Vrátenie dane od zamestnávateľa

16. apr 2024

Dobrý deň prosím vás nerozumiem tomu dnes mi vrátili dane od zamestnávateľa k výplate ale ja som si požiadala o preplatenie na daňovom úrade nie v práci prečo mi prišlo aj odtiaľ poberala som danovy bonus na deti dakujem

daniela1911
16. apr 2024

Podávala si DP aj si podpísala žiadosť o ročne zúčtovanie dane svojho zamestnávateľa do 15.2. ?

natalka13
16. apr 2024

To ries s uctovnickou preco ti urobila rocne zutovanie bez tvojej ziadosti.

autor
17. apr 2024

@daniela1911 nie nič som nepodpisovala, dala som účtovnícke mojej aby mi urobila a zrazu mi príde z roboty

daniela1911
17. apr 2024

Chod na mzdové a spýtaj sa na základe čoho ti urobila ročne zúčtovanie. Bude musieť to opraviť. A ty vrátiť. Dan ti bude vyplatená z finančného riaditeľstva na základe DP.

klotildabazarik
17. apr 2024

Prislo ti to dvakrát ci kde je problém?

autor
18. apr 2024

@klotildabazarik nie neprišlo zatiaľ, ale podala mi kamoška daňové priznanie už minulý mesiac a teraz neviem ako co lebo tu som začala robiť od minulého roka od júna a daňové mi kamoška urobila za minulý rok ale za cely rok ci mi doposlu sumu ešte za ten p9l rok co som inde robila alebo ako

veronikaszabova
18. apr 2024

Nikdy sa nepodava DP len za urcite obdobie. Vzdy za cely rok. Nie ze kamoska ti urobila za 6m a v robote za 6m

autor
18. apr 2024

@veronikaszabova nie kamoška mi urobila za celý rok

autor
18. apr 2024

A v robote neviem z akého dôvodu mi tiež urobili keď som im povedala ze nechcem ešte mi aj v tedy dali zápočtový a zrazu mi prišli peniaze od zamestnávateľa

autor
18. apr 2024

@daniela1911 nepodala som u zamestnávateľa a ani som nič neodpísala lebo som si dala urobiť daňové pri kamoške

daniela1911
18. apr 2024

Veď ja to chápem ale vyriešiš to tak, že pôjdeš na mzdové a povieš “prečo ste mi vykonali ročné zúčtovanie dane, keď som nepodala žiadosť oň ?” Mzdárka to bude musieť opraviť a ty vrátiš ten preplatok.

autor
19. apr 2024

@daniela1911 áno alebo keby idem na daňové vrátiť peniaze ak by mi prišli z daňového lebo ešte mi ma prísť doplatok

daniela1911
19. apr 2024

Prečo by ai vracala daňovému úradu preplatok, keď si riadne podala DP? Neviem o akom doplatku hovoríš.
V DP si mala mat dve potvrdenia a zúčtovať daň z oboch zamestnávateľov. A vyjde jedna suma a tú ti pošlú z Finančného riaditeľstva. Preplatok dane vo výplate chod “reklamovať” a vrátiť zamestnávateľovi.

simca06022011
19. apr 2024

musis ist za tym zamestnavatelom, ktory ti spravil rocne zuctovanie (ak som dobre pochopila je to terajsi zamestnavatel), to nestaci ist na danovy urad a zrusit podane DP.

Ak si nedavala ziadost v praci = nemali ti robit zuctovanie = urcite nemaju vsetky udaje napr. potvrdenie z tej druhej prace = nebudu to mat dobre vypocitane. Cize tvoja prva cesta ide na mzdove, co a z coho podavali a preco... a nech to riesia.
A dopre si prebehni podane DP ci su tam naozaj podane vsetky veci spravne, dve potvrdenia o prijme atd.