Úver počas materskej dovolenky

clare650
30. jún 2022

Zdravím 🙂
Neviete mi niekto poradiť či by mi menší úver dali aj keď som na materskej dovolenke/rodičovskom príspevku? ak áno v akej banke alebo s akou máte vy skúsenosti? menší úver je cca 5000€

lilyianka
30. jún 2022

@clare650 nedajú,materská ani rodicak sa neberú ako príjem

clare650
autor
30. jún 2022

@lilyianka tak to je škoda,lebo na splátky už mi raz dali preto som sa pýtala

melanta
30. jún 2022

@clare650 banky sú povinné overiť príjem a ten ty nemáš.

petamich
30. jún 2022

banky akceptuju matersku/rodicovsky ako prijem ale napr. matersku iba do vysky rodicaku, kedze materska je kratkodoby prijem, kazdopadne ak si ten uver chces brat ako jediny ziadatel, tak ti to zial nevyjde, lebo sa odppcitava zivotne minimum na teba a tiez na dieta/deti a tym padom tam neostane dostatocny prijem na pripadne splacanie uveru

lenkapap
30. jún 2022

@lilyianka nepises uplne pravdu...napr. VUB berie do uvahy aj rodicak, len musi byt posudzovany aj iny prijem, t.j. muz pracuje a zena pobera rodicak, tak banka berie do uvahy sucet vyplata + rodicak, aj ked to nie je pripad autorky, ale napisat ze rodicak sa neberie do uvahy je hlupost.

jakubvojcik
30. jún 2022

@clare650 dá sa riešiť úver aj na tento príjem avšak nemôže byť jediný. Banky materskú a rodičák berú iba ako doplnkový príjem a domácnosť musí mať aspoň 1 hlavný - to znamená, príjem z TPP, podnikania a pdoobne. Inak tento príjem berú všetky banky.