Úver počas materskej

1. júl 2024

Dobrý deň. Potrebovala by som úver resp. hypo cca 55000€ lenže som na materskej (800e) a od budúceho mesiaca na rodičovskom.. je také niečo možné? Partner mal asi 10r dozadu bankrot tak neviem či by on mohol vziať. Viete mi prosím poradiť? Ďakujem

dadka1997
1. júl 2024

No tak to máš smolu, aj keby si mala prijem 800€ nikomu neschvalia taku sumu, a co viem, ak nemas cim rucit, hypo nebude vo vyske takej aku si ty predstavujes.. A VEĽKÝ POZOR SI DAJ A ZAMYSLI SA, TVOJ PRIATEĽ MAL BANKROT A DOVOD? LEN TAK MU HO NEDALI, MUSEL MAT DLHY nedaj sa oklamat laskou

vyrovnanaosoba
1. júl 2024

Mne nedali ani mobil na splátky keď som bola na MD a RD. Partner nech sa ide pýtať do banky, a ty sa jeho pýtaj prečo mal ten bankrot. Hlavne neberte nič spolu ale každý zvlášť na svoje meno, kým nie ste manželia.

sasa1310
1. júl 2024

ty si myslíš, že ti banka dá peniaze a nebudeš splácať?

andaluzia12
1. júl 2024

Mňa by len zaujímalo kde hľadáte tých partnerov s osobným bankrotom. Nepoznám nikoho kto to ma za sebou a tu sa to len tak hemží zbankrotovanymi….

autor
1. júl 2024

@sasa1310 a ty si myslíš ze som na hlavu ?

sasa1310
1. júl 2024

no áno. Z rodičovského splácať 55 000 eur s partnerom, ktorý mal bankrot - prepáč, ale je na hlavu. A hlavne pýtať úver z rodičovského príspevku je na hlavu

autor
1. júl 2024

@andaluzia12 nebol zbankrotovaný ale zadlzeny.

🫣🫣 žijeme slušný život,, pracuje takmer 15 rokov lenže bohužiaľ občas človek stratí hlavu a ma to aj takéto následky.. to ho však neodsudzuje bývať pod mostom či pre ostatných sme už odpísané socky co nemajú nárok na normálny živiť

30majka71
1. júl 2024

Tak máte nárok na normálny život, ale čo by sa asi stalo keby ste si to mali spätne doplatiť? Ako zase na jednu stranu, keby si od vás niekto požičal nejakú väčšiu sumu, nevrátil vám a znova by prišiel od vás pýtať. Požičali by ste mu?

autor
1. júl 2024

@sasa1310 nemám ten pocit. My nežijeme zo vzduchu. Peniaze mame. Priateľ má dlhodobý pracovný pomer v čistom viac ako 1000€. Len jednoducho je po bankrote ktorý bol pred 10r. To je všetko 🙂 snažiť sa o niečo neznamená že som padnutá na hlavu ☀️

mamina7070
1. júl 2024

nedaju to nie je prijem ale socialna davka, musis ist pracovat ak chces hypo

a nech sa partner poradins financnym poradcom po 10 rokoch by uz mohol mat kusok sance

autor
1. júl 2024

@mamina7070 ďakujem za normálnu odpoveď.

nelka93
1. júl 2024

Partner nech si pozrie na ru.justice.sk ci je ešte evidovaný. Po desiatich rokoch by mohla byt hypo priechodná, ale záleží ake dlhy to mal

gab1sol
1. júl 2024

Rodičovský príspevok sa nepovažuje za príjem akceptovateľný bankou ako jediný a hlavný príjem do úveru. Takže nie, úver nedostaneš. Odporúčam overiť priateľa, či si úver môže vziať a riešiť to cez neho alebo spolu.

janka2501
2. júl 2024

Spotrebny uver je max 40 000e, taku sumu ako ty chces len s hypoteky....ale s 800e asi skor nie