Všetko je drahšie a výplaty sú stále rovnaké

24. nov 2021

Všetko drahšie a drahšie a výplaty stále rovnaké. No katastrofa, čo má človek robiť? Hypotéka na krku a lepšej práci v okolí niet, žiadne ponuky 😭😭😭😭

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
24. nov 2021

Pochybujem, že nie sú žiadne ponuky 😉

elisebah91
24. nov 2021

@janai1 asi žiadne lepšie ponuky... Zlá doba, hypo sa nevyplatí keď na ňu fakt nemáš...

autor
24. nov 2021

@janai1 ponuky sú ale v našej hladovej doline nie je extra na výber, lepšia práca je ale cca 60km od dediny kde žijeme a veru nedokážem to skombinovať s deťmi, nestíham zaniesť a vybrať zo škôlky a nemá mi kto pomôcť.

autor
24. nov 2021

A v malom meste kde teraz pracujem cca 13km od domova nie sú naozaj ponuky, pozerám každý jeden deň, buď predavačka alebo práca v poisťovni alebo v závode a to by som zarobila menej ako teraz.

janai1
24. nov 2021

A to je kde ta hladova dolina?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisebah91
24. nov 2021

@janai1 myslím, že každým dňom sa odkrýva jedna dolina za druhou, aj u nás je jedna 😉 to len ze nemáme hypo

janai1
24. nov 2021

@elisebah91 🤷‍♀️ Co ja viem.. My stále neviem zohnať zamestnancov lebo nikto nechce robiť, všetci by len chceli robiť od 8-16 najlepšie každú polhodinu prestávka na kávu a cigaretku a plat aspoň 1500€... Kamarátka teraz zháňala jedného človeka do optiky, mohla si vybrať koho chcela, všetko by zaučili, kráľovský plat - myslíš že to niekto zobral? 7 ľudí a z toho jej 5 povedali ze oni teraz robiť nebudú lebo sa im nechce a chodí im podpora 👍🏽

elisebah91
24. nov 2021

@janai1 vďaka za pohľad, ja by som hneď šla robiť, oddýchnuť si od MD, s ľuďmi keby nemám sekciu za pár dní 😅 a môj muž tiež len on nemá ani maturu🤕... Dobrý pracovný čas, luxus... Aj by som sa po usmievala v tej optike, aj si dačo vybavila tiež mam speci brile... Hmm krásny sen

elisebah91
24. nov 2021

@janai1 do ktorého mesta sa to mam odsťahovať? Úprimne tu v našom to skrti jeden,, mega,, podnik ktorý drží platy chlapov, ale mesto iné podniky ako konkurenciu nepustia... Takže cestuj za lepšou prácou a precestuj alebo drz h... A krok a bud rad, ze si rad...

deti95060810
24. nov 2021

@janai1 čo je to kráľovský plat... 😉
možno pre tvoju kamošku kráľovský, pre ostatných to nemusí byť ani zďaleka...

dulazh
24. nov 2021

@janai1 to sa jedna asi o Bratislavu,ze?

janai1
24. nov 2021

@dulazh ja Bratislava a kamarátka Žilina
@deti95060810 tak ak je na Žilinu 1300€ v čistom malo tak neviem...
@elisebah91

petulda333
24. nov 2021

@janai1 tak ale ten cas sa nemozes divit,malokto ma niekoho kto pomoze s detmi,tak logicky ludia hladaju pracu aby stihali. Aj ten plat,sak kolko clovek poplati ldn na sekoch... to fakt uz nestaci zarabat 700e

janai1
24. nov 2021

@petulda333 nejde len o matky s deťmi... Väčšinou sa hlásia mladé baby ktoré dôjdu v hlave vzduchoprázdno a začnú si klásť také podmienky že to len kukáme...

hellwant
25. nov 2021

@janai1 1300 eur v cistom predavacka optiky v Ziline? To sa mi nezda. Nie su tam percenta z obratu? Tym padom real 1300 moze byt nizsi a tazko dosiahnutelny.

vanda323
25. nov 2021

Peniaze vždy boli aj budu.....to že niečo zdražie neznamená koniec sveta sú horšie veci...
Ľudia často aj vyhadzujú napríklad ja nakupila som hlúposti väčšina končila v koši. Tak som nákup zredukovala. Nakupujem tak na 2 dní do predu. Presne viem čo budem variť. A vyhovuje mi to. Na potraviny míňame minimum peňazí

elizabet173
25. nov 2021

@hellwant a je tam zrejme práca aj v sobotu, potom sa už ten plat až taký kráľovský nezdá

hellwant
25. nov 2021

@elizabet173 môže byť a možno nie 8 ale 10 ci 12 hodin.

natalienka12
25. nov 2021

@janai1 1300 netto predavacka v Ziline? 😂😂😂 Praca na 40 hodin tyzdenne? Plat fixny bez ohladu na trzby? Silno pochybujem. Treba povedat aj B, ked uz povies A.

annamalaga
25. nov 2021

No tak ti poviem, keď je ešte manžel a napr. dve deti, vždy sa to lepšie ťahá vo dvojici. Lenže samej s dvoma deťmi a priemerným platom 750€ v čistom dnes už ani hypotéku nedajú. Takže , to ešte dobre máš. Je to o drzku , nič iné ako zvýšenie kvalifikácie a následne nájdenie lepšej prace žiaľ nieje.

anjelicek26
25. nov 2021

Skusit znizit splatky hypoteky cez banku a muz bude musiet za pracou inam, ked sa ako rodina neuzivite takto... stavat v lokalite, kde neni praca, tiez nebolo rozumne, aj ked lacne...s dlhodobeho hladiska tam nie je perspektiva ostat.

brumbrumbrum
25. nov 2021

Žiaľ hej :( k prvému bodu....všetko sa zdražuje a platy hore nejdú.
V NR minulý rok byt 3,5 izbový na Klokocine,komplet prerobený s balkónom na Petzwalovej sa predal za 105tisic.
Tento rok taký istý ale na Čajkovského za 135tisic ponúkajú 🙈🙈🙈🙈🙈
Nehnuteľnosti, stavebný materiál, energie, strava komoet všetko išlo hore, no platy nič, 0bodov.
V tomto máš veľkú pravdu.
Čo sa práve týka 🙈 v NR ponuky sú, no väčšina....veľká väčšina sú buď ITckari, programátori, či práca v sklade alebo fabrike. Nakoľko nemám VS na prvé 2, no jediné,čo mi vychádza je už len tá fabrika.
Na druhej strane kamarátka ma v čistom mesačne okolo 800-900€ ako operátorka, všetko má na páske, odvody atď, 13-14plat, hentake benefity, také bonusy 🤷 fakt reálne uvažujem že odídem z mojej roboty, kde si zarobím v čistom 700€, robím aj víkendy 12ky, s ľuďmi sa jedujem, žiadne bonusy, žiadne benefity.
Samozrejme....sú mestá ako Šahy/Lučenec atď kde tých ponúk naozaj nie je veľa 🤷 aspoň teda čo som počula,neviem možno sa to zmenilo.

martinenka886
25. nov 2021

To mame inak ako niekde v Rakusku napriklad vies ako, tam su aj platy vysoke a aj ceny. U nas su platy nic moc a ceny vysoke :D

hellwant
25. nov 2021

@brumbrumbrum Klokočín, tam sa skrýval Váňa z Vorkuty🙃(Horkýžáci)
Sahy, Lucenec juh stredneho Svk je tiez biedny. Zil som tam(Dudince), do Šiah chodil do školy.
Nas juh je primarne stvoreny pre poľnohospodárstvo, vinohradníctvo a turistiku zameranú na termálne kúpaliská, ci kulturu(kaštiele, plno ich chátra) nie na priemysel- ten vynasa viac, ale je vhodny do severnejsich oblasti. Neschopne vlady minimalne podporuju túto oblasť( aj kvoli maďarskej karte) . A teraz keď covid obmedzil aqvaparky, je to este horsie.😪

luccija
25. nov 2021

Verím a hlavne, keď bývaš kde niet toľko ponúk.Ja som niekedy v úžase aké platy ponúkajú v Ba trh s prácou sa pokazil je veľa ľudí, ktorí pôjdu robiť za málo.Teraz nie je vhodný čas na zmenu a spekulovanie

natalienka12
25. nov 2021

@brumbrumbrum za 700 eur v cistom pracujes v Nitre? A s vysokou skolou?

liljana
25. nov 2021

To je jedna z negativnych stranok covidu. Staty zacali neumerne tlacit peniaze, rozdavat stimuly, vzrastla inflacia. Tak bohati este viac zbohatli, lebo sa dostali k stimulom. A chudobni, ci stredna vrstva, este viac schudobneli. lebo stimuly sa k nim nedostali, ale zvysene ceny (jedlo, energie, doprava, nehnutelnosti,...) ano. A platy zostali na povodnej urovni.

janai1
25. nov 2021

@hellwant
@elizabet173
@natalienka12 zaujímavé, už zase hľadá niekto dôvody prečo nie 🙃 ľuďom sa fakt nezavdačíš... Ak Vám je 1300 malo, chcela by som vedieť koľko Vy zarábate...
Samozrejme, že sa pracuje aj cez víkend veď je to obchod 👍🏽 áno, mzda je aj % z predaja, nikto tam ešte nezarobil menej ako som uviedla...
Ale lepšie je plakať na koňovi ako je všetko drahé, ako na nič nemám