Vrátenie daní z Rakúska

mirka2802
22. mar 2015

Ahojte mohol by mi niekto alebo poradit niekoho ,kto by pomohol o vratenie dani z rakuska?postup,formulare atd....Vdaka

ranko
22. mar 2015

od rakuskeho zamestnavatela potrebujes "Jahreslohnzettel L16" za minuly rok, najlepsie original s peciatkou, je to vlastne suhrn ako u nas na slovensku.danove podavas normalne u nas na slovensku,no a jednotlive polozky mas tu.

Riadok 210 - hrubý príjem
Riadok 215 - nezdaniteľné príjmy - konkrétne príplatky za nadčas, za nočnú prácu a prácu vo sviatok, za rizikovú prácu, ktoré sa do výšky 360 eur mesačne v rakúsku nezdaňujú.
Riadok 220 - príjmy - 13. a 14. plat vyplatené mimo pravidelnej mesačnej mzdy, ktoré majú tiež nejaké osobitné pravidlá pri zdaňovaní.
Preto sa riadok 215 a 220 odpočítava od tej hrubej mzdy.
Riadok 230 - to by mala byť výsledná suma príspevkov na sociáne poistenie, r. 225 a 226 sú odpočítané preto,
že zase sú tam podľa rakúskeho zákona o dani z príjmov nejaké výnimky alebo iné sadzby na platenie príspevkov na
sociálne poistenie v závislosti od toho z akých príjmov sú tieto príspevky odvádzané.
Riadok 243 - suma zvyšných zrážok - tu v tom zmysle ako ďalšie odpočítateľné položky
Riadok 245 - zdaniteľný príjem čiže daňový základ

nedielka
22. mar 2015

@mirka2802 Mozes mi naisat IP,ak mas zaujem.

lucia4
3. apr 2015

@ranko
@nedielka
Ahojte, mozete mi v tomto tiez poradit, pisem IP. Vdaka

ecuk
8. máj 2018

Aj ja by som potrebovala pomoc, vie mi niekto pomoct? Priatel robi v at a nevie ako sa to podava, je to tazke? Dakujem

mirka2802
autor
8. máj 2018

Odporúčam jednu pani ,ktorá to robí nám pani Dietrichová alebo jedna pani zo žiliny Murariková...ohľadom prídavkov,vratenie daní.....

ecuk
8. máj 2018

@mirka2802 len my sme od kosic tak neviem ci by to slo aj na dialku...a uz sme asi 2 pani oslovili priamo v at, zobrali peniaze a nic nespravili...tak ci by sa nejak nedalo pomoct, poradit takto cez net...

nedielka
8. máj 2018

@ecuk ja to tiez robim.ak chces napis ip.

mirka2802
autor
8. máj 2018

@ecuk jasné že sadá aj na diaľku, komunikujeme cez email, telefón ...ak chceš kontakt cez ip

inypetrik
12. máj 2018

@nedielka ahoj potrebujem zrejme pomoc pri podani danoveho v rakusku

domimarek
11. okt 2018

@inypetrik mozem sa spytat aka doba je na vyplatrnie dsni? Este nam neprisli :(

domimarek
11. okt 2018

@nedielka dobry den. Prosim vas aka je doba na vyplatenie dani z At? Nam este stale neprisli :(

domimarek
11. okt 2018

@ranko dobry den, prosim vas viete mi povedat kolko trva vyplatenie? Este nam neprislo nic :(

ewell13
11. okt 2018

@domimarek
Ahoj nam prisli asi 3-4 mesiace od podania

mirka2802
autor
12. okt 2018

Nám chýbalo jedno tlačivo ktoré sme posiellai cca asi pred 2týždňami, nás vyzvali a teraz čakáme že by mali prísť peniaze.Kamarátke prišli už v auguste keď mali všetko v poriadku.

ranko
13. okt 2018

Mne tiez prisli asi po troch mesiacoch.

00bubka00
27. nov 2018

Baby poradíte mi , prišiel mi papier o vrátení dani a na účet mi stále nic neprišlo , zdá sa mi že vždy mi to chodilo naraz , alebo na účet ešte skôr nech list , mate skúsenosti ako dlho to trvá ? Dakujem

mirka2802
autor
27. nov 2018

@00bubka00 Nám prišli peniaze nedávno ale papiere domov ešte nie...

00bubka00
27. nov 2018

@mirka2802 tak už mi prišli , po 11 mesiacoch 😂

helimac
13. jan 2019

@nedielka ahoj, vedela by si mi pomôcť s vybavením vrátenia daní z Rakúska? Dakujem

nedielka
13. jan 2019

@helimac napis ip

miroslava2102
6. máj 2019

ahojte, neviete nahodou niekto ako vyplnit formular L1i? dakujem 🙂

babikaaa84
24. okt 2019

Ahojte, prosím o info. Muž robil v roku 2018 v Rakúsku, na Slovensku nemal príjem, avšak podával DP na Slovensku. Ako môžem požiadať o vrátenie daní v Rakúsku a čo všetko na to potrebujem? Prípadne dá sa to aj online cez FinanzOnline? Ďakujem veľmi pekne za každú pomoc.

majuskakrellova
8. jún 2024

Dobry den, prosim vas, chcem sa opytat, ci sa mi oplati podavat ziadost o vratenie dani z rakuska ked mam odpracovanych 10mesiacov v roku. Deti mam 3.priblizny mesacny zarobok bol cca 2000e. Vysli by mi vobec nejake peniaze?

johnwick
21. júl 2024

Zdravím
Ja som si cez agentúru žiadal o vrátenie dani
A podpisoval som splnomocnenie na ich meno a neviem či sa Dena o podvod…
Že príde vrátenie dani za rok 22/23 na ich účet aj keď sme tak nedohodli …Je možné ze prídu peniaze na ich účet ? Pošlem som im scen v piatok e9 plus ten vollmacht
Viete mi poradiť prosím vás?