Úver od Prvej stavebnej sporiteľne

bale1rinka
25. jún 2024

Ahojte,
naozaj je to tak, že veľa preplatíte?
chceli by sme 110 000eúr a je tam aj po 19 rokoch stále tá istá splátka mesačná, takže za 30 rokov by sme im dali cez 240 000?
Máte niekto úver od PSS?
Vravela o výhodách,ale mne toto prevýši všetky výhody, čo vravela.

markusrasford
25. jún 2024

@bale1rinka keď zavoláš na ich centrálu tak ti to tam presne vysvetlia a povedia aká pôžička je pre vás výhodná

matus_ik
25. jún 2024

@bale1rinka áno, môže byť. Prednedávnom som to prepočítaval kamošovi, a pri 28 000€ úvere vyšlo 45 000€. Takže je to celkom reálne, že to tam tak vychádza.

bale1rinka
autor
25. jún 2024

@matus_ik ja som bola u tej pani v PSS osobne a nastrelila to zatial tak,ze nevie nas prijem...volala som jej pisala,ze ci je to naozaj tak,ze tie mesacne splatky sa nezmenia a neodpovedala...skusim este na buduci tyzden...len ma vobec nenapadlo tam vtedy osobne si vyratat ako to bude za 30rokov🤮 ak to tak je...tak to je slucka na krk😬

bale1rinka
autor
25. jún 2024

@markusrasford este nevie nas prijem v cistom...ja k nej este pojdem...dufam,ze potom sa ta suma mes. splatok zmeni🫣

bale1rinka
autor
25. jún 2024

@matus_ik ty s tym pracujes a vedel by si vyratat mes.splatky?

ekira1
25. jún 2024

@bale1rinka ak to funguje, ako každý inú úver, prvé roky splácaš úroky, na istinu ide minimum. A behom rokov sa to mení, suma úroku klesá a suma splátky istiny stúpa. Aký tam mate úrok? Poplatky za uver ? Aký je RPMN?

blaazi
26. jún 2024

@bale1rinka stavebny uver ma fixovanu splatku po celu dobu, ale treba solnit podmienky, tj. Nasporenu ciastku, pravidelne sporenie istu dobu a hodnotiace cislo min 64. Tieto podmienky splnate? Ak nie, budete musiet brat medziuver, ktory je nevyhodnejsi, fixacia tam je iba 5 rokov, potom sa urok zvysi. Uver mame, ale roky sme boli pravidelnymi sporitelmi, takze sa to oplatilo viac ako hypoteka.

bale1rinka
autor
27. jún 2024

@blaazi vyratala medziuver 4.29%, splatka mesacna je taka ista ako po 19 rokoch ked sa uz spmaca uver a tam bolo2.9%, tych 2.9 ze budeme mat navzdy...no mesacna splatka ostala v tej iste sume...mame nasporenych 40percent z cielovej sumy a stavebko mam 17rokov takze aj hodnotiace cislo bolo ok...este nevie nas prijem...lebo sme este zistovaki ako to je svhypotekov...

blaazi
27. jún 2024

@bale1rinka fix medziveru je len 5 rokov, pozor na to. Nas tiez prekvapilo, ked sme po 2 rokoch boli i formovani, ze po 5 r sa nam zvysi splatka az kym sa nepreklopime do stavebneho uveru. Povodne tiez sme boli i formovani o tom, ze to bude stale ta ista suma, trosku sa mi zda, ze zavadzaju.

hopsas
1. júl 2024

@bale1rinka ja som tam zrušila všetky sporenia po novom to bolo už naozaj nevýhodné a najmä si vsimni aké sú tam mesačné poplatky, u mňa rozhodlo toto

bale1rinka
autor
3. júl 2024

@hopsas neviem, teraz mi to príde OK, že mám tri zmluvy a vlastne keď tam za rok vložím 1000e tak mám z každej 70e=210e za rok-dane, jasne... neviem či v inej banke dostanem viac keď zafixujem na 5rokov napríklad, to som nesledovala...