Všeobecná zdravotná poisťovňa verzus Dôvera. Ktorá je lepšia?

m_moni
14. apr 2015

neviem sa rozhodnúť či mám prejsť do dôvery alebo do všeobecnej, ktorú by ste odporučili? 🙂

sue
14. apr 2015

@m_moni presne to isté som riešila a rozhodla som sa pre UNion pre celú rodinu 😀

oli18
14. apr 2015

Od kedy mi prepadlo vo VšZP liečenie na X-ku pre veľký počet poistencov, odišla som do Unionu a som tam s celou rodinou už roky. Žiadne problémy u lekárov nemáme.

majkagajka
14. apr 2015

Ja som sa dala nahovorit na Doveru a lutujem. Vela lekarov nema s nimi zmluvu, pretoze im odmieta preplatit dokonca aj ukony ktore by zo zakona mala, hlavne ze si chcu robit z lekarov vymahacov svojich dlhov.
U alergologa potrebuje dieta napr. 20 roznych testovacich latok na potravinove alergie, Dovera preplati lekarovi az 10. Takisto ake ma uzasne mesacne limity u zubarov, to nema obdoby. Ani gynekologom nepreplaca vsetko, som tehotna a ked budem v poslednom mesiac tehu, kde sa robia ozvy babatka ( KTG) kazdy tyzden, Dovera preplati to KTG iba 1 krat...cize ten zvysok by som si mala doktorke doplatit sama...
Pokial je pacient zdravy, tak je dobra aj Dovera, akurat ze podporujeme nejaku sukromnu bandu zlodejsku.
Vsetci lekari do jedneho kde som prisla boli z Dovery znechuteni a krutili hlavou ze som si vybrala najhorsiu poistovnu ...

ivet1371
14. apr 2015

My mane cele roky doveru sme spokojny a preplacaju 100 eur detom Aj rodicom

17alexis
14. apr 2015

Ja som s Dôverou max spokojná, len lekári ju nemajú radi, zrejme preto, že im "ide po prstoch", nakoľko je súkromná a teda nie je jej jedno, kam idú jej peniaze, môj názor. Minulý rok som bola na operácii a tvrdil mi lekár, že budem čakať minimálne 6 týždňov, kým mi schvália zákrok a vraj pri VŠZP by som čakala iba tri týždne. Nakoniec som sa informovala v Dôvere, tak operáciu mi schválili o tri dni po nahlásení, ale teda kvôli vyťaženosti nemocnice som čakala na operáciu týždeň a pol. Žiadne tri ani šesť.

gabrielita1610
14. apr 2015

Ja odporucam jednoznacne DOVERU ,viem,ze lekari nadavaju no doteraz som nemala s nou ziadny problem nikdy a to som tam uz 8 rokov a cela rodina ,dokonca mi preplatili po 100 eur za lieky ,100 za mna a 100 za dceru ,no vycerpane mame zatial len za syna ,RCP u lekara platime dve eura ,lebo euro preplaca dovera na gynde som nikdy neplatila a ani v nemocnici som nemala problemy ,ja by som nemenila urcite

gabi1202
28. mar 2017

Jednoznacne dovera a myslim si ze vsetky mlade rodiny kde su deti do 18 rokov by mali byt v dovere lebo dostanu benefity ake nedostanu nikde inde 🙂 pracujem s tym a viem ze vacsina statnych lekarov na nich nadava ale len preto ze vsetko je transparentne a pacient vidi vsetko. Ak by ste chceli viac info tak kludne napiste

andrea_ra
5. sep 2017

@gabi1202 ahoj prosim ta nam sa ma narodit babatko o chvilku chcem sa opytat vies mi dat viac info o Dovere? Lebo nevieme sa rozbodnut kedze ja som v VSZP a manžel je v Dovere. Ďakujem 🙂

gabrielita1610
5. sep 2017

@gabrielita1610 crp pardon

gabrielita1610
5. sep 2017

@andrea_ra
Ahoj , my sme tiež rozmýšľali a nakoniec sme dali syna do všeobecnej ,kde bol manžel , no nakoniec o rok obaja prešli do dôvery a odvtedy sme tam všetci. Za nas maximálna spokojnosť.

gabi1202
6. sep 2017

@andrea_ra ked sa vam narodi babatko dostanete tasku na plienky s uzitocnymi vecami pre babatko a mamicku v hodnote 50e + ak sa prehlasite aj vy bude vam Dôvera vracat doplatky na lieky pre dietatko do vysky 200e rocne a aj rodocov cize pre vas by to bolo vysky 600 ak ste 3-clenna rodina. Ak by ste chceli sprestupit tak sa to da do konca septembra. Ak by ste chceli viac info a prihlasku necham vam tel. Cislo. Pekny den a vela radosti z babatka prajem 🙂