Úver na zmluvu od súkromnej osoby

9. júl 2024

Dobrý deň, viete niekto o súkromnej osobe, s ktorou máte skúsenosť, prípadne má dobré recenzie a poskytuje pôžičky na zmluvu? Nemám záujem o banky, ani nebankovky, ani porály ktoré fungujú ako P2P. Skôr priamo niekoho overeného a seriózneho ako súkromného poskytovateľa. Poprosím len seriózne komentáre k veci, konkrétne ak niekoho poznáte kto túto službu poskytuje, nie iné druhy alebo spôsoby úverov. Ďakujem 🙂

3009
9. júl 2024

No to by ti poskytol len debil

mk1111111111
9. júl 2024

Citaj diskusiu den spat. Ak jednoducho nemas na uver z banky, tak neskusaj nic ine, banka vie, preco Ti nechce dat a to nie v zlom, ale pre Tvoje bezpecie

autor
9. júl 2024

@3009 hovorim že ak nepoznáte netreba zbytočne komentáre tohto typu ktore mi neposkytnu ziadne potrebne informacie 🙂 treba citat s porozumenim dakujem

autor
9. júl 2024

@mk1111111111 tak nejde o to ze mi nechce dat banka, dala by mi len som si nechcela brat uver z banky, nie vzdy je dôvod ze banka neposkytne, su jednoducho ľudia ktori si radsej na zmluvu pozocaju sukromne od cloveka priamo ako od banky ci nebankovky 🙂

autor
9. júl 2024

@3009 tak isto nechapem tento kmentar preco by mi udajne len debil mal poskytnut sukromnu pozicku ktora je na zmluvu overenu notarom, clovek je kryty a ak je to z oboch stran seriozne a kryte tak nie je problem, ved je to rovnako takonom postihnutelne 🙂

alantroj
9. júl 2024

Tak kvoli niecomu je zakon o bankach. Chrani sa aj spotrebitel. Banka ti nemoze len tak zobrat nehnutelnost. Plus mas dozor od statu. Vsak si pozicaj aj od susedy ak sa dohodnete, zmluvu si napiste aku chcete. Som ale zvedava na vymozitelnost z jednej aj druhej strany.

januska12323
9. júl 2024

Kryté čím? Zmluvou? Nedaj sa vysmiať. Prestaneš platiť a druhý sa môže roky súdiť aby niečo dostal.

alantroj
9. júl 2024

@januska12323 aj sukromna osoba si moze zmluvne dohodnut zabezpeku napr dom. u nas tak jeden chudak co pil si vzal pozicku od suseda, neplatil a prisiel o dom. sused ho uz aj predal.

alickapusinka
9. júl 2024

Včera tu bola podobná téma a pisateľka je v riadnych problémoch. Požičala si a nemá ako vrátiť kto TI požičia iný ak nie banka. Na zmluvu neblázni. Zažila som na vlastnej koži mala som papier a z roka nakoniec bolo vyše 3 čo som chodila po súdoch. Nikdy viac ani rodine nie to cudziemu. Vymohol mi exekútor ale nikdy viac nikomu nič.

esmey
9. júl 2024

Pretože keby ti má nejaký jednotlivec požičať niekoľko tisíc, je to preňho neuveriteľný risk, stačí málo a neuvidí svoje peniaze už nikdy a je to preňho 100% strata (napr. tvoja smrt, rodičovská , pn, bankrot alebo sa jednoducho zatneš že už nebudeš splacať).
Na druhej strane banky alebo p2p dávajú úverov mnoho a zopár jednotlivcov čo nesplatí svoj úver sú pre nich akceptovateľná strata nakolko zisky z dalších úverov vykryjú straty tých vymáhaných tzn. rozložia riziko.

all10
9. júl 2024

Ak to nie je nič seriózne ako banka, nebankovka a aj tie už majú úplne iné podmienky ako mali inokedy neexistuje a ak chceš požičať si od súkromnej osoby a nie je tam žiadna ťarcha a ani nič overené notárom tak ruky preč!

maranco
9. júl 2024

Čo plánuješ kúpiť za ten úver, do čoho chceš investovať?

cezpat
9. júl 2024

Možno žltý melón

alickapusinka
9. júl 2024

Jasne mne banka dá peniaze ale nechcem ísť do banky ale si požičiam od súkromnej osoby na úžernícky úrok a potom mám problémy. Tomu už tak verím že človeku dá banka peniaze ale ja si chcem požičať od súkromnej osoby. Každý prvá možnosť banka a potom kadejaké pochybne spoločnosti. Vziať od banky je naj jednoduchšie ako od úžerníkov na mega úrok. Takže banka TI dá tak akurát veľkú 0.Včera tu bola taká istá téma podľa mňa to je ta istá autorka.

autor
9. júl 2024

@alickapusinka netusila som ze tu bola taka ista tema, ja som sa prisla opytat za seba, ako hovorim nechcela som to riesit od banky ale nakoniec som zistila ze existuje spôsob a ozvalo sa mi zoprar ludi ktory poskytuju tento druh uveru seriozne na inej stranke 🙂 ale ďakujem kazdemu za radu, chapem ze ma kazdy svoju uroven vystupovania, niekto reaguje slušne iny trosku menej ale je to kazdeho veci 🙏 ako vravím banku vyuzit z osobných dôvodov nechcem, mozno to znie pre niekoho čudne, ale volila by som to ako poslednu možnosť, ak vôbec. Chapem ze existuju ludia co by splacali nieco x, y rokov tu sa ale bavime o sume 300€ ktore by boli splatene na dva razy, nie o tisice. Co je napriklad dalsi problem bánk a nebankoviek ze poskytuju sumu az od 500€. Uvidím skúsim jednu z ponúk, kedze chceli pristúpiť na zmluvu tak s tym maju zrejme skusenost a bude tam aj den splatnosti aj aka suma a termin splatky. Cize snad sa mi podarilo najst co som potrebovala a bude to fer 🙂

maranco
9. júl 2024

Ak potrebuješ len 300€ odnes niečo do záložne a máš to hneď aj so zmluvou, alebo oslov rodinu/príbuzných/priateľov.
Hlavne nenaleť na pochybné stránky ktoré za poskytnutie pôžičky chcú vopred zaplatiť poplatok. Fotku občianskeho by som tiež neposielal cez net niekomu.

michal711
9. júl 2024

Ja ti požičiam za podmienky že na mňa prepises nehnuteľnosť vo výške minimálne 1,3 nasobok poskytnutého úveru. Po splatení nehnuteľnosť prepiseme späť

autor
9. júl 2024

@michal711 chapala by som ak by bolo nutne uhradit poplatok za sprostredkovanie uveru, pripadne logicky jeho preplatenie v nejakej miere, ale aku by malo logiku prepisovat nehnutelnost v sume 300€ preboha? Pri vyysej sume chapem ale pri 300€ neviem ci je to vôbec realne. Este by som napriklad chapala ako istotu za splacanie docasnu zalohu nejakeho zariadenia ako mobil, elektroniku ale nehnutelnost?

michal711
9. júl 2024

Aha nevšimol som si o akú čiastku ide

mk1111111111
9. júl 2024

Ved si pozicaj 300 z banky/ ked nedaju 300, vezmi 500 a 200 obratom vrat, zvysnych 300 tiez mozes vratit na 2x, ziadny problem to nie je, nakolko si sukromna osoba a nemusis sa s nikym za nekrestanske uroky natahovat. A banke vratis bez poplatku

autor
9. júl 2024

@mk1111111111 hej uz premyslam nad tym ze to tak urobim radsej, nech mam istotu 🙂 lebo co sa tyka dnesnej doby asi naozaj normalni ludia ktori myslia veci vazne vymreli..

buberova
9. júl 2024

A čo povolené prečerpanie?

autor
9. júl 2024

@buberova povolene precerpanie je v podstate druh uveru od banky, rozmyslala som nad tym ze nakoniec pouzijem ponuku od banky ale ozval sa mi jeden pan ktory ponuka moznost pozicania tak uz som to poriesila s nim 🙂 ale dakujem za vsetky rady a komentare

mariagaza419
Odpoveď bola odstránená
Zobraz