VŠZP Peňaženka zdravia

15. sep 2023

Dobrý deň . Prosím o radu a reálne skúsenosti ja som technicky antitalent . Sme poistení všetci vo vszp postahovala som nám do mobilov aplikácie. Mama bude doplácať 104 eur za lieky na srdce na tri mesiace . Prosím tie ktoré ste to už tak robili, mám žiadať celu sumu preplatiť ? Lebo ja niekde vidím že 100 eur na rok na lieky niekde že 200 eur na lieky . Koľko vám preplatili prosím ? Nechcem to spísať a potom mi za polroka dojde že žiadam veľa peňazí . Naozaj som to napísala ako debil ale ja som naozaj debil z týchto technických veci . Doteraz sme to nikdy nevyužili čo je asi aj veľká škoda . Samozrejme v pondelok zavolám do vszp nech mi poradia . Ďakujem moc vopred

danieli
15. sep 2023

Kazdy doklad z lekarne hned nahadzujem do penazenky a niekedy preplatia inokedy nie, maju kadejake kriteria, tak ja to hadzem zaradom, napriklad plne hradene lieky lieky na predpis nepreplacaju…

ibrunova
15. sep 2023

Založ ako správca peňaženku zdravia maxi, pošli pozvánku celej rodine, oni ti v apke potvrdia a môžeš nahadzovať. Napíš požadovanú sumu z bločka a uvidíš, koľko schvália.

peter0123
15. sep 2023

Ako už písali vyššie najlepšie bude založiť si peňaženku zdravia maxi, je na Max 8osôb tak vám všetkým dokopy môžu preplatiť 800euro, jednému však najviac 450euro.
Na to aby mala mamka preplnené lieky musí mať všetky preventívne prehliadky, zubár, všeobecný aj gynda. Prípade to absolvovať tuším do 60dní.
Jednej osobe preplatia Max 100, ak ste v skupine traja jedna osoba si môže uplatniť Max 200,euro

mandzula
15. sep 2023

@peter0123 s tou maximalnou sumou na 1 osobu sa mylis. Funguje to tak, ze mas podla poctu osob urcity balik a kto si sumu uplatni skor, ten skor berie. Takto mi to povedali na zakaznickej linke a tak to bolo aj v praxi.

peter0123
15. sep 2023

@mandzula keď je niekto sám tak preplatia koľko?

mandzula
15. sep 2023

@peter0123 to ti povedat neviem, kedze js som spravca skupiny, ktora ma 4 clenov.

eeffka
15. sep 2023

Na dospelu osobu preplatia na rok na lieky iba 20e, volala som min tyzden do vszp,lebo mi uz zamietli ziadost na mamu.

peter0123
15. sep 2023

@mandzula jednudochá matematika ak niekto nemá skupinu a je sám tak len 100euro preto je výhodné mať skupinu. Keď ste dvaja tak jednému môžu 150ked traja tak 200 atď pri ôsmich 450euro
Mi vôbec netušíme či má autorka peňaženku mini či maxi koľko má členov a či dotyčná osoba čo si chce niečo uplatniť má vôbec preventíky.

mandzula
15. sep 2023

@peter0123 jasne, ze je vyhodnejsie mat skupinu, to nikto nespochybnuje, rovnako mi je jasna nutnost preventivok. Ja pisem len to, ze my sme napriklad 4, mame rocny balik 400 a na dvoch ludi som vycerpala cca 270 €, cize to nie je tak, ze kazdy z nas ma narok len na 100 €, ale berie ten, na koho sa narok uplatni ako prvy.

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

ako to funguje s 2r a 70r ked nemaju appky? a viem tam pridať aj svokrovcov? vyzná sa niekto?

mandzula
15. sep 2023

@zuzanka.zuzu ti, ktorych si chces pridat, apku mat nemusia, musis mat ich osobne udaje vratane rodneho cisla, telefonneho cisla a e-mailu, na ktory im po poslani pozvanky pride sprava, ze maju potvrdit priradenie k tebe ako spravcovi skupiny.
Vekovo to tusim obmedzene nie je.

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

@mandzula ďakujem. email asi nemôžem uviesť 6x svoj? pri 2r asi nebude treba žiadny ale pri tých 70r si asi budem musieť vytvoriť zuza2@gmail, zuza3@gmail, zuza4...?

mandzula
15. sep 2023

@zuzanka.zuzu a oni svoje e-maily nemaju?

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

@mandzula nie, svokor vôbec, svokra fičí na prihlasovacích údajoch dcéry alebo syna (môj muž) a moja mamka má pracovný 😀 oni všetci majú uprdele 😀 asi posledná generácia ktorá ešte môže...

mandzula
15. sep 2023

@zuzanka.zuzu moji su uz, nastastie, moderni, takze som to riesila cez ich realne maily.🙂

ibrunova
15. sep 2023

@zuzanka.zuzu ja som to riešila cez stránku cez e-pobočku, tam som sa v ich mene zaregistrovala a tak.

slavomira236
15. sep 2023

Deti vlastne emaily nepotrebuju
Vsetko chodi na email mne. dospele osoby myslim ze ano

autor
15. sep 2023

Ahojte dievčatá . Všetkým krásne ďakujem za odpovede . Mama má asi smolu , nemá preventivku u všeobecného dr . Gyndu aj zubára paradoxne má a všeobecného nie . Škoda 🥺

ibrunova
15. sep 2023

Tak nech si ju urobí.

autor
15. sep 2023

@ibrunova áno , ale lieky si ide vybrať zajtra už , lebo už nemá , tak myslíš , že to stačí dodatočne ?

ibrunova
15. sep 2023

Áno, na nahodenie bločku mášvtuším mesiac,dovtedy môže stíhať aj preventívku.

eeffka
16. sep 2023

Nahodit do aplikacie treba do 60dni od ukonu a nasledne jej to pozastavia a daju jej termin na doplnenie prevetivky

majolenka11
6. jan 2024

VŠZP nový