologii, ortopeda a kade kde. Som uz dlhodobo PN a bez liekov a infuzii nedokazem existovat. Uz som z toho nestastna a zlepsenie max 4dni a zas som na tom istom…..Vyskusala som uz infuzie, Ozon, Rebox terapiu o liekoch co som uz pojedla ani nepisem…..
Podavane mi boli aj Kortikoidy a bez ucinku.
Dnes som sa rozpravala aj s Obvodnou lekarkou ohladom podania ziadosti o Invalidny Dochodok …hoc aj ciastocny.
Kedze som mlada bojim sa ze mi neuznaju hoc mna ta chrbtica boli ….aj ruka .
Pri nohe mam pocit ako keby bola studena…
Proste zacarovany Kruh.
Ak mam doma popratat tak odychujem potom bo nevladzem …..viete poradit ake su kriteria alebo podla coho sa posudzuje aby Vam aspon nieco priznali? Dakujem

123kika1234
13. mar 2024

@ewka10 vek nehrá rolu, preto je to invalidný..

123kika1234
13. mar 2024

Choroby krcnej chrbtice:
Poruchy krčnej chrbtice: 5% až 80%
Poruchy medzistavcovej platničky krčnej chrbtice: 10% až 80%
Poruchy kĺbov krčnej chrbtice: 10% až 80%
Poruchy svalov krčnej chrbtice: 20% až 90%
Choroby driekovej chrbtice:
Poruchy driekovej chrbtice: 20% až 100%
Poruchy medzistavcovej platničky driekovej chrbtice: 10% až 80%
Poruchy kĺbov driekovej chrbtice: 10% až 80%
Poruchy svalov driekovej chrbtice: 20% až 90%

Záleží od posudkoveho

lakebabe
13. mar 2024

@ewka10 vek problém nie je ja mam ID od 23.rokov , musíš mat akurát odrobene roky podľa tabuľky, problémy by bol ak nemáš diagnózu na ID, máš už aj konkrétne dg? Všetko sa posudzuje individuálne mne ho dali automaticky ani som nevedela ze mam nárok, tiez mam chrbticu, ešte mi zaplatili aj 3 roky spätné, ale mala som dg ktorá bola v tabuľke

belle_vie
13. mar 2024

Na to, aby ti niekto poradil, nepises hlavne veci. Aku mas diagnozu, ci mas za sebou nejake operacie, co na to tvoja lekarka. A ani vek, pocet odpracovanych a odstudovanych rokov.

Kazdopadne, problemy s chrbticou ma pol populacie a pokial nemas za sebou operaciu, sanca je malicka.

ewka10
autor
13. mar 2024

@belle_vie dakujem za odpoved ano na operaciu nie som vhodna. Ale ziadna Liecba nezabera dlhodobo a len lieky , infuzie a kortikoidy su podavane…

belle_vie
13. mar 2024

@ewka10 chapem. Ale stale nepises diagnozu, od tej sa to najviac odraza. Dalej kolko si na pn. Ci je tvoj problem objektivne viditelny na MR alebo RTG.

ID ti navrhla obvodna, alebo chces skusit sama?

ewka10
autor
13. mar 2024

@belle_vie @lakebabe @123kika1234 tak diagnosticky zaver
52.2 ina chronicka bolest
R 51. bolest hlavy
G 54.2 poskodenie krcnych nervovych korenov
M 54.98 Bolest chrbta
M54.4 Lumboichialgia
M16.0 Primarna artroza bedroveho klbu
Akutny VAS v C- Th - Ls obl., LIS 1dx s pluriradik. irit L4-S1- hyperalgicka, CBS 1. dx radik iris C5-C6, CCS s vertigom
Hemikrania 1.dx.Polyatralgie
Coxartoza Bil. 2
SI artroza vpr. omalgie 1.dx

mamina7070
13. mar 2024

@ewka10 toto nie su diagnozy na ID dolezite su vysledky vysetreni ako je napr MRI a napr operacie chrbtice a pod bez toho ….

mamina7070
13. mar 2024

aj EMG vysetrenie s preukazanim poslodenych nervov by pomohlo

ewka10
autor
13. mar 2024

@mamina7070 dakujem ja som zvedava ako dopadnem ….najradsej by som bola keby ten zacarovany kruh skoncil a Fungovala by som ako predtym

mamina7070
13. mar 2024

@ewka10 a vseobecna ti co povedala ? co dala ako hlavbu diagnozu? ved vidis
le teda treba hlavne cvicit a posilnovat svaly ak to neni na operaciu