V ktorej banke sú výhodné úroky na hypotéku?

snazilka_bio_mamka
13. dec 2022

Ahojte. Je tu niekto, kto si práve rieši hypotéku? Bola som včera pre ponuku v 365-kde.. ponúkli mi uroky 3,75 čo sa mi zdá veľa. Pred rokom riešil kamarat hypo a mal urok 0,75 cca. Viete poradiť niekto, kde sú teraz výhodné úroky?
Ďakujem 🙂

luke3265
13. dec 2022

Nikde 🙂 ale odporúčam finančného poradcu.

lapalma_x
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka ahoj tak momentálne sa tie úrokove miery pohybujú ako píšeš. Pre porovnanie unicredit 3,59 %, ČSOB 3,65 % fixácia na 5 rokov. Môj osobný predpoklad je že dole to tak skoro nepôjde. Ale necháme sa prekvapiť 🙂

anonymous87
13. dec 2022

Smer financny poradca. Avsak uroky z pred roku necakaj 🤷‍♀️ Vsetky sa uz pohybuju okolo 3% plus minus (skor plus). My sme stihli este v maji tohto roku prefinacovat na 1,60% s fixaciou na 7 rokov. A bolo to o chlp.. cize ano, dnes je vyska uroku, ktory ti ponukli normalna

evica17
13. dec 2022

No úrok pod percento už nenájdeš. A asi ani pod 3 % nie. Žiaľ,inflácia a vojna na Ukrajine urobili svoje. A tak skoro to nižšie nepôjde, skôr vyššie.

snazilka_bio_mamka
autor
13. dec 2022

mám finančného poradcu, momentálne čakám na znalecký posudok a potom idem k nemu na konzultaciu, len si robím prehlad .. v banke mi povedali, ze úroky stále rastú a nech nečakám zlepšenie

betulinka1
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka akurat riesime aj my. Dvaja finančný poradcovia a uroky vsade rovnake od 3,65 do 4%.

nicoli02
13. dec 2022

tak ale vieš, pred krízou a vojnou boli iné úroky, no všetko sa to tým zmenilo a šlo samozrejme aj hore. to je síce pravda, že možno pôjdu hore, ale nechala by som to osobne na toho finančného poradcu. oni vedia niekedy vykúzliť omnoho lepšie podmienky, ako by ti len tak ponúkli v banke

snazilka_bio_mamka
autor
13. dec 2022

no hej,zvedava som, čo mi povie poradca..

nelca84
13. dec 2022
snazilka_bio_mamka
autor
13. dec 2022

@nelca84 čo je to google???

nelca84
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka to naozaj?

vikusjk
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka my sme mali v Prime urok 0,6 s fixom na tri roky. Velka smola, ze nam prave teraz konci fix. Dvihaju nam od januara na 3,5%
Uroky idu hore a este nejaky cas stale hore pojdu.

jaroslav81
13. dec 2022

Tuším že PRIMA banka má ešte stále 2.90% pri 3r. fixe
Ale od januára čakaj ešte vyššie, keďže ECB má o 2 dni zasadnutie a chce znovu zvyšovať o 0,5 - 0,75%, od januára pod 4% nenájdeš

snazilka_bio_mamka
autor
13. dec 2022

@jaroslav81 fantazia... ja to ešte stihnem tento rok, ale sestra už bohužiaľ nie.. ta bude mať peknú pálku v budúcom roku

snazilka_bio_mamka
autor
13. dec 2022

@nelca84 logicky, hladala somna googli ale chýbal mi tam ľudský faktor.

nelca84
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka chcela si porovnanie urokov, to su vyhladatelne fakty, ktore sa menia z tyzdna na tyzden. Darmo ti niekto bude pisat, ze ma tolko a tolko, ked uz to nie je aktualne. Co tym ziskas?

zuzanka.zuzu
13. dec 2022

@nelca84 mňa by len zaujímalo, čoby sa podľa teba malo riešiť na diskusnom fóre o financiách? kvetinky? no booože tak sa spýtala, ľudia poodpisujú alebo nie, na google je všetko, to teraz prestaneme diskutovať? dokonca ešte aj o tých kvetinkách je tam všetko.

nelca84
13. dec 2022

@zuzanka.zuzu pytala sa, kde su vyhodne uroky na hypo, o com tu treba diskutovat? najdes a vies

snazilka_bio_mamka
autor
13. dec 2022

@nelca84 načo diskutujes?? a zas sa tu zvrtla debata okolo nejakej unudnenej ženskej, ktora zabrda. fasa. dakujem

jaroslav81
13. dec 2022

Finančný poradca ťa mal varovať na začiatku roka pred prudkým zvyšovaním úrokov, ECB to avizovala už dávno, refinancovať sa dá aj skôr, nemusíš čakať na koniec svojho fixu, len to treba vypočítať, či sa to oplatí, keďže tam je pokuta do 1% z istiny, ale niektoré banky to preplatia.
Trebalo to spraviť takto, ako písala pani vyššie:
"My sme stihli este v maji tohto roku prefinacovat na 1,60% s fixaciou na 7 rokov."

Sestra nech tiež skúsi refinancovať teraz, lebo niekedy v polke roka 2023 to bude mať možno za 5%

anonymous87
13. dec 2022

@jaroslav81 a to nam do konca povodneho fixu zostavali este 3 roky. Ale nechcela som to riskovat. Povedala som, ze pokial to klesne behom toho obdobia, tak refinanc vieme urobit vzdy 🤷‍♀️

svetlonos
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka
ajoj ono to zalezi aj od nasporenych vlastnych prostriedkov, bonity. Ale o 0,75% si mozes momentalne aj dlhodobo. 3, 70 % je este celkom fajn.

nnnuuunnn
13. dec 2022

A myslíte že byty pôjdu v dôsledku hypoték dolu? Napríklad o rok/dva?

jaroslav81
13. dec 2022

@nnnuuunnn Mali by ísť dolu a už aj idú....Sledujem byty v KE, 3 izbové byty sa predávali ešte začiatkom roka aj za 180 000, dnes je priemerná cena tak 150 - 160, v pôvodnom stave aj za 140 000.
Ale treba si počkať na ďalší rok, kedy budú aj oficiálne štatistiky od NBS, zatiaľ to je na dobrej ceste, typujem do konca roka 2023 pokles okolo 20%, netreba zas čakať 50% prepady, to sa nestane.

ttonicum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pepp_sk
13. dec 2022

Pozdravujem
a
posielam 3 najlacnejsie banky
uver na 30 rokov
podla dlzky fixacie uroku>
3 roky fixacia uroku - Prima 2.9%, UNI 3.29%, BKS 3.5%
5 rokov fixacia uroku - Prima 3.3%, CSOB 3.65%, BKS 3.7%
10 rokov fixacia uroku - CSOB 4.05%, Tatra 4.19%, 365bank 4.25%

olivierko229
13. dec 2022

@snazilka_bio_mamka ja len tak naokraj, nedavno sa tu riesilo, ze Prima banka meni urok pocas doby fixacie. Realne to mozu spravit vsetky banky, tato vraj uz aj meni. Skus pohladat v diskusiach, drzim palce

oblecenie99
13. dec 2022

@jaroslav81 Pravda, že v KE to išlo o kus nižšie, aj keď mám pocit, že cenou išli dole ti, čo chceli rýchlo predať, zvyšok asi čaká... Mám vytipované tri lokality, a tam najnižšie idú stále okolo 180 000 už po zlave, v lete obdobne byty išli za nepríčetné ceny (220 000 a viac 🤦). Ja si bucham hlavu o stenu, že sme neriesili väčší byt minulý rok, keď sme robili refinanc, nechala som sa presvedčiť mužom, že ešte počkajme, covid akurát konci, uvidíme na budúci rok, nech sa to ukľudní, čo horšie by ešte mohlo byť, vojna...? Tak sme dospekulovali..

bennn
13. dec 2022

@olivierko229 nemôže meniť keď je fixný. o tom je ta fixacia.

jaroslav81
14. dec 2022

@oblecenie99 Závisí od lokality, veľkosti bytu a rekonštrukcie...Samozrejme, že v Starom meste si držia cenu viac ako niekde na Jazere, Furči...treba ešte počkať aspoň do leta 2023, úroky na hypo majú ísť ešte hore (nad 5%) a stále menej ľudí dosiahne na hypo, takže to ešte musí ísť dolu, v lete možno pôjdu aj po 150k. Tí čo čakajú za svoje byty ceny ako na začiatku roka 2022 a nechcú zľavniť ich nakoniec o pol roka predajú ešte za menej ako keby dnes dali nejakú zľavu. Chamtivosť sa im vypomstí. Môj známy to už pochopil a predáva 3 iz. na KVP za 139 000€...Pred pol rokom sa podobný na tej istej ulici predal za 190k.