Všeobecná zdravotná poisťovňa - nedoplatok zo zúčtovania

tslobik
28. júl 2017

Prosím vás pracuje tam niektorá? Potrebovala by som poradiť.......Manžel nadobudol príjem z predaja nehnut. a zaplatil daň DÚ (r. 2016). Teraz mu prišlo z VZP, že má platiť dalšiu sumu - nedoplatok ročného zúčtovania poistného na ver. zdrav. poistenie z príjmu kapitál. majetku a ostatných príjmov. Je to v poriadku...? Vďaka.

loginexistuje
28. júl 2017

Jasn eto sa plati bez ohladu na zdravotnu poistovnu aj danove aj zdravotne

tslobik
autor
28. júl 2017

@loginexistuje Hm, vďaka....Len mi to príde akože nelogické, že čo s tým má zdravotná poisťovna? Proste nelogika....

loginexistuje
28. júl 2017

@tslobik to uz nejaky cas plati ze ak je prijem z predaja nehnutelnosti a nie je oslobodeny od dane tak sa platia aj odvody do zdravotkx

siska53
28. júl 2017

@tslobik ak predas nehnutelnost do 5rokov (tusim do 5r.) od nadobudnutia/kupy ,tak sa plati aj dan,i zdravotne odvody. Plati to vseobecne pre vsetky poistovne.

slunce3
29. júl 2017

Toto plati aj vyhre mas dan z vyhry okrem statnej loterie tam je len dan, a, odvod do zp. Lebo sa to berie ako prijem a ten podlieha zdaneniu a aj zp. Este mozeme byt happy ze nechcu aj do socialky za to prachy... ale je to pitchovina jak voda v kosi.....
Neplatis do zp ak to predavas zdedeny majetok. Teda my ked sme predavali zdedeny od odvodov do zp to bolo oslobodene ale to je par rockou. Teraz presne neviem.

tslobik
autor
29. júl 2017

@loginexistuje
@siska53
@slunce3
Ženy, ďakujem vám....vôbec ma to nepotešilo....čo už. Nestačí, že človek platí štátu ako takému....v podstate za to, čo je moje, ale pekne treba platiť každému úradu osobitne....Ach jo. Čo narobíme....

slunce3
29. júl 2017

@tslobik a furt im je malo 😂😠

syringa
29. júl 2017

@tslobik logiku v tomto štáte nehľadaj v ničom 😕 ja som mala prelatok vo VZP, bola som SZČO, potom nie, zabudla som si zrušiť trvalý príkaz, keď som im tam volala prvy krat mala som preplatok cez 230 eur, potom som bola chorá, a nejaké problémy v rodine.... tak som išla o 2-3 mesiace dať si žiadosť o vrátenie preplatku, to som tam mala preplatok už len cez 120 eur, tak som im dala žiadosť nech mi vrátia preplatok, čakám čakám, žiadna reakcia, žiaden vyjadrenie, nič, akokeby som tam nič nepodala u nich, a potom príde zúčtovanie a že mi mám preplatok 89 eur 😨 keby tento štát fungoval normálne, tak by taká inštitúcia ako VZP už dávno neexistovala

siska53
30. júl 2017

@syringa preplatok v rocnom mas zdaneny,preto si dostala menej.
Preco si mala najskor 230 ,potom 120, to byvsom sa opytala..ci ti chybal nejaky mesiac alebo co.. Si platila minimalne.preddavky povinne zo zakona?

syringa
18. aug 2017

@siska53 zdanenie s tym nic nema, to mam vporiadku, platila som preddavky aj za mesiace ktore som nemusela, kedze som bola SZCO dala som si prikaz, potom som si vybavila opatrovatelsky ale popri tom som bola stale SZCO s primom, a mala som platit menej, ale stale mi islo viac, lebo prikaz som nezmenila, ked som moju SZCO cinnost ukoncila, zavoala som si na info ze aky presne tam mam preplatok, lenze choroba a nejako som zabudla poziadat, potom som o dva mesiace volala, uz bol preplatok mensi, tych 120, tak ze teda dobre, poslem nech mi to vratia, nikto sa k mojej ziadosti nevyjadril, nic mi neposlali, az po dlhej dobe ze zuctovanie a vraj mi poslu 89ecok, na adresu..... doteraz mi ziadne peniaze neprisli, a nikto mi uz asi nevysvetli ako to ze mi chcu vratit menej, pre mna nie je problem zistit vysku preplatku, zratam si vsetky platby, vysku mojho povinneho preplatku.... len ma to tak hrozne unavuje stale sa s kazdou instituciou natahovat, a pri ich uzasnej rychlosti a uzasne rychlej reakcie na ziadosti svojich klientov...... hadam ked pojem do dochodku by som sa dostala k mojim peniazom 😒 tak si hovorim, asi to bude zamer zo strany poistovne, ved kto uz bude mat na to nervy.... 😖