Vklady na účet

10. nov 2023

Dobrý večer, mám otázku pre tých čo pracujú v banke, alebo sa aspoň v problematike vyznajú - ak niekto robí pravidelne vklady na účet cez vkladomat (rádovo aj stovky eur mesačne), kedy to banka začne preverovať a aký je postup? Ďakujem za odpovede.

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nepic
10. nov 2023

Ako vodiči kamiónov sme dlhé roky oficiálne dostávali minimálnu mzdu a ostatné "na ruku". Ako som peniaze dostal,som ich rovno niesol do banky a celé roky to nikomu nevadilo. Ale bavíme sa o cca tisíc eur mesačne.
Naopak v predošlej práci,keď mi všetko chodilo na účet a vyše roka som nemal žiadny výber ani platbu kartou,tak to už "niekto mal starosť",že s čoho vlastne žijem. 🤣

autor
10. nov 2023

@nepic ono vyšla nejaká novela zákona, vraj, podľa ktorej majú banky povinnosť preverovať podozrivé pohyby na účtoch. Hlavne preto sa pýtam, či vie niekto podrobnosti a ako to zisťovanie prebieha.

saxana000
10. nov 2023

A co ak mam kaviaren alebo restiku a chodim vkladat trzby?tyzdenne stovky tisicky?nech mam na faktury a na dodavatelov.... to by sme sa fakt asi museli bavit o inych cislach s podstatne viac nulami.

simca06022011
10. nov 2023

Mali by nad tisíc eur = pri vklade v hotovosti. A robí sz to Iva vypísanie pár políčok ( hlavne udaje napr o vkladatelovi). Predtým to bolo napr pre nás nad 10t eur.
Vkladomat nikdy odo mňa nič nepýtal, podľa mňa mu je jasne kto kartou k účtu vkladá peniaze.

dadis
10. nov 2023

Netreba podvadzat, potom sa lepsie v noci spi🤷‍♀️

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka_black
10. nov 2023

To je AML legislatíva. Opatrenia proti praniu špinavých peňazí. Zákonom sú stanovené limity.
My to v poisťovni tiež dodržiavame, hlavne pri investičných produktoch a u cudzincov z rizikových krajín.
Na konkrétne limity sa spýtajte vo Vašej banke. Myslím, že finančné inštitúcie idú niekedy nad rámec zákona. Lebo keď len podozrenie padne, škodí to renomé.

liz_lemon
10. nov 2023

banky maju obmedzenia, neviem ci vsetky rovnako, ale niekde je to max 15000tis neviem, za ake obdobie

mk1111111111
11. nov 2023

Ak mas doklady o nadobudnuti penazi, je jedno kolko a ako casto vlozis, len by Ta oslovili z banky, das doklady a je to ok

simca06022011
11. nov 2023

a ide o JEDNORAZOVE vklady. Neriesi sa ze si vlozis 10x za mesiac 200EUR na ucet

autor
11. nov 2023

Ďakujem za odpovede. A nie, nejde o mňa, ja mám čisté svedomie. Len moja rodina takto robí vklady, ani nie pre seba, ale pre tretiu osobu (vloží a prevedie im na účet, lebo ich banka nemá vkladomat v našom meste), preto som si chcela byť istá, či nemôže týmto konaním sebe narobiť problémy.