Vraj prídem o opatrovateľský

19. máj 2024

Baby prosím vás, viete mi poradiť čo mám robiť?
Žijem s rodičmi, opatrujem otca. (Viac ako 20rokov)
Nikdy som nerobila inde.
Beriem opatrovateľský.
A o cca 1,5mesiaca bude prehodnotenie, teda by mi ho mali zobrať keďže mama zarába veľa aj otec ma väčší dôchodok .
To ako môžu vziať niekomu príjem? Za to že rodičia majú príjem? Tak ja mám opatrovať zadarmo? Jasné že budem opatrovať aj zadarmo,je to môj otec. Ale kde je férovosť?
Ďakujem.

butterflyeffect
19. máj 2024

Ano je to tak ze ak je prijem dostatocny nemas narok na prispevok na opatrovanie…

mamina7070
19. máj 2024

a kolko mas rokov? ono by aj z pohladu buducnosti bolomvhodne najst si uplatnenie najma co ak sa otec pominie

autor
19. máj 2024

@butterflyeffect ale čo s tým mám ja? Je to mamin príjem a otcov príjem, to nie je moje. Ja mám z čoho žiť? 😭😭😭
***** Politika *********

autor
19. máj 2024

@mamina7070 40r
Či iné mám robiť, vlcely čas som pri otcovi. Idem Max do obchodu, s ním na prechádzku keď je pekne

sisa_s
19. máj 2024

Preco sa onho mama nestara? A ty nemas svoj zivot, svoju pracu

aliziana
19. máj 2024

Však asi Ťa majú platiť rodičia, keďže na to majú...

autor
19. máj 2024

@sisa_s lebo pracuje a dobre zaraba.. bolo to výhodnejšie

autor
19. máj 2024

@aliziana ich peniaze sú aj moje peniaze. Ale ja to tak necítim. 😔

mamina7070
19. máj 2024

hmmm a co budes ty potom robit ? ved nebudes mat dochodok PN a tvoj zivot atd to mate velmi zle zariadene
tak musi ta financovat mama a pozor odvody aspon zadravotne
ale dobre by bolo keby ste sa striedali a ty by si mohla aj pracovat si zober ze nanestastie omrok dva otec zomrie co spravis potom ?

autor
19. máj 2024

A baby, vlastne vedieť chcem,ak budem mať svoj byt, teda inú adresu ako majú rodičia, v tedy je nárok na OP?
Ďakujem

autor
19. máj 2024

@mamina7070 vôbec netuším 😭

pribinak
19. máj 2024

Chod do prace a mama s otcom si nájdu opatrovateľku

viestta
19. máj 2024

Rodicia ti zaplatia za sluzbu, ktoru im poskytujes, za opatrovanie. Ak ma opatrovany dostatcny prijem nie je povinnost statu platit opatrovatela. Alebo si zaplatia cudziu osobu a ty pojdes do prace aby si mala z coho zit

stanulienkat
19. máj 2024

To urobi jedna mama svojej dcere? Ona pracuje a dceru odstrihne od prace, realneho zivota, naroku na dochod, od kamaratov, kolegov?? Ja som myslela, ze mama je stara a chora. Ona chodi do prace, aby sa nemysela jedovat s otcom? Ty si vobec nemyslela za tych 20 rokov, ze co bude s tebou neskor? Z coho budes zit?

prasiatko30
19. máj 2024

Ak manurodicia dostatocny prijem nech ta zamestnaju a platia ZP a SP

domka222
19. máj 2024

Ja ti neviem. Pre teba najlepšia voľba ísť normálne do práce a rodiča nech nájdu opatrovateľa. Ale ja si myslím, že ty si už tak zvyknutá doma,že nad tým ani nerozmýšľaš. Len budeš mať potom oči pre plač, keď príde na tvoj dôchodok

autor
19. máj 2024

Ja som zostala doma dobrovoľne, mám depresie z ľudí, neviem za začleniť nikde, mám stres zo všetkého. Toto neriešte už viac
Ako s tou inou adresou?
Išli by to tak či ani to nepomôže?

januska12323
19. máj 2024

Druhou adresou nevyriešiš zákonný príjem. Keď je raz daný limit tak príspevok mať nebudeš.

zuzuliennka1
19. máj 2024

ty si opatrovatel, ktory pobera prispevok - pretoze sa staras o osobu (otec), ktory to potrebuje.
v podmienkach je, ze musi byt zabezpecena starostlivost. ak ty zmenis adresu, teda sa odstahujes, ako zdokladujes tuto starostlivost?
u deti je to napr. podmienene tym, ze chodia do skolky/skoly, ineho zariadenia, kde starostlivost prebieha a pocas tohto casu moze matka pracovat. inak nie.
myslim ze odstahovanim sa nic neriesi, ide o prijem posudzovanych osob

domka222
19. máj 2024

Sama si to napísala, majú dostatočný príjem, tak tebe opatrovateľský zrušia. Je jedno,že by si bývala na inej adrese,tu sa berie do úvahy ich príjem. Teda buď rodičia ti budú platiť za starostlivosť, alebo to budeš robiť zdarma.

zuzuliennka1
19. máj 2024

*ak mama pracuje a dobre zaraba, preco mu nevyriesi opatrovatelku a ty normalne do prace? odvody na dochodok atd.
pytas sa z coho mas zit - z platu za pracu, ktoru si musis najst. kolko mas rokov?

nikoleta999
19. máj 2024

To, že máš depresie z ľudí a nevieš sa nikde začleniť, by som riešila s doktorom a riešila si napríklad invalidný dôchodok pre očividne psychické problémy ... Mojej známej to uznali a popritom ešte aj pracuje ...
Existuje veľa práce, kde sa nemusíš začleňovať, lebo budeš sa s niekym striedať, ale na svojej smene budeš len Ty, pripadne práce na home office ... Len to by si musela chcieť, preto si aj ja myslím, že jednoducho toto Ti vyhovuje ostať doma a každý mesiac, Ti pipnu peniaze ... Teraz nad tým mávaš rukou, že neriešte, to prečo Ty si doma, ale by ma zaujímalo, či Ty to vôbec riešiš ... pracuješ na tom, aby si takéto stavy nemala ? z čoho to pramení atd. navštevuješ lekára, kvoli tomu ? Myslí na budúcnosť, lebo donekonečna Ta stat zivit nebude

domka222
19. máj 2024

@nikoleta999 podľa mňa nad tým nerozmýšľala. Bola proste doma,peniaze chodili a teraz príde panika

nikoleta999
19. máj 2024

@domka222 presne tak, ono sa na to rýchlo zvyká ... Povedzme si pravdu, pokiaľ jej otec nie je ležiaci, tak ta starostlivosť nie je zase taká náročná, možno niečo navariť, nabrať jedlo, pomoc možno obliecť , s hygienou a prejsť sa s ním a hotovo ... Opatrovala som svojho starého otca a aj starú mamu ... Pokiaľ starý otec vedel sa o seba postarať bolo to fajn, tzv. nič nerobenie a len tie veci, ako som opísala vyššie a ja som sa učila popri tomto, potom prišla rakovina a to bolo už o niečom inom, tam tá starostlivosť bola už logicky väčšia ...a stará mama to isté, tá je čiperná ešte aj teraz a to ubehlo 10 rokov ... Ale ja som tento opatrovateľský mala popri mojom externom štúdiu... Potom po skončení školy som sa zamestnala a ani by ma vo sne nenapadlo ostávať takto ďalej, preto sa opatrovateľský ukončil ...

martinkatinka
19. máj 2024

A aku diagnozu ma otec, ked to idu prehodnocovat?

autor
19. máj 2024

Finančne sa nám oplatilo aby som opatrovala ja. A áno vyhovovalo mi to keďže som taká aká som, bohužiaľ .

Je po ťažkej porážke aj po infarkte

domka222
19. máj 2024

@nikoleta999 samozrejme,že náročnosť podľa dg. Ale ono pri takejto dávke vždy treba dopredu rátať s tým, že zákon sa môže zmeniť, opatrovaný môže zomrieť a množstvo iných vecí. A tu sa to presne stalo len sa s tým nerátalo.
Autorka vyhovovalo to tak tebe,pretože ty si chcela byť doma a mama musí robiť, aby vyžili. Že áno?

autor
19. máj 2024

Prosím, odpovedajte na otázku ktorú som položila, ak neviete, nemusíte písať nič .
Ďakujem

callisia
19. máj 2024

Ja normálne žasnem. Ty si za tých 20 rokov nikdy nezatúžila mať muža? Deti? Kokos, to si ani predstaviť neviem. Takto premárniť 20 rokov.

domka222
19. máj 2024

Už ti odpovedali. Zmena miesta bydliska ti nepomôže