Vklad v hotovosti pri dosť vysokej hotovosti

slavo2020
2. mar 2024

Zdravím ,chcem sa opýtať môj známy pred pár rokmi vyhral v lotérii pár desiatok tisíc eur , ktoré boli potom postupne vybrané,no teraz ich chce vložiť späť,síce má zase tu istú banku ale nevie či nebudú chcieť zdokladovať tie peniaze alebo im stačí povedať,že tie peniaze sú ešte zo starej vyhriatej lotérii kde si môžu pozrieť že tá výhra tam reálne bola a z akej lotérii tie peniaze prišli. Ďakujem

vanilkovazmrzka
2. mar 2024

Rozpravka o loterii je usmevna a pochybujem ze to pre niekoho bude seriozne vysvetlenie.

dreamax19
2. mar 2024

@slavo2020 ahoj, vklady cez vkladomat do 10 tisic eur s rozostupom par dni a v pohode 🙂

zeldia
2. mar 2024

@slavo2020 ak je to úplatok nech nechá pod postelou ako prišli tak tie peniaze aj odídu.
Áno pracovník banky sa bude pýtať odkiaľ peniaze sú od určitej výšky a banka podozrivé a vysoké sumy nahlasuje na centrálnu banku z dôvodu ochrany pred pranim špinavých peňazí.

slavo2020
autor
2. mar 2024

@vanilkovazmrzka ale banka má vo výpise účte môjho známeho dostupné všetky výpisi ,kde si môžu pozrieť že naozaj mu bola pripísaná výhra len tie peniaze časom vyberal a teraz ich chce vložiť na späť.

mikadooo
2. mar 2024

@slavo2020 budú sa pýtať, povie ako k nim došiel. Oni to zapíšu do nejakého záznamu, bez toho nebudú môcť ten vklad spraviť. Hotovo.

lakebabe
2. mar 2024

@slavo2020 nech to vložil každý deň cez vkladomat je to na dlhšie ale bez blbych otázok

oliviakatka
2. mar 2024

Áno, bude potrebné vypĺňať AML dotazník o pôvode peňazí prípadne aj čestné prehlásenie. Je to "ochrana" národnej banky proti praniu špinavých peňazí ☺️ bežne to s klientmi vypisujeme

slavo2020
autor
2. mar 2024

@oliviakatka takže nemal by tam byť problém ak sa len vypíše tie cestné prehlásenie? Chce vložiť naspäť do tej istej banky ,len teraz mám iný účet ale sa mi zdá ,že banka má 5 rokov uchované údaje o účtoch klientov. Situácia je taká ,že žil sám v dome tak sa nebál mať doma hotovosť ale situácia sa zmenila a teraz sa boji nechávať doma hotovosť.

ankare
2. mar 2024

@slavo2020 a koľko vyhral v lotérii?

katka2602
2. mar 2024

Akože vyhral vyššiu sumu, poslali mu ju na účet, on ju celú vybral a držal doma "zašlite v matraci" namiesto toho, aby ich niekde investoval. A teraz tie peniaze chce vrátiť späť, čiže z nich neminul nič? Tomu je ťažko uveriť.

tykat
2. mar 2024

@slavo2020 mozno vedia skontrolovat aj podla seriovych cisel ci su to tie co mu pred rokmi vyplatili 😉 tak nech si dobre rozmysli co povie.

drobcek17
2. mar 2024

@katka2602 ja by som sa vôbec nečudovala. Moji rodičia keď začala vojna na Ukrajine vybrali cez 40 000€ a držali ich do minulého mesiaca doma pod posteľou 😂 ich vysvetlenie bolo, že na Ukrajine sa dajú vyberať len malé výbery tak ich budú mať doma, ak bude treba utekať. A mohli sme im vysvetľovať so súrodencami koľko sme chceli.

katka2602
2. mar 2024

@drobcek17 no hej, ale oni sa báli a majú asi vyšší vek. Tento píše, že kamoš pred par rokmi, tak si myslím, že ide o pomerne mladého človeka (ak sa mýlim, ospravedlňujem sa). Ale teda minimálne by šiel človek niekde na dovolenku, niečo videl, či? A nenechal celu výhru doma "pod posteľou" 🙈

slavomira236
2. mar 2024

@katka2602 a este z vyhry prakticky cudzie.uz by som ich davno minula dovolenky nabytok ...

rozculena
2. mar 2024

tak známy,hej? 😉

slavo2020
autor
3. mar 2024

@katka2602 ja som sa len chcel opýtať ľudí ktorí majú nejake info ohľadom toho alebo skúsenosť, či nejak poradiť,a nie aby som tu čítal vaše podsuvanie nejakých nekalých úmyslov alebo čo ... samozrejme že niečo minul , niekomu pomohol ..požičal ,vrátilo sa mu to ...býval sám nemal strach o svoj majetok ,teraz nebýva tak je nútený odniesť peniaze do banky . Čo je na tom také " nekale" ,ako som napísal,banka si vie pozrieť cez výpisi účtu že takú suma disponoval a hotovostne ich aj vyberal , čiže tu hotovosť mal ..

katka2602
3. mar 2024

@slavo2020 Je jasné, že banka má výpis a vie pozrieť odkiaľ peniaze mal a že ich vybral. Ale aj banka môže mať presne take otázky a hlavne môže a nemusí mu veriť, že sú to tie isté peniaze, ked ich doniesol o pár rokov neskôr späť. Ale pre zaujímavosť môžeš potom napísať, ako to skončilo? Či to bolo úplné v pohode, alebo banka mala nejaký problém?

tinkavvv
3. mar 2024

@slavo2020 mna by zaujimalo o aku ciastku sa jedna. Stotisice?

slavo2020
autor
3. mar 2024

@tinkavvv to niee 😂 mal nejakú výhru a nejaký dar a úspory...cca 100k €

tramtada31
3. mar 2024

@slavo2020 preco si nekúpi trezor?

hellwant
4. mar 2024

@slavo2020 Taku hlupost vybrat ich a potom vracat by som neurobil. Kamarat nie je najostrejsia ceruzka v peracniku, ze? Teda pokial ich nejak neotocil a vracia to co vybral a s tym co z nich ziskal zas kseftuje😁
Ale k veci, maju zaznam, ze ich vyhral a takisto ze vyberal, jednoducho nech poukaze nato ak by siel cez pobocku. Dalsia vec ak vyhras v Tipose, mas aj papier od toho, teda ak vyhral tam a nechal si ho.

natalienka12
1. sep 2024

Banka sa tieto veci pyta kvoli ochrane pred legalizaciou prijmov z trestnej cinnosti, vyplyva to aj zo zavazkov voci EU, kde sa sleduju vsetky tzv. AML/CFT transakcie. Napriklad niekto prijme uplatok 300 000 a tento zlegalizuje vkladom na ucet. Preto sa povinne uvadza povod penazi a dosledne sa skuma hlavne u PEP. Ako obycajny clovek ked vlozi 30 000 nikoho nezaujima, pre banku su to drobne centy.