Vkladná knižka

kvetinka555
10. okt 2015

Chcela by som založiť malej vkladnú knižku, kam by som jej ukladala peniaze, ktoré by dostávala na narodeniny, meniny atď....Neviete poradiť, kde je najlepší úrok? Nechce sa mi z malou behať po všetkých bankách. Vďaka

elanor
10. okt 2015

vsetky banky maju uroky napisane na ih strankach. Takze sup sup smer "ujo" google 😉

bonaqa2013
10. okt 2015

ááále pozri Finančná hitparáda.sk Tam nájdeš aj úroky, aj pôžičky, sporenie, autoúvery, ......

sasa1983
10. okt 2015

stavebné sporenie so štátnou prémiou

liz_lemon
10. okt 2015

@sasa1983 to sa vobec neoplati, tento rok treba na ziskanie statnej premie vo vyske 66,39 EUR, vlozit 1207,09 EUR, a buduci rok, dokonca 1327,80 EUR

sasa1983
10. okt 2015

ešte stále sa to oplatí, zrátaj si percentá, ale tak uznávam, že sú lepšie možnosti, ako napr. Pioneer Investments. ale tak záleží asi aj, od akej sumy sa sporenie týka, ak hovoríme o 200-300eurách ročne, tak je to inak ako pri 1500eur. samozrejme, tie sumy môžu byť oveľa vyššie, len to už napr. nie je v našich možnostiach na rodičáku🙂

marica61
10. okt 2015

Ak chcete vkladať na VK kvôli budúcim úrokom, tak na to zabudnite. Úroky sú všade skoro nulové.

katrinka8
11. okt 2015

Súhlasím so @sasa1983 - aj my máme Pioneer - detské sporenie Rytmusík sa to, myslím, volá. Zatiaľ len krátko, ale kvôli "super" podmienkam štátnej prémie pri Stavebku sme ho dcérke zrušili a previedli sem. Synček má zatiaľ stavebko, lebo musíme počkať, kým budeme môcť rušiť.

sasa1983
11. okt 2015

@katrinka8 a kolko,ak sa mozem spytat,davate do Pioneera mesacne? Dakujem

mar005
11. okt 2015

@karinka8@sasa1983 - sporenie rytmus nie je apriory uplne zle, ale chyba mi tam stabilizacna faza pred koncom sporenia. Ta sposobi to ze tesne pred ukonceni sporenia, sa minimalizuje riziko straty penazi v dosledku nahleho poklesu akcii..

katrinka8
11. okt 2015

@sasa1983 - no vari 30 €, sa mi zdá.

sasa1983
12. okt 2015

@katrinka8 aha, tak to je fajn. my dávame malému stavebko a do toho pioneeralen 20 tuším, keď sa vrátim do roboty, plánujem to navýšiť aspoň na 60-75 eur. Keď si to vezmeš, ako dlhodobú imnvestíciu, tak napr. môj malý má 10m, keď mu budem šetriť, snáď mu jedného dňa ku koncu výšky aspoň 35tis dám. a to sa na týchto bežných úrokoch naozaj nedá, je to celé svinstvo, hypotéka 2,5-3,00dačo úrok, spotrebáky ani radšej nekomentujem, a ak chceš Ty šporiť, tak Ti dajú smiešnych málinko percent a ešte taký poplatok, a za spravovanie, za založenie, za zrušenie, za daň, za úsmev dákej zamestnankyne za prepážkou...fasa

katrinka8
12. okt 2015

@sasa1983 - no naša má 5,5 roka, synček má takmer 2 - takže aj jemu to potom prehodíme - lebo sme to len teraz koncom jari takto poriešili. A zatiaľ sa nám ešte neoplatilo rušiť jeho stavebko. Ale aj to jeho tam prehodíme. My máme poradcu v Partners Group, už dlho, takže on nám vždy povie, čo a ako máme urobiť - je to mm kamoš, takže mu dôverujeme, tiež má on toto pre celú svoju rodinu, majú vari 4 ks tohto sporenia, on, žena, aj deti.

iikola
13. okt 2015

Ahoj @kvetinka555 ak Ti mozem poradit,mala by si si urobit riadny prieskum trhu. Je to dolezita vec, ide o buducnost tvojej dcery. Kedze tam budes pravidelne posielat peniaze aby sa nestalo, ze nakoniec vyberies menej ako tam vlozis. Treba najst take sporenie aby Ti vyhovovalo, co sa tyka dostupnosti penazi (aby si ich mala vtedy ked ich budes potrebovat),vklady( jednorazove, pravidelne), poplatky za sprostredkovanie, a aby sa tie peniazky aj zhodnotili, lebo to je ucel. Je tam viacero faktorov, nie len urok.

kvetinka555
autor
13. okt 2015

@iikola dakujem, už začínam hladat po nete, ale asi lepšie bude osobne zájsť 🙂

iikola
13. okt 2015

@kvetinka555 🙂 veru, hladanie na nete moze byt unavne a vacsinou tie najlepsie produkty nam internetovy prehliadac ani nevygeneruje,takze o nich ani nevieme, ze existuju. Ak by si potrebovala poradit, tak som tuuu 🙂

andrej1990l
5. nov 2015

kto by chcel kvalitne investovat (šetrit) tak mozem pomoct :D

milica313
5. nov 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

podla mna vkladna knizka uz nie je to co byvala.. uz sa nejako neoplati na nu vkladat peniaze s tym ze ved budu rast 🙂

andrej1990l
5. nov 2015

@milica313 vkladna sa vobec neoplati daju ti tam 2% urok ale nepovedia poplatky a inflacia je aj tak vyssia ako ten urok :D