Úver na vyplatenie úveru

24. nov 2020

Ahojte, môj manžel zobral úver 14 tisíc zo slovenskej sporiteľne.. podarilo sa nám teraz nasporiť pár peniazkov a chceli by sme úver vyplatiť ale chyba nám 5tisic. Manžel rozmýšľal že by si zobral další úver v poštovej banke (tých 5tisic) a tak by mohol vyplatiť ten prvý a tým pádom by sme mali menšiu splátku na menej mesiacov. A ešte by nám ostávali peniazky nazvyš. Najskôr sa mi to nepozdávalo ale teraz mi to príde celkom fajn... čo by ste povedali vy? Je to dobrý napad či radšej sporiť ďalej?

luulinkaa
24. nov 2020

Dajte si refinancovat úver a nie brat ďalší na splatenie iného ved to je hlúposť.

autor
24. nov 2020

@luulinkaa ide mu o to že teraz mame splátku 230€ a keby sme mali ten druhý úver splácali by sme len okolo 60€. ostatne peniazky by sme mohli odložiť a splatiť aj tento druhý úver

simonah73
24. nov 2020

@luulinkaa a preco by to mala byt hlupost? ved nejde ten druhy uver brat z nebankovky. a neberie si ani viac ako bol prvy uver.

aduskatt
24. nov 2020

porovnaj si podmienky úveru., ktorý máš a úveru, ktorý by si brala........refinancovanie môže byť výhodné

balkica
24. nov 2020

určite to spravte ako refinanz. Dajte si v inej alebo aj v tej istej banke ziadost o refinancovanie s tym, ze to dofinancujete aj z tych vlastnych penazi. A z toho co usetrite na splatkach, tak budete setrit dalej 🙂

limetka69
24. nov 2020

my mame moznost raz rocne dat vklad ak sme usporili, nemozete proste vyplatit kolko mate a zvysok nech vam prerobia na novo? bolo by to ako maly uver v inej banke, treba sa ich opytat co sa da s tym urobit, najlepsie poradia

vikusjk
24. nov 2020

hlavne si porovnajte RPMN, aby ste ju pri druhom uvere mali nizsiu. Ak bude podstatne nizsia, refinancovat. Ak nie, tak zistit, ci mozete povodny uver splatit ciastocne peniazmi, ktore mate nasetrene a tym si znizit splatku, alebo ho vysplacat skor.

petamich
24. nov 2020

a preco chcete brat z Postovky? mozete poziadat o mimoriadnu splatku v SLSP a nemuste prenasat uver a platit poplatky za predcasne splatenie atd. skuste este tuto moznost ;) je mozne, ze v Postovke maju teraz lepsie sadzby, ze by sa to aj oplatilo na koniec, skuste prepocitat

simca06022011
24. nov 2020

Najskor si precitajte podmienky, pri vybavovanie a rozhodovani vezmite do uvahy aj poplatky. Mimoriadne splatky, alebo vyplatenie uveru byvaju spoplatnene, rovnako tak novy uver ma casto poplatok /bud je % dany, alebo pevnou sumou, a vela krat ide o stovky eur). Skor by som iba povodny uver rychlejsie splacala ako to prenasala, ale naozaj to zavisi od podmienok ake mate konkretne a ake dostanete inde. A inak neviem preco prave postova banka? ja mamnejak k tej institucii averziu :D

janka_266
24. nov 2020

Nebrala by som další úver, skôr si prečítajte podmienky prvého, my mame možnost mimoriadnych splátok a k výročiu zmluvy možnost uhradiť väčšiu časť úveru. Skôr by som to riešila týmto smerom, keď vezmete nový úver, alebo ho refinancujete, budete zo začiatku platiť zas len úrok. Pripadne to treba riadne prepočítať, ale určite by som nebrala nič z poštovej banky 😊

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rysulenka
25. nov 2020

Ahojte, neviem či teda možem,ale napisem. Refinancujem uver ciastka 24300Eur a potrebovala by som vydokladovať bločky alebo fakturu od 20.6.2018. Ak by ste niekto mali blocky, faktury ohladom prerabky bytu, domu a podome budem vďačna a budem sa revanžovať. Stačia prefotené. Ďakujem

janka_janka134
25. nov 2020

Záleží aký je úrok a zostatok na prvom úvere. Ja by som rozmýšľala skôr o refinancovani poprípade o mimoriadnej splátke a zvyšných 5tisic iba postupne dostavať, splátka by potom mala vyjsť rovnako ako pri novom resp ďalšom úvere. Mám super skúsenosť s našim finančným poradcom niečo podobne sme riešili ale pri hypotéke. Mozem Vám dat kontakt je to mlady chalan ale mozem povedať že v tom vie chodiť a cela rodina keď sme niečo potrebovali ochotne pomohol a vybavil

jaaty
25. nov 2020

Veď úver nemusíte vyplatiť celý. Vložte do neho mimoriadnu splátku v takej výške, koľko ste na šetrili. Automaticky Vám znížia splátku pripadne skrátia splatnosť.

maja707
25. nov 2020

Lepšie riešenie je refinancovať zostávajúci úver v inej banke ktorá má nižšiu úrokovú sadzbu,čiže vám vyjde nižšia splátka ,potom môžete každý rok pri výročí robiť mimoriadne splátky z tých nasporených peňazí a tak si skrátite dobu splatenia úveru.