V ktorej banke je vedenie účtu zadarmo?

12. júl 2024

Ahojte, prosím v ktorej banke je vedenie účtu zadarmo? Vzhľadom k tomu, že tam plánujem mať viac ako 20000e, môže byť podmienka mať tam túto alebo o niečo vyššiu sumu na účte. Bez ďalších podmienok ako platba kartou, inkasá a podobne. A ešte potrebujem, aby bolo vkladanie peňazí cez vkladomat zadarmo. Ďakujem

maranco
12. júl 2024

Vo FIO máš účet, kartu, vklady/výbery na pobočke alebo vkladomat bezplatne a bez podmienok. Za tých 20 000 ak ich dáš na sporiaci účet tak ti každý mesiac pošlú čistých 40€.
10 000 si daj na FIO konto z neho môžeš vyberať, platiť neobmedzene, nastaviť trvalé príkazy, inkasá a zvyšných 10 000 daj na Fio sporiaci z neho môžeš vyberať/presúvať 4× mesačne.

anesim
12. júl 2024

Fio

tamtumdo
12. júl 2024

Myslím keď máš na účte niekde viac ako 10k niekde 15...ta je účet automaticky zadarmo...aspoň slsp tak mala predtým...

nikaeli
12. júl 2024

ja mám zadarmo vo VUB, aj v mBank

maranco
12. júl 2024

@nikaeli mBank má podmienku platiť kartou mesačne minimálne 70€ inak je mesačný poplatok za kartu 1.50€

veronka1996
12. júl 2024

ČSOB Smart účet

masinka
12. júl 2024

@maranco
@nikaeli v mbank ked mas m-rezervu mini ( t.j. mozes ist 40 E do minusu) , tak ten 1,5 E poplatok neplatis. Je to zadarmo a ani urok z tych 40 E neplatis. Ja M bank vyuzivam pri platbach len na nejake "pofiderne"strankytypu alliexpress, tak tam mavam len sumu potrebnu na konkretnu transakciu, nehrozi ze by som platila kartou 70 E.

gab1sol
12. júl 2024

Pozri si podmienky bánk na 100% zľavu z poplatku. Ja mám už roky rokúce zadarmo účet v TBSK, teraz som si zriadila kvôli krátkodobému sporeniu účet vo FIO, kde si posielam peniaze, ale ako jediný účet by som ho nechcela… Ty vieš najlepšie, čo od toho účtu očakávaš, čo by mala banka spĺňať.

regi95
12. júl 2024

Mbank 🙂 som s nimi spokojná

nikaeli
12. júl 2024

@maranco
@masinka mBank máme s manželom ako spoločný účet na bežné výdavky domácnosti. Keďže máme kartu obaja, túto podmienku hravo spĺňame.

maranco
12. júl 2024

@masinka mBank nemá okamžité platby tak tú sumu potrebnú na konkrétnu transakciu alliexpress keď pošleš, čakáš na jej pripísanie jeden pracovný deň a môžeš kúpiť až potom
Na to si môžeš založiť bezplatný Revolut, ten podporuje okamžité platby a máš tam jednorázovú kartu, alebo virtuálne karty s nastaviteľným limitom.

vikusjk
12. júl 2024

@maranco ja mam ucet v mbank, neplatim mesacne kartou nic a neplatim ani za kartu, ani za vedenie uctu

masinka
12. júl 2024

@maranco to mas pravdu, tie okamzite platby su nevyhoda, ale zase tie somarinky co si tam obcas decka potrebuju objednat, kym mi tam pridu peniaze, tak casto zistia ze ich vlastne ani nepotrebuju 😂

janka_266
12. júl 2024

čsob

jaaty
12. júl 2024

Slsp

zic
12. júl 2024

@vikusjk tak mas uver alebo nieco dalsie, co sposobuje, ze mas ucet zdarma...

vikusjk
12. júl 2024

@zic aha, ano, mam uver, ale priznam sa, ze som netusila, ze inak ucet nie je zadarmo 😲 teda ze je tam aj takato podmienka potom, ze platit kartou. My fail.

jarka_black
12. júl 2024

mBank, 365, Fio