Úverový register

jennny9939
6. máj 2024

Dobrý chcela by som sa spýtať mala som paušál neplatila som ho asi rok a si vybavujem úver ale neviem či mi to vyjde na 100% chcem sa spýtať paušál je úverový register keď ho už O2 predalo druhej spoločnosti ?? Ďakujem za informácie

kikusenka1
6. máj 2024

@jennny9939 nie. Paušál sa nikde neráta. Ja som mala opačný problém. Po tridsiatke som bola, nemala som žiadnu pôžičku. A to bol problém lebo si ma nevedeli preklepnúť či som vhodný adept na úver. A keď som povedala ze mam paušál ktorý si platím poctivo bez akéhokoľvek omeškania už vyše dekády tak mi v banke povedali , že paušál sa nezohľadňuje

vyrovnanaosoba
6. máj 2024

@jennny9939 neplatila si rok paušál? Koľko ti narástol dlh? A podľa mňa sa ráta aj toto do registra, ked je to už na exekútora

veronka1996
6. máj 2024

Neviem, ako si to myslela, že "neplatila som ho asi rok". Ak tak, že si mala omeškané splátky, potom to môže byť problém. Pri vyhodnocovaní bonity klienta sa berú do úvahy dáta z externých registrov podľa toho, aký register má banka zakúpený. Všetky banky poskytujúce úvery používajú SRBI (spoločný register bankových informácií), kde sú informácie o klientoch zo slovenských bánk. Ďalej väčšina bánk používa NRKI (nebankový register klientských informácií), kde sú informácie o klientoch leasingových spoločností a nakoniec je tu SOLUS, kde sú dáta o klientoch spoločností, ktoré sú členmi SOLUS. Aktuálny zoznam firiem v SOLUSe plus ďalšie informácie sú tu:
https://www.financnykompas.sk/financna-encyklop...
Medzi spoločnosťami v združení SOLUS je aj O2. Ak teda dotyčná banka je napojená na tento register a nespĺňaš podmienky na výmaz z registra, úver tam nedostaneš.

jennny9939
autor
6. máj 2024

@vyrovnanaosoba mám tam 720 exukutora nemám spravila som si splátkový kalendár

jennny9939
autor
6. máj 2024

@veronka1996 mám aj leasing platím ho už 5 mesiacov ..... O2 mám splátkový kalendár zatiaľ exukuciu nemám v decembri som si zobrala leasing

veronka1996
6. máj 2024

@jennny9939 Ako som písala vyššie, úver možeš dostať i nemusíš. Všetko závisí na tom, či dotyčná banka preveruje klientov aj v SOLUSe alebo nie. Vyskúšaj, uvidíš.

butterflyeffect
7. máj 2024

@jennny9939 mala si aj telefon ci len pausal? Lebo ak telefon tak O2 to ma riesene cez nebankovku, takze urcite bude v registri. Exekuciu ked si mala tak si mala aj blokaciu na ucte? Ak ano tak samozrejme to banka uvidi…

butterflyeffect
7. máj 2024

A mozno tak na zamyselenie ze ked mas cerstvo leasing a este nespaltenu exekuciu, ci je vhodne sa pustat do uveru, aby si sa nezamotala do kolotoca splatok….

jaroslav81
7. máj 2024

Pri aktívej exekúcii žiadať úver? Register exekúcii je snáď prvý register, ktorý banka kontroluje a úver na 100% zamietne !

luliu
7. máj 2024

@jaroslav81 píše že nema exekúciu, má splátkový kalendár v O2
@butterflyeffect

la_dolce_vita
7. máj 2024

Je dost pravdepodobne, ze O2 bude v nebankovom registri. Ak bol uz vymahany, je to velke KO kriterium.

jennny9939
autor
7. máj 2024

@jaroslav exukuciu nemám žiadnu mám splátkový kalendár mal som paušál s telefónom ktorý bol polovica vyplatený zábezpeky mám tam čistý dlh 720€

jennny9939
autor
7. máj 2024

@butterflyeffect nemal som blokaciu na účte normálne tam mám peniažky nemám exukaciu

butterflyeffect
7. máj 2024

Tak ak bol telefon budes v registri