Volali mi z Allianzu, že majú pre mňa darček. Čo to je?

zuzi2583
28. máj 2014

Ahojte maminy, asi každá z nás dostala pri odchode z nemocnice takú ružovú krabičku a vyplnila nejaký lístok na ktorej uviedla svoje meno a číslo mobilného telefónu..Pred pár dňami sa mi ozvala pani z allianzu že je povinná mi odovzdať nejaký darček na základe toho že som vyplanila ten lístok..Viete mi niektorá povedať čo je to za darček? či to náhodou neni nejaké poistenie??

Ďakujem 🙂

liz_lemon
28. máj 2014

ja som to sice vyplnala pred 2 rokmi, ale nikto mi nevolal, kvoli darceku, myslim ze je to na 99% nejaka ponuka na detsku poistku

ematko29
28. máj 2014

podla mna to bude pozornosť nejaký kufrík ako v pôrodnici dávajú. 🙂

luckadominika
28. máj 2014

Kedže je to alianz.... myslím si že to bude nejaká poistka.... 🙂my sme ani doma neboli z pôrodnice a u nás už boli :D

katkas1
29. máj 2014

ked to bdue darcek tak si ho prevezmi ak ti budu chciet nanutit poiatku tak ich posli kade lahsie ak ju nebudes chciet, ved nasilu ti nemozu nic nanutit

fotoarch
29. máj 2014

však to, ako húsky sa to v pôrodnici vypĺňa, mail, dátum narodenia, t.č. ,adresa...mamina dostane za odmenu 1 pampers a pollitrovku H2O......úplne dole pindi malým písmom je následne znenie - svojim podpisom potvrdzujete,že vaše údaje budú poskytnuté 3 strane za reklamnými účelmi po dobu 10 ROKOV...

sarinka2012
29. máj 2014

100% lakadlo na poistku 😉 taketo tahy už pozname,uz som zopar "darcekov" rovno v telefone odmietla a pani/pan na druhej linke znel dost urazene ,ako som si dovolila odmietnuť,to ma len utvrdilo v tom že to asi tažko bude nejaka nezištna maličkosť 🙂

prstek
29. máj 2014

joj poistka...pri prvom som ani ja nevedela o čo sa jedná a klopali nám na dvere s tým, že nám gratulujú k bábu a skoro hodinu sa nás snažili donútiť do detskej životnej a úrazovej poistky...ale nepodarilo sa im to....teraz pri druhom nám opätovne zvonili, našťastie dolu pri vchode 😀 takže som ich cez domový telefón poslala preč, nech nás neotravujú 😀

zuzonik
29. máj 2014

My sme mali podobnu skusenost. Do dvoch tyzdnov od narodenia ma kontaktovali ohladne detskej poistky pre malu. Rozmyslala som, odkial vedeli, ze mam babo a navyse dcerku. Potom mi to doslo, ze z poeodnice, kde som vyplnila papierik s kontaktnymi udajmi. Ani si uz nepamatam presne z akeho dovodu, ale sestricka este kontrolovala, ci som vsetko uviedla. Poistku pre malu som nechcela a zatial ani nechcem. Ak to raz bude aktualne, urcite si prejdem viacero ponuk, nie len jednu. Takze ma viac nekontaktovali.

stary_ujco
29. máj 2014

Moja odpoved na tychto darcekarov je ta, ze ich poziadam o zaslanie vyhry/darceka postou.
V tomto okamihu zvycajne hovor konci, kedze ich cielom je dostat sa k cloveku a podpisat zmluvu/predaj nejaku sprostost.
Pani z allianzu uz rovno nedvihaj telefon. Ak sa ti naaaahodou zjavi vo dverach, posli ju prec.

izabelkas
29. máj 2014

To sa musi vyplnat ten papierik s udajmi? Nemozem to rovno odmietnut vyplnit? Este, aby ma tak niekto 10 rokov otravoval... 😀 Uz mam spamu viac nez dost zo vsetkych stran.

25daniela
29. máj 2014

100 pro ide o ponuku na poistenie, ale ked hovori o darceku, tak by som si ju vypocula a darcek si zobrala 😀 😀 😀
Sak nikde nieje napisane, ze musis podpisat neaku zmluvu... Pekne by som podakovala za darcek a vypoklonkovala by som ju s tou zmluvou kade lahsie, samozrejme slusne, sak ona za to nemoze ze to musi robit...

gumimaci
29. máj 2014

Urcite ti ako darcek bude ponukat zlavu na poistenie. 😝 Preto som to v porodnici nevyplnala 😝 To si sestricky privyrabaju poistenim, to by bolo ok, ak by to robili mimo nemocnice, ale takto podla mna tym zneuzivaju svoje povolanie a mamicky 😠
Btw napriek tomu, ze som to nevyplnala, tak jedna bola taka drza, ze si vytiahla moje udaje z karty (kde je tiez adresa a tc) a volala mi za poistenie. 🙄 😠

@izabelkas nemusi, ale supnu ti to tak automaticky, ze vela ludi nad tym ani nerozmysla. ja som nevyplnila a kukala na mna ako na zjavenie, ze prazdny papierik. no ako som si to mohla dovolit :D

janka213
29. máj 2014

Urcite by som nepodpisovala hned prvu poistku co mi ponuknu. Na trhu je viac poistovni, kt. poskytuju poistky pre deticky, treba si ich porovnat vsetky. Bud sami, alebo prostrednictvom financneho poradcu. Nevravim, ze allianz ma zly alebo dobry produkt. Neviem, len vravim ze vzdy treba porovnat viacere ponuky

manzanillaa
29. máj 2014

Ahojte, ja pracujem v allianzi a o žiadnom darčeku neviem🙂Jedine, že by Vám tá dotyčná nejaký kúpila, aby mala dôvod Vám zavolať🙂Určite ide o poistku🙂 Ale teraz vážne, mne osobne to príde nechutné, aby ma niekto ešte v nemocnici otravoval s poistkou..my sme napríklad malému urobili poistku, aj to len úrazovku, až keď mal 6 mesiacov. Sporenie sme riešili stavebným sporením (asi preto, že mi tam robí švagriná🙂 Úrazovka bola lacnejšia a bolo to aspoň niečo, kým porozmýšľame o niečom inom. Vtedy som ešte pre allianz nerobila. Teraz už robím a samozrejme máme farbičku. Farbičku netreba chápať ako niečo, na čom idete nejak zbohatnúť, mňa osobne zaujala najmä možnosť pripoistiť si kritické ochorenia, kedže z každej strany nás bombardujú správy o chorých deťom, prosby o pomoc...chcela by som byť aspoň trochu pripravená, keby sa náhodou niečo stalo...
Inak, poviem Vám pravdu, ale zle sa mi tu číta, ako spomínate poisťovákov..ale keď som ešte nerobila v allianzi, tiež som podobne zmýšľala...Je to ťažká práca, niekedy nezarobíte za mesiac ani cent a účty platiť treba. Jasné, niektorí sú moc vtieraví..prajem Vám, aby ste na takých nenatrafili a vybrali si to najlepšie pre seba a svoje dieťatko....ešte mi niečo napadlo."Lepšie ako dobre poistené dieťa je dobre poistený rodič " a "Poistka je ako padák, keď ho nemáte vtedy, keď ho potrebujete, už Vám je nanič" 🙂 😉

samo_blaho
29. máj 2014

A ešte toto: "Ak má prísť k vyplateniu poistného, určite existuje 100 dôvodov, prečo to nie je možné!"
Nič neber, nič nepodpisuj, pošli ju do preč.