VŠZP Peňaženka zdravia

26. okt 2023

Ahojte baby . Ja som z toho totálny Tatár . Mám v skupine moju dceru moju mamu a mna . Som admin . Moja mama doplácala za lieky na predpis 100 eur . To naozaj môžem žiadať len 20 eur ? Nemôžem ten blok nahrať ešte 4x a žiadať jej vlastne celu sumu ? A ešte jedna otázka prosím tento benefit platí len na lieky na predpis ? Ďakujem moc

mane01
26. okt 2023

Je tam vela obmedzeni, mozu to byt len lieky na predpis, a dokonca mne neuznali blok za okuliare, lebo ze ta optika nema s nimi zmluvu alebo co 🤷🏼‍♀️…

slavomira236
26. okt 2023

Nie vsetky lieky preplatia..ja som dvakrat uhradzala a ziadala napriklad 9eura a preplatili mi len 4eura. A myslim ze na lieky je 20eura max. Na zuby max 120 eura na clena

slavomira236
26. okt 2023

Jasne ze len lieky ma predpis aj to nie vsetky...

rachel36a
26. okt 2023

Len lieky na predpis a len tie na ktore doplaca poistovna...cize nepreplatia ani ziadne kvapky, sirupy, maste aj ked su len na predpis, lebo na ne neprispieva poistovna

gypsomilka
26. okt 2023

@mane01 prosim ta a davala si blok ako lieky ci kde si ho zadala?Ja som chcela tiez skusit okuliare no nenasla som ze kam to zadat

slavomira236
26. okt 2023

@gypsomilka je tam benefit na oci a tam to treba dat

luxus10
26. okt 2023

tebe preplatia ako rodicovi dietata lieky do 200e ak nebudes cerpat inu vyhodu...mame len 20 e...

mane01
26. okt 2023

@gypsomilka pri detoch je taka moznost, ze okuliare…

77katarina
27. okt 2023

@slavomira236 ale je rozdiel Peňaženka Mini a Maxi. V Mini je na zuby len 2 x 30 euro.

77katarina
27. okt 2023

@slavomira236 Na okuliare preplácajú iba v peňaženke Maxi v Mini nie. Čiže aj toto si treba pozrieť.

gypsomilka
27. okt 2023

@slavomira236 aha take som tam nenasla

gypsomilka
27. okt 2023

@77katarina este sa mozem opytat,preplatia len ak si das okuliare cez optiku? Teda ze to nebolo od ocneho. Proste som si dala zmerat zrak v optike.

77katarina
27. okt 2023

@gypsomilka to neviem, ja mám iba Peňaženku Mini nie Maxi.

slavomira236
27. okt 2023

@gypsomilka ja som teraz davala tento mesiac sebe prrplatit. Normalne som mala papier od icneho..pytalo tam v aplikacii predpis okrem blocku. Tak cakam ci nieci preplatia. Moje prve okuliare

candii
27. okt 2023

Ja mám peňaženku maxi, za lieky môžeš žiadať len 1x. Keby si nahrala ten istý blok 4x tak by si mala len jeden výkon vykázaný a nepreplatili by ti. Za lieky poisťovňa prepláca vtedy ak časť z nákladov hradí poisťovňa a ona vlastne preplatí ten doplatok. Predpokladám že máš peňaženku maxi keďže máš 3 členov. Tá by mohla preplatiť aj plnú sumu. Sú tam oveľa väčšie benefity ako v mini

candii
27. okt 2023

@gypsomilka preplatia normálne v peňaženke maxi ale treba najskor pozrieť ktorá optika má s nimi zmluvu a ísť do zazmluvnenej. To isté platí aj s operáciu očí napríklad

gypsomilka
27. okt 2023

@candii no to som ja veru nepozerala . Ale skusila som to nahodit bud schvalia alebo nie.

candii
27. okt 2023

@gypsomilka keby nemali zmluvu tak nezoberie IČO

gypsomilka
27. okt 2023

@candii aha tak to mi vzalo. Zadala som ICO a hned potom tam bolo meno optiky vypisane.