Vklad väčšej sumy do banky

22. nov 2022

Prosím vás ako to je s vkladom väčšieho obnosu peňazí? Vraj skúmajú pôvod? Od koľko eur sa to skúma? A kôli čomu sa to robí? Dnes sme mali v práci debatu a dosť hlučnú 😂 a teda m ARO len zaujíma

autor
22. nov 2022

Malo byť,,a teda ma to len,,

natalala
22. nov 2022

Monitoruju sa vklady aj transakcie nad 10k

petamich
22. nov 2022

nad 10 tis.€ a kvoli praniu spinavych penazi, vlozis na ucet vysoky obnos, kde nezdokladujes povod, moze byt z tresnej cinnosti, presunie sa bezhotovostne cez par uctov a zrazu su to peniaze "ciste" a tiez vlastne podozrenie na vyuzivanie bielych koni a ich uctov (naozaj sa taketo veci deju), preto sa vyzaduje povod penazi

autor
22. nov 2022

@petamich ahaaa preto 🤔. A teda nie že berú z nich dane nejaké. Lebo to sa vadili

petamich
22. nov 2022

nie 🙂 banka nema take kompetencie a pravomoc, ze by mohla nieco zdanit alebo tak, na to su ine institucie

predstav si situaciu (stava sa), ze predas byt a kupec ti ho vyplati v hotovosti a prides do banky vlozit si to na svoj ucet 🙂 oni to nemozu zdanit, to si ty potom voci inej institucii uvedies

maranco
22. nov 2022

@petamich za byt ti ani hotovosť nad 15 000€ nemôže dať.

Od 1.1.2013 nadobudol účinnosť zákon č. 394/2012 Z. z. o obmedzení platieb v hotovosti https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2... ktorý zakazuje vykonávať platby v hotovosti prevyšujúce sumu 15 000 eur, ak sa jedná o platby medzi fyzickými osobami – nepodnikateľmi.

Takže je podozrivé, keď by si vkladala veľkú hotovosť.

hellwant
23. nov 2022

za vklad hotovosti sa nejaky poplatok plati....podla tvojej otazky ci sa nieco nedani vyzera, ze chces nieco na tajnasa, tak to teda good luck

autor
23. nov 2022

@hellwant 😃😂😂😂 jasné komisár Rex,odhalil si ma 😀😀😀😀

hellwant
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka2019
24. nov 2022

Ja som vkladala do Raifky len 300€ a už museli napísať do systému odkiaľ tie peniaze mám 😂 😂 nechápala som...

autor
24. nov 2022

@mimka2019 ty kokos,za 300e? 😱