Vedenie účtu - poplatky

24. jan 2024

Dobry den, co ak mam ucet, ktory nepouzivam a prestanem platit poplatok za vedenie uctu? Ucet automaticky zrusia ci len zablokuju?
Prosim odpovedajte mi len k veci. Dakujem.

vyrovnanaosoba
24. jan 2024

Príde ti upomienky za dlhy na účte. Radšej zrušiť a otvoriť napríklad vo fio alebo 365 keď nepotrebuješ a nemáš na poplatky.

markusrasford
24. jan 2024

Účet musíš zrušiť. Kým účet nezrušís budú ho viesť. A bude sa ti mesačne zväčšovať dlh až kým to nedajú vymahacom. Jednoznačne zrušiť

autor
24. jan 2024

Ďakujem 👍

liaka
24. jan 2024

Zrušiť. Lebo poplatky mesačné sa budú nabaľovať až pokým ho samy nezrušia plus dajú vymáhanie na exekúciu.

markusrasford
24. jan 2024

@liaka oni sami nemôžu zrušiť účet. Osobná skúsenosť a veľa veľa patálie okolo toho.

gemerka17
24. jan 2024

Nezavisi, že ty nechceš platit poplatok. Strhnu si ho automaticky sami. Dostaneš sa do mínusu a budú to od teba vymáhať. Banka ho sama od seba nezruší, musíš jedine ty. A je úplne jedno či účet používaš alebo nie.

nelka93
25. jan 2024

@markusrasford môžu, bezne to robia ze vypovedajú zmluvu, ale je to po nejakom čase.

markusrasford
25. jan 2024

@nelka93 no škoda že to v mojom prípade neplatilo. Nemohol som ani splnomocnit nikoho aby to mohol urobiť. Musel som osobne. Návrat zo zahraničia.