Vklad vysokej hotovosti na účet

1. sep 2024

Ahojte, mám doma peniaze "v ponozke", teraz ich potrebujem vložiť na účet. Ide o 25 000 eur, mám Prima banku... Viem že pri väčšej hotovosti banky zvyknú volať dotyčnému, ale inak s tym nie je problém ani pri takejto vysokej sume? Veď su to moje peniaze, vložím ich na môj účet, tak či z toho nemôžem mat problém a nebudú skúmať a mať problém, odkiaľ ich mám...

exina144
1. sep 2024

Tak vlož nejakú čiastku ,,dnes" a ostatné zas potom.
🙂

autor
1. sep 2024

@exina144 to som rozmýšľala,ale nebude to aj tak podozrivé? Prípadne napr môžem ja vložiť 15 tisíc a moji rodičia 15 tisíc? Pomýlila som sa, vkladať budem musieť až 30 tisíc. Akoze tie peniaze sú moje a rodičov, len nedajbože aby som s tým nemala problém...

glorikarebeka
1. sep 2024

Vôbec by som to neriešila....zas 30 0000 nie sú milióny
Banka je zvyknutá na také sumy

matullienka
1. sep 2024

Tak 30000 zase nie je taká suma, že by to banka nejako extra riešila, keby si priniesla v igelitke 300000 by asi zisťovali

tykat
1. sep 2024

Pozri aj keby sa banka opytala tak asi nemas problem preukazat povod penazi.

tykat
1. sep 2024

@matullienka ano, uz som videla ako sa pan jedneho etnika otocil v banke s takou "igelitkou" (sportova taska to bola). Dost dlho diskutoval s pracovnikmi a potom odisiel.

autor
1. sep 2024

@tykat no veď môžu zavolať rodičom že mi požičali peniaze, ale či to banke stačí ako dôvod preukázania? Nie o mám doma ja, niečo oni...

aalt
1. sep 2024

Nad sumu tusim 10000 musis im povedat aj povod penazi. Takze alebo to vlozis na viackrat pod tych 10k alebo tam das povod, napr. nasetrene peniaze v hotovosti. A ide fakt o byrokraticky ukon, takze kludne den po dni. Nebudu to vobec riesit. A ak maju normalny povod, tak sa fakt nemas coho obavat ani na jeden vklad.

autor
1. sep 2024

@glorikarebeka
@matullienka
@tykat baby tak pre mňa je to obrovská suma, myslíte fakt že nebude problém? Ja to môžem vložiť napr aj na 2x alebo jeden vklad ja a jeden rodičia, ale v podstate je to aj tsk taká istá vysoká suma...len aby mi nerobili problémy...

tykat
1. sep 2024

Banka ide po povode penazi ak ma nejake podozrenie ze by peniaze mohli pochadzat z trestnej cinnosti. Napr. ak povies ze ti pozicali rodicia tak budu musiet rodicia zdokladovat odkial ich maju. Ale pisem to len ako priklad.

autor
1. sep 2024

@aalt akoze keď vložím tri krát do týždňa po 10 tisíc, vôbec im to nebude podozrivé? Veď pôvod je že sú to ušetrené peniaze, ale čo ja viem čo to každému uveria? Nemám nikde žiadne podlžnosti, dokonca na účte mám cca 14 tisíc, takže môže to poukazovať na to že som seriózna a v prime mám účet už 6 rokov

aalt
1. sep 2024

Ak budu vsetky vklady pod 10k, tak nemusis udavat povod a neverim, ze by to vobec niekto riesil. Ani celu nebudu riesit, len musis zadat povod, lebo je taky zakon.

autor
1. sep 2024

@tykat no a to oni ako majú dokladovať? Akoze keď im zavolajú, nemajú problém to potvrdiť ale zdokladovať sa to dá ako?

tykat
1. sep 2024

@aalt vklad 3x po sebe 10tis moze byt vyhodnotene ako podozrive. Robi to softwer, ak to vyhodnoti ako podozrive operacie tak to banka moze preverit.

autor
1. sep 2024

@tykat predné to si myslím. A keby ja vložím 15 tisíc a moji rodičia 15 tisíc? Tak stačí im povedať, su to usetrene, ide kupovať byť, požičali sme jej?

tykat
1. sep 2024

No tak rodicia musia vediet odkial tie peniaze maju. Vyberali z uctu a odkladali hotovost? OK su ludia ktori celu vyplatu vyberu a platia len hotovostou, je o tom v ich bank.ucte zaznam o vybere.
Ale fakt to pisem len ako priklad.

autor
1. sep 2024

@tykat no takto, rodičia opatruju starkú, jej chodí dôchodok domov v hotovosti, a všetky veci jej oni platia, čiže celý dôchodok oni berú, robia jej napr nákup, tak to platia zo svojich peňazí a týchto sa nedotykali...plus niečo už mali doma úspory, takže z toho to ušetrili. Ináč majú tiež účet v tej banke s pár tisícami...

biba_18
1. sep 2024

no a záhada vyriešená- našetrené peniaze z dôchodku poberaného v hotovosti…

ndrag
1. sep 2024

Kludne to vloz vsetko naraz. Spytaju sa ta na povod, staci im povedat, ze dar a dalej nikto nebude riesit. Ak by si tam tak chodila pravidelne s velkymi sumami, mozno by riesili. Takyto jednorazovy vklad nieje nic podozrive.

tykat
1. sep 2024

Tak to sa nemas coho bat.

autor
1. sep 2024

@biba_18
@ndrag
@tykat ďakujem baby. Este sa opýtam, bude predsa lepšie asi aby som vložila časť ja zo svojich nasetrenych peňazí a časť rodičia?

andreakotesova
1. sep 2024

Ešte tie peniaze môžeš vložiť na účet cez vkladomat. Napr. SLSP ma povolených 20 tis. denne, max. 200 bankoviek.

danusa63
1. sep 2024

@autorka 25000 je vysoká suma? Však povedz dostala som darom a adios.

janai1
1. sep 2024

To už je aká paranoja toto 😂 báť sa vlastných peňazí.
Povieš, že si nasetrila a hotovo. Nie sme vo filme, že k tebe nabehne FBI a zatknú ťa za vlastné peniaze

beata_k
1. sep 2024

Autorka, robila som v banke. Zbytocne saskujes s vkladom na x krat. Vloz naraz a povod penazi uved, uspory. Nikoho, ale nikoho to realne nezaujima. A z 30000 tiez nepadnu v banke na zadok.

maranco
1. sep 2024

Pozrel som cenník Prima banky majú tam položku
"Poplatok za hotovostný vklad nad 5 000 EUR za deň" 0,25% z celej sumy vkladu
Takže zaplatíš poplatok za vklad 75€.

Ak by si tých 30 000€ namiesto ponožky mala uložené na FIO sporiaci účet tak každý mesiac ti banka pridá po zdanení čistých 60€ a vieš si z neho vybrať 2× mesačne neobmedzenú sumu.

autor
1. sep 2024

@andreakotesova Prima nemá vkladomat práveže

autor
1. sep 2024

@danusa63
@janai1
@beata_k tak nakoniec som smiešna 🤣🤣🤣ja viem 🤣🤣🤣 tak dobre, vložím to naraz a snáď fakt nebudú robiť problém. Max keď zavolajú rodičom ti nemajú problém povedať,že mi ich len tak dali,čo je aj pravda.

anos18
1. sep 2024

Ako bolo spomenuté vyššie, Prima má dosť vysoký poplatok za vklad. Ja mám účet aj v SLSP, tam som vložila cez vkladomat a potom previedla do Primy

autor
1. sep 2024

@maranco
@anos18 inac to je tiež dobrá blbosť, ideš vložiť svoje peniaze na svoj účet a ešte za to zaplatíš